Чим корисна броколі
Броколі - відмінне джерело вітамінів (A, C, E, B9, K, PP) і мінералів (калію, кальцію, магнію, заліза, фосфору, міді, селену).
У броколі міститься у 2,5 рази більше вітаміну С, чим в апельсинах. Білок броколі за поживністю та складом амінокислот порівняний з білком яловичини, також в овочі у 2 рази більше білка, вітамінів А і С, кальцію, фосфору й заліза, чим у білокачанній і цвітній капусті.
Вітамін С, котрий має імідж головного борця із застудами, у броколі міститься в ударних кількостях - 149% від денної норми на 100 г. Він не дуже допомагає, якщо почати приймати його, коли хвороба вже розігралася. Зате дуже гарний для профілактики застуд. Особливо ефективно вітамін С запобігає застуди у тих, хто активно займається спортом: дослідження показали, що серед спортсменів, його приймаючих, захворюваність знижується на 50%.
У броколі містяться органічні сполуки - глюкозинолати, з яких синтезується сульфорафан. Він у першу чергу відомий протираковою активністю, але цим його корисні властивості не обмежуються. Виявляється, ця речовина допомагає зміцнити імунітет, стимулюючи в організмі вироблення інтерферонів - білків, що захищають клітини від вторгнення вірусів.
Однак потрібно враховувати, що синтез сульфорафану відбувається при участі мірозинази - ферменту, що руйнується при термічній обробці. Тобто сульфорафан виробляється при вживанні в їжу сирої броколі. Втім, у цьому випадку природу можна обдурити. Мірозиназа міститься і в інших хрестоцвітних, тому до приготовленої будь-яким способом броколі можна додати, наприклад, звичайну свіжу капусту - і її фермент буде брати участь у реакції. Але в якому б вигляді ви не їли броколі, важливо її як слід пережовувати, щоб із клітин вивільнився максимум потрібних речовин.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 4831 |
|
© Газета Домовик 2012-2023