7 головних доводів на користь індички
Індичка має репутацію святкового м'яса - за традицією красиво запечена тушка прикрашає різдвяний стіл мільйонів людей в усьому світі, а в США та Канаді її подають ще й на День подяки. Вона також дуже гарна для тих, хто вирішив скинути вагу. Дієтологи впевнені, що її непогано б увести в постійний раціон усім, хто шукає правильне джерело тваринного білка, пише «Лента.ру».
НАЙПІСНІШЕ М'ЯСО З УСІХ
Через малий вміст жиру дієтологи рекомендують індичку не тільки тим, хто стежить за своєю вагою, але також сердечникам, гіпертонікам і діабетикам, а до них, між іншим, належить більше половини дорослих. Діабет, ішемічна хвороба серця, гіпертонія, як і пов'язаний з ними атеросклероз, - це багато в чому результат надлишкового споживання тваринної їжі, багатої насиченими жирами та «поганим» холестерином (саме він відповідає за утворення бляшок, що забивають кровоносні судини).
Ось чому людям із серцево-судинними недугами лікарі пропонують обмежувати споживання жирних продуктів, багатих холестерином. Однак на індичину обмеження не поширюються: 100-грамова порція вареної грудинки (це шматок розміром з пачку масла), містить усього один грам жиру - фактично на рівні статистичної погрішності. Що ж стосується холестерину, то навіть у щуці з камбалою його на три міліграми більше, ніж у грудинці індички. Введення в меню індички замість яловичини зі свининою дозволяє нормалізувати рівень холестерину.
МЕНШЕ КАЛОРІЙ
Індичина низькокалорійна, тому в багатьох дієтах для схуднення вона входить у список дозволених продуктів. Найбільш дієтична частина індички - це грудинка без шкіри: в 100 грамах усього 119 кілокалорій, тоді як крила та ніжки - пожирніші: 208 і більше калорій на 100 грам. М'ясо зі шкірою значно масніше і містить більше холестерину, тому дієтологи радять шкірочку знімати, а саме м'ясо запікати або відварювати, тому що смаження збільшує калорійність продукту.
«Грудинка індички - це біле м'ясо, а от ноги, крила - темне. Якщо ви стежите за фігурою, то вибирайте біле м'ясо, у ньому багато білка та вітамінів, зате мало жиру», - радить консультант з харчування Маріанна Аскарова.
ЩОБ НАЇСТИСЯ
Незважаючи на скромний вміст жиру та невисоку калорійність, індичка - продукт дуже живильний.
Головне її багатство - це білок, що служить основним матеріалом для побудови клітин і тканин організму. За його вмістом (у середньому 19,5-21 грамів на 100 г) індичина перевершує яловичину (18,6 г), свинину (14,3 г) і баранину (15,6 г). Більше протеїну міститься хіба що у свинячих ніжках і в м'ясі лося.
РОЗСИП ВІТАМІНІВ
М'ясо індички поставляє в наш організм безліч вітамінів (А, B2, B6, B12 і добову норму вітаміну РР), а також мінерали (залізо, магній, селен, калій, марганець, цинк). Можна довго перераховувати, яку функцію виконує кожний з них: наприклад, вітаміни групи В необхідні для вироблення організмом енергії, а селен запобігає виникненню онкологічних захворювань. За твердженням нутрициолога з РУДН, доктора медичних наук Світлани Орлової, чим вищий рівень селену в крові людини, тим менша ймовірність, що у неї розів'ється рак.
Однак правда в тім, що в процесі травлення організм наш взаємодіє з вітамінами та мінералами не окремо, а в комплексі. Одні речовини, що потрібні йому, він витягає, непотрібні - відкидає. Про «індичий» набір вітамінів і мінералів можна з визначеністю сказати: всі разом вони зміцнюють імунітет, зберігають молодість, запобігають раковим захворюванням, а також поліпшують стан кісток, волосся та крові.
«В індичці більше заліза і натрію, чим у яловичині. Через високий вміст натрію, м'ясо індички буде смачним з мінімальним додаванням солі, що дуже корисно для здоров'я. А фосфором воно багато практично так само, як і риба», - відзначає Маріанна Аскарова.
АЛЕРГІЯ НЕ ЗАГРОЖУЄ
Індичка - це гіпоалергенний продукт. Про епідемії алергії сьогодні говорять зі страхаючою частотою - виявляється, реакцію може давати майже будь-який продукт, в основному харчові білки природного походження. Індичка в провокуванні алергійних реакцій практично не замічена. «Ми використовуємо обережний вираз, що м'ясо індички є найбільш гіпоалергенним продуктом. У цілому, алергії не викликає, але гарантувати це на 100 відсотків ми не можемо, тому що у людей можуть бути свої особливості», - коментує професор Орлова.
УНІВЕРСАЛЬНА ЇЖА
«Індичка гарна тим, що вживати її можна і як монопродукт, і з будь-яким гарніром - овочевим або складним, - говорить відомий лікар-дієтолог, автор власної методики схуднення Лідія Іонова.- Вибір гарніру для такого м'яса - справа смаку. Суворих догм немає. І спосіб готування підійде будь-який, окрім смаження - можна запікати, тушкувати, відварювати, готувати на грилі.
Це м'ясо дозволяє виявити фантазію, але ж чим різноманітніше готує людина, тим краще. Іонова називає міфом розповсюджену точку зору, згідно якої здорова їжа має бути несмачною, щоб людина не могла з'їсти багато.
«Щоб бути мотивованим, важливо харчуватися різноманітно. Тому що розмаїтість, поряд з помірністю, - це основи здорового харчування. Так ми отримуємо всі необхідні нутрієнти», - аргументує вона.
Даючи «зелене світло» на включення індички в меню тих, хто худне, Лідія Іонова робить лише одне застереження - не смажити це м'ясо на олії. «Виключень не варто робити навіть для маслинової, при високій температурі будь-яка олія стає канцерогенною», - переконаний експерт.
ІДЕАЛЬНА ДЛЯ ЦІНИТЕЛІВ МОДНИХ ДІЄТ
У системі харчування відомого французького дієтолога П’єра Дюкана індичина входить у список зі 100 продуктів, що дозволяються до вживання без обмежень.
«Шанувальникам здорового дієтичного харчування я рекомендую сходити на майстер-класи з методу sous-vide, - радить шеф-кухар Ільдар Насиров. - Це готування у вакуумі з максимальним збереженням живильних речовин і без використання олій. Не дуже давно цю технологію використовували лише в дорогих ресторанах, але потім її стали активно просувати й у підсумку з'явилися побутові "кип'ятильники", розміром з мікрохвильовку. Така елементарно поміщається на кухні».
Щоб індичка не здалася занадто прісною, Насиров радить готувати не на парі, а припускати в невеликій кількості води із сумішшю пряних трав. Для цього відмінно підійдуть розмарин, чебрець, базилік.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 5358 |
|
© Газета Домовик 2012-2023