Сливи з користю для здоров'я
Їсти сливи можна цілий рік - улітку свіжі, а взимку - сушені. У процесі перетворення сливи на чорнослив корисні речовини нікуди не втрачаються, а стають ще сильнішими. Ми звикли їсти кисло-солодкі або як «мед» солодкі сливи, власне через це їх дуже люблять діти. Тепер прийшов час дізнатися про те, яку користь для здоров'я несуть у собі ці літні плоди.
Слива має у своєму складі вітамін групи Р, що бере участь у процесі кровотворення, зміцнює судини й допомагає гіпертонікам упоратися з підвищеним тиском.
Тим, у кого проблеми із травленням, обов'язково потрібно їсти сливи, тому що вони ефективно очищають кишечник від шлаків і перешкоджають появі закрепу. До речі, сливи дуже корисні людям з надлишковою масою тіла, вони допомагають скинути вагу, очистивши кишечник від жирових відкладень.
У сливах є калій, а це означає, що з’ївши їх, ви позбудетеся солі тай зайвої рідини. За рахунок калію в організмі підсилюється жовчогінний процес і робота печінки підтримується на високому рівні.
У рецептах народної медицини чорнослив застосовується, як жарознижуючий засіб.
Завдяки вітаміну Р, сливи поліпшують зір, тому їх рекомендують їсти тим людям, які стали помічати, що їхній зір погіршився, а також у мірах профілактики для людей, які працюю за комп'ютером.
Уживаючи сливи регулярно, можна підняти рівень гемоглобіну в крові, тому вони дуже корисні при анемії та недокрів'ї.
Крім цього, сливи зміцнюють імунітет і перешкоджають інфекційним захворюванням за рахунок аскорбінової кислоти у своєму складі.
Дуже корисні сливи для людей, які займаються спортом, тому що вони благотворно впливають на м'язи, зміцнюючи їх і сприяючи росту м'язової маси тіла.
Уживання як свіжих слив, так і сушених, є профілактикою тромбозу.
Якщо в дитини дуже поганий апетит, то за 10-15 хвилин до їжі їй потрібно дати з'їсти одну-дві сливки, ви будете здивовані, але вона сама попросить їсти, а можливо й з добавкою.
Як бачите, сливи не даремно є одними з найулюбленіших літніх плодів, тому як їхня користь для здоров'я безмежна. До речі, сливи володіють ранозагоювальною властивістю, тому їх можна використовувати при саднах, запаленні на шкірі, неглибоких ранах. А ще зі слив можна робити маску для обличчя з жирними вершками для того, щоб одержати ефект, що омолоджує, і гарну пружну шкіру.
Але якою б корисною не була слива, при деяких хронічних захворюваннях її вживання потрібно звести до мінімуму. Так, сливи не рекомендується вживати хворим діабетом через велику кількість цукру. З обережністю варто ставитися до цього фрукта й людям, які страждають ревматизмом і подагрою.
Після вживання фруктів або сливового соку люди зі зниженою кислотністю шлунка можуть відзначати дискомфорт у кишковому тракті.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3231 |
|
© Газета Домовик 2012-2023