Чому не зав'язалася цвітна капуста
Городники часто скаржаться на цю культуру. А даремно, потрібно лише знати її біологічні особливості та вимоги до умов вирощування. А вимоги вона пред'являє підвищені.
По-перше, як і будь-яка інша капуста, вона дасть гарний урожай тільки на високоплодорідних ґрунтах. Для одержання високого врожаю ділянку під капусту необхідно добре заправити напівперепрілим гноєм або повним мінеральним добривом. Тому якщо не зуміли як слід підготувати ґрунт, то зараз хоча б замульчуйте перегноєм, можна і гноєм обкласти. І кожні два тижні підживлюйте органікою. У південних областях цвітна капуста, посіяна в другій половині літа, вдається найкраще, так що ще можна посіяти і виростити її за всіма правилами.
По-друге, знову ж, як і всі капусти - це дуже вологолюбна культура. У суху погоду навіть голівки, що зав'язалися, виростуть дрібними та пухкими. Тому поливають у спекотну погоду рясно один-два рази на тиждень. У спекотну погоду корисні освіжаючі поливи дощуванням. Часті розпушування та підгортання до першого листя допомагають утворенню додаткових коренів, рятують рослини від капустяної мухи. Саме посуха і спекотна погода заважають зав'язувати голівки.
По-третє, причиною невдач може бути і неправильний вибір сорту. Приступаючи до посіву, необхідно планувати, коли ви збираєтеся одержати врожай. У південних областях не треба орієнтуватися на липень, тому що це завжди найспекотніший місяць. Коли, не звертаючи уваги на сорт, і ранні, і пізні сорти сіяти в один час (наприклад, наприкінці березня - початку квітня), то й ті, і інші у найвідповідальніший момент - на початку формування голівки - потрапляють на спекотний час, і частина рослин вийде порожніми. Так що підбирайте сорти і строки посіву так, щоб зав'язування голівок доводилося на період з не дуже високою температурою. Ну і забезпечте регулярний полив рослин, не допускаючи пересихання ґрунту.
ВАЖЛИВО ЗАХИСТИТИ КАПУСТУ ВІД ШКІДНИКІВ
Іноді саме різні шкідники (хрестоцвітні блішки, гусениці, слимаки, навіть мишки), ушкоджуючи крапку росту, є винуватцями появи безплідних рослин. І найбільш надійним захистом від них буде вкриття легким лутрасилом. Краї укривного матеріалу щільно притискають, присипаючи землею. А поливати можна і через лутрасил.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 5789 |
|
© Газета Домовик 2012-2023