Суп, салат, сорбет. П'ять незвичайних страв з кавуном
Варто спробувати активніше додавати кавун у щоденне меню, поки сезон дозволяє. Ця велика ягода з легким освіжаючим смаком підходить не тільки для десертів. Як не дивно, кавун прекрасно сполучається з солоними продуктами.
ХОЛОДНИЙ КАВУНОВИЙ СУП ІЗ СИРОМ ФЕТА
М'якоть кавуна - 1,5 кг, базилік свіжий - 1 ст. л., сир фета - 300 г, олія маслинова - 60 мл, сіль і перець - за смаком, м'ята - 1 ст. л., різана, оцет бальзамічний - 40 мл, соус табаско - за смаком.
М'якоть кавуна очистити від кісточок, нарізати кубиками і пюрировати у блендері.
Зелень м'яти та базиліка помити, обсушити й дрібно нарізати. У сковороді на середньому вогні розігріти маслинову олію, додати дрібно нарізану зелень і обсмажити до появи характерного запаху 1-2 хвилини.
Зменшити вогонь і додати сир фету, нарізаний кубиками. Швидко перемішати. Як тільки сир стане м'яким додати бальзамічний оцет. Тушкувати 2-3 хвилини.
У глибокій мисці змішати кавунове пюре й гарячий соус із фетою. Посолити, поперчити, додати 2 краплі соусу табаско і добре перемішати.
Остудити і до подачі зберігати в холодильнику. Сервірувати кубиками фети та зеленню.
САЛАТ З КАВУНА І ФЕТИ
1,5 кг кавуна, 300 г сиру фета, маслинова олія - 3 ст. л., 100 г гарбузового насіння, перець чорний мелений.
Розігріти духовку до 180°С. Гарбузове насіння почистити, змішати з 2 ст. л. олії, помістити в духовку на 10 хвилин.
М'якоть кавуна порізати великими кубиками, звільнити від насіння і розкласти по тарілках. Сир натерти на великій тертці або накришити поверх кавуна. Посипати салат обсмаженим гарбузовим насінням, меленим чорним перцем і збризкати маслиновою олією, що залишилася. Подати з часточками лимона.
САЛАТ З КАВУНА Й ОГІРКІВ
Цей салат, у якому органічно сполучається солодкий смак кавуна з трохи гострим присмаком крес-салата, можна подавати і як закуску, і як десерт.
50 г крес-салата, 250 г м'якоті кавуна, 2 огірки середнього розміру, 2 гілочки базиліка, 1 ст. ложка кедрових горішків.
Вирізати з кавуна 250 г м'якоті, видалити з неї кісточки, нарізати невеликими кубиками. Огірки вимити, нарізати тонкою соломкою. Якщо в огірків груба гірка шкірочка, її варто попередньо зняти.
Крес-салат розібрати на гілочки, промити, обсушити. Базилік вимити, обсушити й розібрати на листики. Скласти в салатницю кавун, огірки і зелень; дуже акуратно перемішати. Розкласти салат по тарілках.
Кедрові горішки обсмажити на сухій сковороді протягом 5 хв., посипати ними салат. Окремо подати густий натуральний йогурт.
СОРБЕТ З КАВУНА
600-700 г м'якоті кавуна, 100 г очеретяного цукру, сік одного великого лимона, 300 мл питної води.
Нарізаємо м'якоть кавуна невеликими скибочками. Замість ножа можна скористатися столовою ложкою.
Прибираємо всі кісточки, відправляємо скибочки кавуна в блендер і подрібнюємо до стану пюре. Вичавлюємо сік лимона й виливаємо його в кавунову м'якоть.
Приступаємо до готування сиропу: ставимо сотейник з водою на вогонь, коли вода закипить, знімаємо з плити й додаємо цукор.
Знову ставимо сотейник з сиропом на плиту. Як тільки цукор повністю розчинився у воді, сироп готовий. І його можна ставити охолоджуватися.
Додаємо кавунове пюре в сироп. Перемішуємо і знову збиваємо блендером.
Акуратно перекладаємо масу, що вийшла, у контейнер, закриваємо кришкою та відправляємо в морозилку. Через щогодини виймаємо контейнер і збиваємо сорбет у блендері. Цю процедуру повторюємо 2-3 рази. Коли сорбет повністю змерзне, можна розкладати його по вазочках.
КАВУНОВА ГРАНІТА
1 склянка цукру, 1 склянка води, 1 чайна ложка соку лайма, 1 кг кавуна, нарізаного.
Змішайте цукор і воду в каструлі та кип'ятіть на повільному вогні, поки цукор не розчиниться. Кип'ятіть, не накриваючи, 5 хвилин. Приберіть з вогню, додайте сік лайма й остудіть.
Помістіть кавун у кухонний комбайн і зробіть пюре. Пропустіть його через сито, за допомогою ложки зберіть грудки. Додайте в пюре остиглий сироп. Потім викладіть пюре на невелике блюдо, накрийте пластиковою кришкою і заморозьте протягом 3 годин. Протягом цього часу кілька разів дістаньте тацю, ретельно перемішайте суміш, роздрібнивши обмерзлі краї.
На відміну від морозива і сорбета, заморожені часточки в десерті граніта більші, так що використовувати мороженицю для її готування необов'язково, вручну навіть краще.
Дістаньте приготовлену страву з морозилки, коли її края знову добре підмерзнуть, а середина залишиться м'якою. Подавайте в охолоджених келихах.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 4149 |
|
Схожі статті |
Також у розділі «Кулінарія» |
© Газета Домовик 2012-2023