Страви з бобових - повноцінна заміна м'ясу

9 квітня 2014

У православних триває Великий піст і повноцінною заміною м'яса повноправно вважаються страви з бобових. Лікарі-дієтологи говорять нам, що рослинний білок набагато корисніший для нашого організму, чим тваринний, особливо для людей у віці.

Регулярне споживання в їжу бобових культур здатно знизити в крові рівень поганого холестерину. Щоденна порція гороху, квасолі або сочевиці очистить як щіткою наші артерії від налиплих жирових бляшок. Рослинний білок корисний у першу чергу людям, що мають ризик серцево-судинних захворювань, і гіпертонікам. Їм взагалі бажано відмовитися від м'ясних страв.

Бобові, особливо якщо їх вживати в їжу разом із зеленню, швидко нададуть почуття ситості. Дуже корисні для людей з проблемою зайвої ваги та жінкам, що бажають схуднути.

Горох, квасоля й сочевиця містять великий запас вітамінів групи В, які сприяють нормальній передачі нервових імпульсів в організмі і тим самим створюють захист від депресії та стресів.

Страва з бобових - непогана заміна не тільки м'ясу, але й злаковим. Справа в тому, що є люди, не здатні засвоювати речовину глютен (клейковина злакових) і їм доводиться відмовлятися від пшенично-борошняних продуктів.

Бобові культури досить різноманітні. Це вам не тільки горох і квасоля, вона, до речі, буває білою та червоною, але й сочевиця, нут і соєві боби. Усі вони, при правильному готуванні, не тільки смачні, але й живильні. Приведемо кілька рецептів.

КАША ГОРОХОВА

Горох сухий - 1 скл., цибуля ріпчаста - 1 шт., олія рослинна, сіль - за смаком.

Замочіть горох на 12 годин у гарячій воді. Зробити це зручно на ніч. Зранку відкиньте на друшляк і викладіть у каструлю.  Залийте воду так, щоб вона тільки покривала горошини. Потім починайте варити. Коли вода закипить, зменште вогонь і посоліть. Закінчувати варити горох потрібно тоді, коли він повністю розвариться.

Тим часом дрібно нашатковану цибулю обсмажте на рослинній олії, поки не зарум'яниться. Додайте в сковороду зварений горох, перемішайте і потримайте сковороду ще хвилин п'ять на вогні. Горохова каша готова.

ЗЕЛЕНА СОЧЕВИЦЯ З ГРИБАМИ

Сочевиця - 1 скл., гриби - 300 г, цибуля - 1 шт., морква - 1 шт., перець солодкий - 1 шт., соус ткемалі - 3 ст. л., прованські трави - 1 ст. л., сіль, перець запашний - за смаком, зелень - пучок.

Сочевицю добре промити й покласти в каструлю. Залити сочевицю 2,5-3 склянками води, поставити на вогонь і довести до кипіння.

Після закипання зменшити вогонь, посолити, і варити, знімаючи піну, приблизно 20 хвилин, поки сочевиця не стане м'якою, але при цьому буде зберігати свою форму. Якщо після готування не вся рідина всоталася в сочевицю, її можна злити.

Печериці вимити й нарізати скибочками. Обсмажити на рослинній олії. 

Моркву, цибулю, перець вимити, почистити й нарізати. Відправити на сковороду обсмажуватися. Додати 2-3 ложки соусу ткемалі, посолити, поперчити, додати прованські трави. У сковороду додати гриби, перемішати.

Всипати сочевицю, перемішати. Додати зелень.

КВАСОЛЯ В ГОРЩИКАХ

Квасоля - 2 скл., вода (або овочевий бульйон) - близько 2 л, цибуля ріпчаста - 3 шт. (середнього розміру), олія рослинна - за смаком, мелений чорний перець - 1/4 ч. л., мелена зіра - 1 ч. л., сіль - за смаком.

Квасолю замочити на ніч або залишити на годину у воді, додавши чайну ложку соди. Воду злити, залити холодною водою й варити до готовності. 

Цибулю нарізати півкільцями товщиною близько 5 мм.

У сковороді розігріти рослинну олію, додати цибулю і смажити до готовності, приправивши сіллю, меленою зірою і перцем. 

У керамічні горщики (макітри) укласти шарами квасолю і смажену цибулю. Залити водою (або овочевим бульйоном), додати по кілька ложок олії і поставити в духовку. Готувати при 170°С приблизно 30 хвилин. Готову квасолю розкласти по тарілках.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 5625 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Кулінарія»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс