Особливості вирощування пекінської капусти

12 березня 2014

Здрастуйте, шановна редакція газети "Домовик". Я люблю вашу газету і завжди її передплачую, у ній є все і все так просто й доступно написано. Надрукуйте, будь ласка, як виростити пекінську капусту. Я торік посіяла насіння, розсада вийшла відмінна. Висадила її на дачі, вона так швидко пішла рости, а потім вигнала стріли квітів і почала пропадати. Допоможіть розібратися, у чому причина.

У наслідок особливостей клімату та примхливості пекінської капусти у городників виникають складності з її вирощуванням. Їхня основна помилка полягає в тому, що вони застосовують до цієї культури ту ж агротехнологію, що й до капусти білокачанної, не вивчивши особливостей капусти пекінської. У ряді випадків це спричинює стрілкування рослин, а городники впевнені, що їм просто продали не те насіння (наприклад, не пекінської капусти, а рапсу або суріпки). Пекінська капуста - це не різновид білокачанної, а зовсім самостійний вид рослини. І розсада нітрохи не схожа на своїх побратимів: листочки у неї шорсткі, більше нагадують листя редису або суріпки. 

Ми сподіваємося, що наведені нижче загальні відомості про особливості вирощування пекінської капусти допоможуть городникам отримати гарний урожай цієї культури на відкритому ґрунті.

Пекінська капуста - це однолітня рослина, яку зазвичай висівають ранно навесні або восени. Висівати пекінську капусту у відкритий ґрунт можна в кілька строків, найбільш ранній - навесні, як тільки прогріється ґрунт. Але при цьому варто відразу ж розрахувати строки посіву, тому що зі збільшенням тривалості дня підвищується схильність рослин до передчасного стрілкування.

Рослина холодостійка, насіння проростає при температурі 3-4°С. Посадки витримують заморозки до -4°С. Найбільш сприятлива температура для росту і розвитку - 15-22°С. Пекінська капуста мяє схильність до захворювання судинним і слизовим бактеріозами, особливо при переростанні розсади й ушкодженні кореневої системи при пересадженні. Тому розсаду варто вирощувати касетним або горщиковим способом або висівати безпосередньо в ґрунт на постійне місце. 

Висаджуйте пекінську капусту в лунки приблизно у 20-х числах квітня. При цьому в самі лунки додайте по 400 г перегною, 1 ст. л. органомінерального добрива й пару ложок попелу, ретельно перемішавши всі інгредієнти з ґрунтом і рясно поливши останній. Пам'ятайте, відстань між рослинами має бути не менше 40 см.

Поливайте пекінську капусту один раз на тиждень. Після дощів або поливу ґрунт обов'язково рихліть.

При весняному посіві строк збирання врожаю пекінської капусти починається в травні. Однак цю культуру можна висаджувати й улітку. Літній посів здійснюйте насінням у ґрунт у період з 25 червня по 5 липня, у цьому випадку збирати врожай вам доведеться в жовтні. Варто відзначити, що пекінська капуста літнього посіву має переваги перед капустою весняного посіву - вона набирає більшу масу.

Захворювання розсади чорною ніжкою запобіжить використання такого фунгіциду, як "Превікур," а від хрестоцвітної блішки позбавлять "Каліпсо", "Децис", "Конфідор", "Актара" та інші препарати.

Отже, перерахуємо фактори, що сприяють стрілкуванню: 

1. різкі коливання температури; 

2. знижені температури (нижче 10°С); 

3. сполучення високих температур (вище 25°С) з недоліком вологи в ґрунті; 

4. нерегулярний полив у відкритому ґрунті; 

5. довгий світловий день (не дотримані строки посіву); 

6. загущені посіви (оптимальна відстань між рослинами в ряді - 30-40 см, а між рядами - 50-60 см).

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 14239 Подобається: 1 | Не подобається: 2  

Схожі статті

Також у розділі «Сад-город»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс