Гамбургер і його родичі
Серед усіх теорій походження гамбургера найбільшою популярністю користується історія про американця Луї Лассена, який запатентував 27 липня 1900 року перший закритий сендвіч з гарячою м'ясною котлетою і листком салату, приправлений соусом.
У підтримку цієї теорії навіть було засноване свято - День народження гамбургера, відмічуване щорічно 27 липня на честь першовідкривача страви, повідомляє РІА "Новини".
На початку 1930-х років житель штату Канзас американець Уолтер Андерсон заснував першу мережу закусочних White Castle Hamburger, де головною стравою меню були саме гамбургери. Незабаром з'явився ресторан Wimpy Grills, котрий ще більше прославив гамбургер своїми нововведеннями: їх почали продавати за досить низькими цінами, а також була застосована технологія потокового готування, що дозволило значно заощадити час на обслуговуванні відвідувачів. Таким чином сформувався абсолютно новий тип громадського харчування, котрий поширився по всій країні у найкоротший термін. Остаточному успіху нового фаст-фуда сприяла мережа кафе, що з'явилася в 1948 році, коли в США відкрився один з найпопулярніших сучасних ресторанів їжі швидкого готування McDonalds.
Традиційний гамбургер являє собою сендвіч, що складається з рубаної смаженої котлети, яка подається усередині розрізаної булки. На додаток до м'яса гамбургер може мати велику кількість різноманітних начинок-приправ, наприклад: кетчуп і майонез, часточки кабачка, листя салату, маринований огірок, сиру або смажену цибулю, помідор тощо.
Сучасні гамбургери мають безліч варіантів і способів готування. Шанувальники риби можуть балувати себе фішбургерами, у яких м'ясна котлета замінена смаженою рибою. Також існує чикенбургер, до складу якого входить куряче м'ясо. Чизбургер, крабсбургер, тофубургер - усе це побратими гамбургера.
Головна особливість будь-якого подібного сендвіча - соковитість котлети. Гамбургер має обов'язково подаватися теплим, але не занадто гарячим, інакше його буде неможливо утримати в руках під час їжі. Варто відзначити, що страва вважається досить калорійною, у першу чергу через присутність борошняного. Навіть за умови, що гамбургер, наприклад, виявиться вегетаріанським, калорійність одних лише булочок досить висока. У той же час гамбургер - неймовірно "зручна" страва, яка легко та відносно швидко готується.
До речі про шкідливість і калорійність страви: на початку 1930-х років відомий американський біохімік і фізіолог Джессі Ф. Макклендон провів експеримент, у якому один з його студентів протягом 13 тижнів харчувався одними гамбургерами і водою. Результати досліду довели, що подібна дієта цілком достатня для нормальної життєдіяльності людського організму.
Гамбургер, котрий дійсно важко з'їсти, був приготовлений у липні 2011 року і був визнаний найбільшим у світі. Рецепт гіганта виглядає приблизно так: 270 кг м'яса, 153 кг тіста, 22,5 кг сиру, 9 кг цибулі, 13,5 кг салату, 6 кг маринованих огірків і по 4,5 кг гірчиці та кетчупа. Важив готовий бургер 350 кг, майже на 90 кг більше, ніж його попередник-рекордсмен.
До числа найдорожчих гамбургерів світу в історії фаст-фуда також можна віднести, наприклад The Burger, вартість якого досягає 200 доларів США. Виготовляли його в ході благодійної акції в обмеженій кількості. Склад досить вишуканий: елітна яловичина, білі трюфелі, шинка Pata Negra, гімалайська рожева сіль, біле органічне вино. Деякий час цей шедевр подавався в Лондонському закладі тільки раз на тиждень.
Кунжутне насіння на бургері з'явилося лише в 1960-і роки. Вважається, що воно полегшує травлення.
Середньостатистичний американець з'їдає 3 бургери на тиждень.
У Гонконгу, Сінгапурі та на Філіппінах бургер складається з рисової булочки, свинини, м'яса восьминога, сиру тофу і креветок. У Венесуелі використовується булка з кукурудзяного борошна. У Японії в бургер кладуть васабі. В Індії, Бахрейні та Малайзії обходяться без м'яса, заміняючи його бобовою пастою, горіхами і грибами.
БEТЕРБРОД
Butterbrot у перекладі з німецької означає "хліб з маслом". Прототипом бутерброда вважається намазана маслом і медом маца, яку іудеї готували ще в 1 ст. до н.е. на Великдень. У Німеччині в XIV ст. бутерброд із зеленню їли на сніданок фермери. З XVII ст. німці пристрастилися до бутерброда з сиром, а у XVIII ст. почали готувати бутеброд із джемом.
Популярні інгредієнти бутеброда у світі.
У нас. Сир, ковбаса, ікра, риба, консерви.
Австрія. Сир, сосиски.
Великобританія. Масло, полуничний джем.
Німеччина. Зелень, спеції, джем, риба, м'ясний фарш.
США. Арахісова олія, джем.
СЕНДВІЧ
На відміну від бутербродів, начинка у сендвічі розташовується між двома шматками хліба. Перший сендвіч складався з підсмажених скибочок хліба і шматка яловичини.
58% сендвічів зроблені з традиційних квадратних скибочок хліба.
5% сендвічів - репи, у них начинка загорнена в корж.
2% сендвічів - це паніни, італійський варіант сендвіча з підсмажених під гарячим пресом скибочок хліба.
11,5 млрд. сендвічів щорічно з'їдають жителі Великобританії. Більше половини цих сендвічів британці готують вдома, а третину беруть із собою на роботу або навчання.
Популярні сендвічі країн світу.
США - "Клаб сендвіч". Три скибочки хліба, курка або індичка, бекон, помідори, салат-латук, майонез.
Великобританія - "Бекон сендвіч". Дві скибочки хліба, бекон, масло, кетчуп, коричневий соус, латук, помідори.
Сінгапур - "Кайа тост". Два шматки хліба, кокос, яйця, каррі.
ПАР - "Гетсбі". Булочка, кальмари, риба, масала стейк, віденські сосиски, картопля фрі, курча, ковбаса.
Тринінад і Тобаго - "Даблс". Смажений хліб, нут, заправлення з каррі, манго, огірок, кокос.
60% усіх продаваних у світі сендвічів - це бургери.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 6712 |
|
© Газета Домовик 2012-2023