Усе про користь винограду
За те, що щоосені ми маємо можливість ласувати соковитими ягодами винограду, потрібно дякувати невідомому селянинові з Межиріччя, що жив задовго до початку нашої ери.
Як відомо, у ту пору на землі не було ні одного телевізора, не існувало Інтернету та комп'ютерних ігор і навіть книги були рідкістю, а тому єдиним дозвіллям, доступним цьому селянину, були прогулянки по околицях.
Одного разу, втомившись від біганини городом із сапкою наперевіс, селянин зашнурував сандалії та відправився в найближчий ліс, щоб насолодитися спокоєм і самотою. Через якийсь час селянин захотів підкріпитися. Він став придивлятися до дерев у надії виявити який-небудь живильний плід. Отут-то його погляд і наткнувся на невідому досі ліану, обвішану гронами апетитних ягід. Як тільки селянин спробував ягоду, відразу ж зрозумів, що йому пощастило знайти щось варте уваги. А після того як односільчани дізналися про його знахідку, ліана була викопана, розділена на кілька частин, посаджена на городах древніх хліборобів, і тепер навряд чи можна знайти людину, яка б не пробувала цієї смачної ягоди. Втім, людство цінує виноград не тільки за його смакові якості, але й за ті корисні речовини, якими буквально напхані соковиті ягоди.
ГРОНО ЯГІД - ВІТАМІНИ НА РІК
Випивши за обідом склянку виноградного соку, ви забезпечите свій організм добовою нормою вітамінів групи В, які не тільки допоможуть вам вистояти в боротьбі з нескінченними стресами та не впасти в депресію, але й позбавлять від прищів, лупи і зроблять ваше волосся блискучим, а нігті - міцними. До того ж виноград містить досить велику кількість аскорбінки, а це значить, що мікроби й бактерії будуть обходити вас стороною, а ваша шкіра до самої пенсії буде залишатися гладкою й еластичною без усяких підтяжок і шліфувань. Причому у любителів винограду вітамін С засвоюється особливо добре, адже кожна виноградина містить значну дозу вітаміну Р, що допомагає організму засвоювати й накопичувати аскорбінку. Є в ягодах винограду й залізо, і калій, і натрій, і магній, та інші необхідні нам мікроелементи. А кальцій, що теж міститься в соковитих виноградинах, дозволить вам уникнути додаткових візитів до стоматолога. Виноград містить речовини, які закріплюються на бактеріях, що живуть у нас у роті, і ускладнюють їхню роботу з утворення зубного каменю - головного союзника карієсу.
Незважаючи на те, що виноград досить калорійний фрукт (від 65 до 85 Ккал/100 г), він входить до складу багатьох дієт для схуднення. Існує навіть спеціальна виноградна дієта, у перші три дні якої покладається їсти винятково виноград (але не більше 1,5 кг на день), а потім - вечеряти корисною ягодою протягом двох тижнів. Ефект від дієти пояснюється тим, що виноград виводить з організму шлаки й допомагає розправитися із зайвими кілограмами.
Медики рекомендують їсти виноград людям, що страждають захворюваннями бронхів, нирок, печінки, анемією. Свіжий виноград також сприяє виведенню з організму сечової кислоти, надлишковий вміст якої приводить до подагри. Однак для лікування рекомендується застосовувати білі сорти винограду, тому що темні можуть викликати алергію.
Вважається, що виноградний сік виводить з організму шкідливий холестерин і перешкоджає закупорці судин. А значить, у любителів винограду є всі шанси уникнути атеросклерозу й зберегти відмінну пам'ять до глибокої старості.
Виноград злегка подразнює дихальні шляхи, полегшуючи відділення мокротиння та пом'якшуючи кашель. А сік, віджатий з незрілого винограду, знімає жар при застуді, його можна використовувати для полоскання горла.
З лікувальною метою застосовують настій з відвару сухого листя винограду (1 ст. л. листя на склянку окропу, настояти 20 хвилин). Настій рекомендують пити при ангіні, фарингіті, ларингіті - по 0,5 скл. 2-3 рази на день.
Крім того, виноградолікування - дуже древній метод рятування від захворювань серця та судин. Виноград налагоджує ритм серцевих скорочень, усуває задишку, знімає набряки, знижує підвищений артеріальний тиск. Якщо вирішите скористатися цією методикою, вам доведеться з'їдати до двох кілограмів винограду на день. Їдять виноград між основними прийомами їжі, через 1-2 години після їжі. Перший, другий і третій день - по 100 г 5 разів на день, на четвертий день можна «підвищити дозу» до 1 кг на день, а до сьомого дня можна з'їсти цілих два кіло лікувальних ягід. Під час виноградолікування рекомендується уникати жирних, солоних страв, кефіру, свіжого й кислого молока, сирих овочів і фруктів, а також спиртних напоїв, пива, газування. Ці продукти можуть розстроїти роботу кишечнику.
Однак, незважаючи на всю корисність винограду, деяким людям не варто занадто сильно налягати на цей фрукт. Хворим діабетом, виразковою хворобою шлунка, хронічними колітами виноград у великих кількостях протипоказаний.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 8761 |
|
© Газета Домовик 2012-2023