Райська насолода і ...«ліки»
Ці, настільки звичні для нас фрукти - яблука, містять багато вітамінів, але головне їхнє багатство - антиоксиданти. Саме ці речовини захищають нас від хвороб серця та судин і від старіння взагалі. А за вмістом цих речовин яблука займають лідируючі позиції серед інших фруктів. І, що дуже важливо, на відміну від вітамінів антиоксиданти не руйнуються при зберіганні.
Яблука корисні для зубів, шкіри, травлення, при розладах шлунка, анемії, слабості, дизентерії (встановлено, що сік антонівських яблук знищує мікроби, які викликають дизентерію). Їх радять вживати також при хворобах серця, ревматизмі, проблемах із зором, раці та подагрі - як сирими, так і печеними, у вигляді соку, як інгредієнт різних страв. Вони підвищують стійкість організму і до дії радіації.
Страждаючим від гіпертонії необхідно щоранку з'їдати хоч одне кисло-солодке яблуко або випивати 1/2 склянки соку із зелених яблук за годину до їжі.
Ці фрукти славляться не тільки лікувальними властивостями. Вважається, що краща дієта для стрункості - протягом декількох днів їсти печені яблука з кефіром. При цьому буде й навантаження на шлунок невеликим, і токсини з організму виводяться. При ожирінні роблять суміші соків: яблучний сік - 100 мл, динячий - 50 мл, томатний - 5 мл, лимонний - 25 мл. А ось інформація для курців: завдяки антиоксидантам яблука здатні частково компенсувати шкоду від тютюну.
Але яблуко яблуку не приходиться, тобто, важливо підібрати сорт. Наприклад, при захворюваннях нирок, печінки і серцево-судинних хвороб гарні солодкі сорти яблук, при ожирінні, діабеті - кислі.
На думку багатьох фахівців, зелені яблука корисніше червоних - у них міститься більше цінних речовин, до того ж вони не викликають алергії, їх можна вживати навіть найменшим дітям і вагітним жінкам.
Однак, яблука корисні не всім. У сирому вигляді їх небажано вживати людям з виразковою хворобою, особливо 12-палої кишки, тому що кислота, що міститься в плодах, буде подразнювати хвору слизову. Хоча одне яблучко після їжі не ушкодить.
ФАНТАЗІЇ ДЛЯ ПЕЧЕНИХ ЯБЛУК
Яблука вимийте, акуратно видаліть серцевину, не розрізаючи яблуко, і не проколюючи наскрізь.
Змажте лист (форму) маслом, викладіть яблука, полийте сиропом з цукру і води (2:1).
Потім помістіть лист (форму) у заздалегідь розігріту до180 градусів духовку на 10-15 хвилин, або в мікрохвильовку на 8-10 хвилин.
Подавайте теплими. Зверху можна посипати цукровою пудрою, рубаними горіхами, полити медом або розплавленим шоколадом. Фантазуйте.
Печені яблука не тільки десерт, їх так само подають як гарнір до птаха або м'яса. І навіть з морозивом.
ЯБЛУЧНЕ ВАРЕННЯ З МИГДАЛЕМ І ІМБИРОМ
2 кг яблук; 2 кг цукру; 2 ст. л. очищеного мигдалю; терта цедра 3 лимонів; 2 см кореню імбиру.
Готування. Яблука почистіть та наріжте часточками, видаливши серцевину. Імбир почистіть та подрібніть.
Яблука й імбир покладіть в каструлю шарами, засипаючи кожний шар цукром, і відставте на 6-8 годин. Потім улийте 2 склянки води, доведіть до кипіння і варіть на маленькому вогні 5 хвилин. Зніміть з вогню й відставте ще на 10-12 годин. А потім знову варення доведіть до кипіння і варіть 15-20 хвилин. За 5 хвилин до готовності покладіть лимонну цедру. А мигдаль наріжте ножем, обсмажте на сковороді без масла (хвилини три) і додайте в гаряче варення. Перемішайте його, розкладіть в стерилізовані банки та відразу ж закрийте кришками.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 8719 |
|
© Газета Домовик 2012-2023