Як уникнути неприємних наслідків пікніка

13 травня 2019

Сезон пікніків уже в розпалі. Але, виявляється, такий відпочинок на природі приховує у собі безліч небезпек, які можуть зіпсувати навіть самий веселий день у колі близьких і друзів.

ВІДМОВТЕСЯ ВІД ШВИДКОПСУВНИХ ПРОДУКТІВ

Справжній пікнік немислимий без смачних закусок, шашликів або смажених ковбасок, але фахівці радять звести кількість важкої їжі до мінімуму й не брати із собою швидкопсувних продуктів. У першу чергу, це стосується салатів з майонезом, які, ще не доїхавши про місця відпочинку, можуть стати отрутою. Не варто також брати із собою покупні напівфабрикати з метою приготувати їх на вогні, адже їх склад у більшості випадків точно не відомий, а відстежити свіжість таких продуктів дуже складно. 

Зверніть також увагу: більшість готових закусок, ковбас, сирів і т.ін. при високих температурах дуже швидко псуються. До того ж, наївшись салатиків, бутербродів, чіпсів і іншого, поки готується м’ясо, ви не оціните його смак і відчуєте вагу в шлунку й сонливість ще до того, як основне блюдо буде готове. Але мало хто стримається від спокуси з’їсти шампур шашлику – от вам і прямий шлях до переїдання, порушення травлення й неприємним відчуттям у шлунку.

Обов’язково небагато перекусіть зранку, якщо ви збираєтеся їхати на пікнік. Не варто голодувати пів дня, а потім жадібно накидатися на їжу. Це лише зіпсує вам відпочинок і самопочуття.

Лікарі-дієтологи рекомендують у спеку вибирати м’ясо не дуже жирне: замість свинини візьміть пісні шматки баранини або телятини. Ще краще, якщо ви зробите шашлик з курячого м’яса або риби. Вони є «легшими» для нашого шлунка й швидше перетравлюються. Можна також присмажити городину на грилі. А от від картоплі краще відмовитися, - у комбінації з м’ясом, це дуже важка їжа.

Кращий гарнір до м’яса – це городина і зелень. Але варто пам’ятати, ранні ґрунтові овочі можуть містити безліч нітратів і іншої «хімії», яка аж ніяк не додасть здоров’я. Тому, щоб звести їхню кількість до мінімуму, гарненько промийте кожний овоч під проточною водою й замочіть на хвилин 20, після чого ще раз гарненько промийте. У помідорів обов’язково зрізуйте місце прикріплення стебла, у огірків – обрізайте «шапочки», а краще взагалі всю шкірочку, у капусти – видаляйте качан і листики, які біля неї.

Кетчуп для шашлику краще зробити самостійно з перцю й помідорів, а ще краще – зупиніть свій вибір на ткемалі або гранатовому соусі.  

БІЛЬШЕ РУХУ

Гарний пікнік – це не тільки смачна їжа й випивка, але ще й активний насичений відпочинок. Обов’язково робіть паузи в їжі й не сидіть на одному місці.

Поки буде жаритися шашлик, з’їжте небагато овочів, зробіть пару ковтків вина і йдіть розважатися! Пограйте в бадмінтон, футбол, у квача, покидайте тарілку, викупайтеся в озері, так зрештою, просто зберіть сухі гілочки для багаття. Так ви нагуляєте здоровий апетит, при цьому прискоривши метаболізм організму, що допоможе йому швидше впоратися з важкою їжею й не відкласти її на талії у вигляді зайвих сантиметрів. 

ЗАХОПІТЬ ІЗ СОБОЮ АПТЕЧКУ

Мінімальний набір медикаментів, незалежно від того, чи йдете ви в ліс або сидите на веранді дачної ділянки, завжди повинен бути під рукою.  Варто пам’ятати, що на природі всі ранки, навіть самі дрібні, потрібно ретельно обробляти, тому що ви постійно стикаєтеся із землею, пилом і рослинами. Особливо це стосується дітей, адже вони не сидять без справи й постійно бігають, стрибають, грають…  

Мінімально необхідний набір медикаментів виглядає так:

- Активоване вугілля

- Анальгін

- Сонцезахисний крем

- Антисептик.

- Пляшечка йоду

- Перекис водню

- Стерильний бинт, вата, пластир.

Щоб не збирати все це щораз, купіть все відразу й покладіть в пакетик або косметичку й завжди возіть із собою. 

Звичайно, під час вилазки на природу хочеться смачно поїсти й не думати про травлення, але не зловживайте всілякими препаратами-ферментами для шлунка й підшлункової. Мезим або фестал один раз, звичайно, допоможе переварити вам їжу, але краще просто не об’їдатися до того, щоб доводилося ковтати медикаменти. Згодом, підшлункова «вирішить», що їй можна розслабитися, адже всю роботу за неї робить хтось інший. До того ж, на спеці, у комбінації з алкоголем і деякими продуктами, препарати можуть дати вкрай несподіваний ефект.

Полегшає, якщо випити чашку чаю з імбиром і лимоном. Імбир активізує травлення, знімає вагу, прискорює обмін речовин. Якщо під рукою нічого не має, а в шлунку вага – допоможе звичайна м’ятна жуйка. Ферменти з рясно виділюваної слини потраплять до шлунка й прискорять розщеплення їжі, радять гастроентерологи.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 1899 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Здоров'я»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс