Як поводитися з вовняними речами, щоб вони довше зберігали свій зовнішній вигляд
Беріть на замітку корисні поради, які допоможуть вам зберегти речі з вовни.
ВОВНА НЕ ЛЮБИТЬ
• Часті прання
Вовняні тканини мало забруднюються. З них швидко вивітрюються запахи поту, їжі та диму. Достатньо вивісити вовняний светр на балкон, а брудну пляму висушити та акуратно зчистити щіткою. Часті прання призводять до того, що річ втрачає свою м'якість, звалюється, може розтягнутися або, навпаки, сісти.
• Довгі замочування
Як то кажуть, довгі проводи — зайві сльози. Якщо ви вирішили випрати улюблений светр (а це вовняним речам аж ніяк не протипоказано) чи інші актуальні трикотажні вироби — не залишайте їх у воді надовго. Інакше вони втратять форму та розтягнуться.
• Різкі перепади температур під час прання
Наприклад, прали при +45°С, а полощите при +10°C — це найпростіший спосіб домогтися того, щоб светр сів і благополучно перекочував у дитячий гардероб.
Максимальна температура для прання вовняних речей — +30°С. Найкраще прати такий одяг вручну, зі спеціальним миючим засобом або звичайним шампунем. Для більш рішучих господинь — режим «Ділікатне прання» в пральній машині. У будь-якому випадку, щоб перестрахуватися, поставте регулятор температури на мінімум. Для м'якості — при останньому полосканні використовуйте спеціальний кондиціонер для вовняних речей.
• Нещадне віджимання
Вовна любить ніжність. При пранні її ніколи не труть і не викручують інакше вона звалюється і деформується. Все, що можна — це лише злегка потиснути її в мильній воді. Після полоскання рекомендуємо трохи віджати воду руками (не викручуючи!), потім закатати в махровий рушник і трохи пом'яти. Сушити слід у розкладеному стані на рушнику або простирадлі. Плічка для цього не підходять.
• Високу температуру та вологість
У ванній кімнаті, де завжди волого, вовна сохне повільно. Гарячі батареї та сонце — теж не найкращий вибір для того, щоб висушити мокрий светр — він може втратити форму. Оптимальні умови — звичайна кімнатна температура.
• Розпечена праска
Вовняний трикотаж майже не мнеться. Іноді досить повісити кофту на вішалку — і за деякий час з неї зникнуть м'яті складки. Для швидкості можна злегка збризкати її водою. Якщо все-таки є необхідність у прасуванні — будьте обережні, щоб не спалити улюблену річ. Прасуйте речі в режимі «Шерсть» з парою або через вологу тканину.
• Вішалки-плечики
Зберігати вовняні речі слід у складеному вигляді на полиці — від тривалого перебування на вішалці плечі та рукави можуть сильно розтягнутися. Поруч із стопкою вовняних речей обов'язково покладіть засіб від молі — допоможуть лаванда, тютюн, сухі скоринки апельсина.
ГІРЧИЦЯ ЗАМІСТЬ ПОРОШКУ
По старому, вовняні (і, до речі, шовкові) речі перуть у розчині сухої гірчиці. Для цього потрібно залити сухий порошок гірчиці окропом, остудити, акуратно злити воду, що відстоялася, і в ній прати.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3742 |
|
© Газета Домовик 2012-2023