Як позбутися запаху вогкості у квартирі
Джерелом неприємного запаху вогкості в приміщеннях може бути цвіль. Вона активно розбудовується у вологих місцях. Вивести цвіль буває дуже складно, але це необхідно, тому що даний грибок завдає шкоду здоров’ю людину.
Підвищена вологість повітря в приміщенні (особливо в комбінації з теплом) є сприятливим середовищем для виникнення й поширення цвілевого грибка. Цвіль і є джерело специфічного запаху у квартирах і будинках. Це може заподіяти шкоду здоров’ю. Цвілеві спори переміщаються в повітрі, осідаючи на шкірі й потрапляючи в дихальні шляхи. А дане явище може стати причиною виникнення й розвитку нежартівливих захворювань. Як позбутися запаху вогкості в приміщеннях? Оптимальний варіант – діяти одночасно в декількох напрямках.
ЗНИЖУЄМО ВОЛОГІСТЬ ПОВІТРЯ В ПРИМІЩЕННІ
Як це зробити?
- По можливості сушити білизну на балконі або на вулиці.
- Якщо в приміщенні занадто багато кімнатних рослин – буде потрібно забрати деякі з них. З поверхні листів і ґрунту теж випаровується волога й насичує повітря в кімнатах.
- Запах вогкості найчастіше виникає у ванній кімнаті. Нормалізувати вологість повітря в цій зоні можна за допомогою додаткової сушарки для рушників.
Для зменшення показника вологості існує побутовий прилад – осушувач повітря. Механізм його роботи базується на конденсації вологи з атмосфери приміщення. зібрана пара конденсується у воду. Вона акумулюється в призначеній для цієї мети ємності, а потім просто виливається в будь-який стік.
ЗАБЕЗПЕЧУЄМО ПРАВИЛЬНУ ЦИРКУЛЯЦІЮ ПОВІТРЯ
Необхідно регулярно провітрювати всі приміщення. Добре допомагає вилучити сторонні запахи звичайний протяг. Таким чином, активна циркуляція повітря стане перешкоджати розвитку цвілі.
Систематично залишайте відкритими двері у ванну (особливо після прийняття душу, коли у ванній кімнаті багато пари).
Обладнайте вікна вентиляційними клапанами, установіть витяжку на кухні.
Меблі не повинні стояти впритул до стін.
Контролюйте стан вентиляції у ванній, кухні й туалеті.
Робота вентиляторів позитивно впливає на рух повітря у квартирі.
БОРОТЬБА З ВОГНИЩАМИ ЦВІЛІ
Ураженню чорною цвіллю (самої небезпечної для здоров’я) можуть піддатися підвіконня, віконні рами (особливо, якщо вікна пластикові), шпалери, штукатурка, кахель, дерево та інші матеріали. Для спеціальної обробки уражених цвіллю поверхонь існують антисептики й фунгіциди – продукція хімічної промисловості. До них можна віднести «Антигрибок», «Тіккурила», «Пінотекс» та інші. Підійде також будь-який хлорвмісний засіб (широко вживана «Білизна»). Остання ефективно рятує від грибка різні поверхні, і навіть пофарбовані водоемульсійною фарбою. Але «Білизну» не варто використовувати, якщо у квартирі є люди, що страждають захворюваннями дихальної системи, алергією.
Позбутися цвілі можна й радикальним шляхом: спочатку позбутися старих шпалер й штукатурки, просушити стіни, а потім обробити поверхні антисептиком. Даний варіант підходить, якщо ви приготувалися робити ремонт у приміщеннях або площа ураження цвіллю критично велика.
ПОГЛИНАННЯ ЗАПАХІВ
Якщо ви не маєте можливості усунути причину запаху вогкості, можна хоча б його нейтралізувати. Для цієї мети підійдуть поглиначі запахів. Вони функціонують за принципом абсорбції, тобто зв’язують саме «ароматні» молекули, що втримуються в повітрі. До зазначених засобів належать різноманітні гелі, спреї, порошки, брикети, що володіють зазначеними властивостями.
Можна виготовити подібний препарат і самостійно. Вам потрібно буде приготувати суміш зі здрібнених таблеток активованого вугілля й порошку харчової соди й поставити ємність зі сумішшю у потрібне місце у квартирі.
МАСКУВАННЯ ЗАПАХІВ
Це найпростіший спосіб усунути проблему, однак ефект буде досить короткочасним. Для камуфлювання запаху вогкості застосовуються ароматизатори, освіжувачи повітря.
А от ще один метод боротьби з небажаним запахом вогкості у квартирі або будинку. Частіше здійснюєте генеральне прибирання, використовуючи ефірні олії. Безпосередньо перед тим, як пилососити підлогу, потрібно нанести кілька крапель ароматичної олії на диск із вати. Покласти його на підлогу, і почати збирання саме із цього місця, втягши пилососом вату. При роботі пилосос випускає відпрацьоване повітря, і аромат олії розсіється в кімнаті. Має сенс додати декілька крапель ефірної олії у воду для миття підлоги.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3724 |
|
© Газета Домовик 2012-2023