Не відкриваються двері на дачі: 5 розповсюджених причин і секрети усунення проблеми
Деякі дачники відвідують свої володіння навіть узимку, особливо якщо будиночок обладнаний грубкою або котлом. Однак іноді трапляється, що потрапити у будинок не виходить: не відкриваються вхідні двері. Що робити в такій ситуації?
Це залежить від причини, через яку перестали відкриватися двері. Розглянемо найпоширеніші причини й шляхи їх усунення.
1. ЗАМЕРЗ ЗАМОК
Це одна з найбільш частих причин того, що взимку неможливо відкрити двері.
Найпростіший варіант – налити на замок окропу. Але якщо попросити гарячої води не в кого, тоді цей варіант відразу відпадає. Розглянемо інші.
Якщо у вас є антифриз, наберіть його в шприц або в спринцівку й влийте в замкову щілину. Антифриз як би розчинить лід (ця незамерзаюча рідина міняє температуру замерзання води з 0°С до –40°С), і ви без праці зможете відкрити «відталий» замок.
Крайній варіант відкрити замок, що замерз – нагріти його за допомогою запальнички або паперу (не забувайте про правила техніки безпеки!). Можна нагрівати не замок, а ключ. Для цього візьміть ключ плоскогубцями або ганчіркою й 2-3 хвилини потримаєте над вогнем запальнички. Після цього швидко вставте в замкову щілину. Почекайте, поки гарячий ключ розтопить лід, а потім проверніть у замку.
2. ЗАМОК ЗАІРЖАВІВ
У замків, які експлуатуються в агресивному середовищі (а вхідні двері знаходяться саме в таких умовах), із часом внутрішні частини механізму починають покриватися іржею. Зовні псування замка довго залишається невидимим. Однак одного чудового дня ви раптом виявляєте, що замок неможливо відімкнути. Що робити? Є кілька способів відкрити заржавілий замок.
Найвідоміший і простий спосіб – аерозоль WD-40. Це універсальне мастило проникає усередину механізму й руйнує іржу. Обробіть спреєм замок, почекайте 10-20 хвилин і спробуйте провернути ключ. Мастило WD-40 не тільки прибирає іржу, але й захищає металеві деталі від подальшого руйнування.
Гальмова рідина. За допомогою шприца або лійки закапайте в замкову щілину невелику кількість гальмової рідини. Якщо це не допомогло, то через якийсь час спробуйте додати ще небагато засобу.
Графітовий порошок уважається одним із кращих засобів для змащення замків. На відміну від сполук на основі мастила, він не збирає бруд. Крім того, мастило при низьких температурах замерзає, тому замок без попереднього підігріву ви також не зможете відкрити, а графіт позбавлений такого недоліку. Графітовий порошок можна придбати в автомагазинах, а можна зробити самому, якщо поскребти ножем грифель звичайного графітового (простого) олівця. Отримавши порошок, зробіть із паперу лійку, усипте в неї графіт і вдуйте його в замкову щілину. Можна ще змазати олівцем ключ, особливо ретельно пройшовшись по борозенках і виступам. Після цього помістите ключ у замкову щілину й повертайте його туди-сюди, поки всі внутрішні деталі не будуть змазані графітом.
3. РОЗБУХНУЛИ ДЕРЕВ’ЯНІ ДВЕРІ
Однією з найбільш частих причин того, що не відкриваються дерев’яні двері на дачі, є самі двері. Дерев’яні конструкції (не тільки двері, але й віконні рами) завжди реагують на рівень вологості: деревина, особливо нічим не оброблена, дуже сильно вбирає вологу. Із цієї причини габарити дверного полотна протягом року змінюються: у вологу пору року двері збільшуються в розмірах, а влітку, навпаки, всихають.
Що робити із дверима на дачі, якщо вона розбухнули?
Спочатку двері все-таки необхідно відкрити. Спробуйте зробити це за допомогою сокири й молотка. Перед початком роботи перевірте, чи не заважає вам наличник, і при необхідності зніміть його. Потім приготуйте кілька друзок і після цього приступайте. Молотком не поспішаючи постукуйте по сокирі, убиваючи її між дверима й дверною коробкою. Як тільки вийде зробити невелику щілину, вставте в неї який-небудь клин (тріску, наприклад) і рухайтеся далі. Так потрібно пройти всі двері знизу доверху, зробивши щілину по всій довжині. Після цього за допомогою сокири відкрийте двері.
Відкрити набряклі від вологи двері буває дуже складно, однак ще важче буде закрити їх. Щоб вам удалося це зробити, доведеться стесати частину дверного полотна. Візьміть рубанок і акуратно зніміть небагато деревини з торця дверей. Однак пам’ятайте: при всиханні двері зменшаться в розмірах, і якщо ви зістругаєте занадто багато, влітку між коробкою й дверима з’явиться щілина, яку доведеться чимось зашпаровувати.
Щоб уникнути подібних проблем у майбутньому, улітку, коли двері просохнуть й повернуться в нормальний стан, обов’язково обробіть їх. Покрити двері можна 2-3 шарами лаку, спеціальними сполуками, що захищають деревину від вологи, або навіть оліфою. Ціль такої обробки – зменшити здатність дерева убирати вологу.
4. ПЕРЕКОСИЛО КОСЯКИ
Іноді трапляється, що причина проблеми не у дверях, а у дверній коробці.
Дверну коробку може перекосити. Так часто відбувається, наприклад, у будівлях з легким фундаментом. Вони «гуляють» не тільки взимку, але й у періоди затяжних дощів. А якщо будинок повело, то завжди перекошується коробка. У результаті язичок замка може зрушитися вниз або, навпаки, нагору на 2-3 см і заклинити в металевій накладці.
Дверна коробка може стати причиною проблеми й у тому випадку, якщо ваш будинок побудований із бруса. Дерев’яний брус у вологу пору року так само, як і всі дерев’яні конструкції, починає всотувати вологу й розширюватися. Брус, що збільшився у розмірах, затискає двері й не дає відкрити їх.
Як відкрити двері в подібних ситуаціях?
При язичку, що заклинило, вам знову допоможуть сокира й молоток. Якщо язичок потрібно опустити, вставте сокиру між дверима й коробкою зверху й поступово вміщуйте їх вниз. Якщо язичок, навпаки, потрібно підняти, щоб він потрапив у потрібний йому отвір, то сокиру підсуньте під нижню частину дверей і акуратно піднімайте їх. Після відкривання дверей відразу зніміть металеву накладку й подовжите у дверній коробці отвір під язичок.
5. ЗАМЕРЗЛИ МЕТАЛЕВІ ДВЕРІ
Металеві вхідні двері хоч і позбавлені багатьох недоліків, що описані вище, однак і з ними можуть бути проблеми, через які ви не зможете їх відкрити. Причина – у примерзанні дверного полотна до коробки. Найчастіше лід, який і не дає відкрити двері, утворюється в тих місцях, де двері й коробки нещільно прилягають друг до друга.
Як увійти в будинок, якщо металеві двері не відкриваються?
Є кілька варіантів.
Якщо у вас є будівельний фен, що працює від акумулятора, спробуйте відігріти двері теплим повітрям.
WD-40 - універсальна рідина, яку іноді називають «ліками від усього», допоможе й у даній ситуації, особливо якщо ваші двері на ущільнювачах. Обробіть WD-40 обмерзлі місця й після відтавання відкрийте двері. Потім сухою ганчіркою приберіть залишки засобу, а ущільнювач змажте солідолом, вазеліном або будь-яким наявним у вас мастилом.
Нанесіть на двері й коробку за допомогою пульверизатора рідину для очищення скла автомобіля (вона більше відома за назвою «незамерзайка»). Розприскувач легко можна зробити й самому. Візьміть пластикову пляшку й проробіть у кришці кілька невеликих отворів гострим предметом. Через якийсь час після обробки відкрийте двері, а залишки рідини витріть сухою ганчіркою.
Щоб у майбутньому вхідні металеві двері не обмерзали, поставте другі двері, краще дерев’яні. У цьому випадку, завдяки тамбуру, що утвориться, різниця температур із зовнішньої й внутрішньої сторін металевих дверей (а саме це приводить до появи конденсату, а потім і льоду) не буде такою великою. Допоможе також збудований над вхідними дверима піддашок, який захистить від потрапляння опадів.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2753 |
|
© Газета Домовик 2012-2023