6 причин, з яких ваша кухня виглядає брудною навіть після прибирання

21 листопада 2020

Мотлох на стільниці й відкритих полицях, брудні шви плитки, текстиль не першої свіжості - розповідаємо про можливі причини, через які відчуття чистоти на кухні так і не наступає.

Навіть якщо ви зробили прибирання на кухні, відчуття чистоти може так і не прийти. Розбираємося в причинах.

1. ЗАХАРАЩЕНА СТІЛЬНИЦЯ

Стільниця може виглядати захаращеною з різних причин. Перша (і найчастіша) - погано організоване зберігання. Коли нікуди сховати пакети із цукерками, печивом, пачки чаю або кави, кухонні гаджети - усе це збирається на стільниці. Інша можлива причина - спроба прикрасити стільницю різними способами, при цьому декор теж може перетворитися у візуальний хаос.

Що робити

Розподіліть речі на стільниці. Залиште ті, що вам дійсно необхідні під рукою. Інші сховайте. Для цукерок і іншого можна купити гарні банки, щоб вони прикрашали кухню, а не псували інтер’єр кольоровими упаковками.

2. НЕПРОДУМАНЕ ЗБЕРІГАННЯ НА ВІДКРИТИХ ПОЛКАХ

Відкриті полки можуть стати й прикрасою кухні, і джерелом візуального хаосу. Залежить від того, що і як ви на них зберігаєте, чим прикрашаєте. Навіть якщо ви протерли пил на полицях, різномасті тарілки, банки із крупами або аксесуари можуть створити візуальний хаос.

Що робити

Складайте продумані композиції. Зберігайте те, що дійсно необхідно. Увагу варто приділити й полицям за скляними фасадами - якщо у вас є такі на кухні. На них теж повинен бути порядок, тому що вміст проглядається.

3. НЕСВІЖІ СКАТЕРТИНА, РУШНИКИ, ПІДСТАВКИ НА СТІЛ

Зрозуміло, що під час прибирання міняють тканинні скатертини й серветки, заміняють рушники, протирають пластикові скатертини. Але візуальна чистота залежить не тільки від цього. «Несвіжість» може проявлятися й у не новизні тієї ж пластикової скатертини або рушника. Коли є сліди від ножів (хтось вирішив відрізати хліба на столі й знехтував обробною дошкою) маленькі плями, що не відіпрані, й інші дрібні недоліки – це здається непомітним. Але в загальній масі свіжості й чистоти інтер’єру не додає.

Що робити

Не бійтеся відмовлятися від текстилю з недоліками. Це не така дорога покупка, якої варто уникати.

4. ЗАПАХИ З РАКОВИНИ АБО ВІДРА ДЛЯ СМІТТЯ

Ви могли вимити раковину й викинути сміття, пославши новий сміттєвий пакет. Але запахи з каналізаційного стоку або відра для сміття (мало хто миє цебро щотижня й навіть кожні кілька тижнів) від цього не зникнуть.

Що робити

Регулярно прочищайте стік, хоча б за допомогою соди й оцту, для профілактики. Візьміть за правило мити відро для сміття. Приділіть увагу таким речам, які насправді - не дрібниці. Адже ви докладаєте зусиль для чистоти на кухні, і запахи - важлива частина від відчуття цієї чистоти.

5. БРУДНІ ШВИ МІЖ ПЛИТКОЮ

Світла затірка на плитці на підлозі або на фартуху неминуче темніє. Тому бажано продумувати такі речі ще на етапі ремонту, і як мінімум для підлоги вибрати темну затірку.

Що робити

З темними ділянками можна поборотися. Для цього беруть засоби для видалення цвілі (нерідко чорнота - це грибок), використовують пароочисник - пар високої температури добре очищає важкодоступні місця, а також беруть спеціальні маркери, якими зафарбовують темні ділянки. Радикальний спосіб - заміна старої затірки на нову.

6. ВОГКІСТЬ У МІСЦЯХ СТИКІВ

На стиках між кухонним фартухом і стільницею, між стільницею й мийкою нерідко утворюються темні плями - вогкість. Особливо це помітно на дерев’яних поверхнях.

Що робити

Дерев’яні стільниці просто необхідно періодично обробляти маслом для того, щоб попередити виникнення вогкості. Коли вона вже виявилася, прибрати її складно. Можна зробити шліфування дерева, а потім покрити шаром масла. При наступному ремонті постарайтеся обійтися без стиків. Монтуйте раковину під стільницю.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 2865 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Ваш дім»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс