Як відлякнути міль

5 вересня 2020

Хто мав проблему зі знищення молі в домашніх умовах, ймовірно, помічав, що ні механічний лов метеликів, ні розкладання таблеток не гарантують захисту наших речей. “Чому?” - запитуєте. Та тому, що сам метелик тканини не “їсть”.  Хто ж тоді? Доведено, що головні шкідники, які псують наші шуби, хутряні пальта, натуральний трикотаж, килими, м’які меблі - це личинки молі - маленька гусінь. Отже, у тому, що нам наразі доводиться прощатися з дорогими речами, винна не міль, а ми самі.

Тому головне наше завдання - попередити її появу. Для цього необхідно систематично прибирати і провітрювати приміщення, де зберігається одяг і взуття, регулярно пилососити килими і м’які меблі. 

Врахуйте й таке: міль любить теплу й вологу темряву платтяних шаф, а боїться сонячних променів і свіжого повітря. Тому періодичне провітрювання речей - це найкраща профілактика її появи.

А якщо шерстяні речі кілька годин потримати на холоді, а потім внести в тепле приміщення, то перепад температури уб’є гусінь молі. Влітку одяг слід кілька годин «прожарити» на сонці. Під дією сонячних променів яйця молі гинуть. Але не тримайте на сонці хутро - від цього воно псується! Хімічне чищення речей та прання також запобігають появі молі.

Але що робити, якщо міль все-таки  завелася у вашому будинку і неймовірно розплодилася?

Проблему можна розв’язати або за допомогою побутової хімії, або застосувати народні засоби від молі.

Найвідоміший хімічний засіб - це нафталін. Але на сьогодні він не такий ефективний, як це вважалося до недавнього часу. На зміну йому прийшли сучасні антимольні речовини. 

Зокрема, використовуйте препарати типу «Антиміль». Цей засіб випускається у вигляді таблеток, які необхідно помістити в марлеві мішечки (по одній в кожний), а мішечки рівномірно розподілити по всій території платтяної шафи (3-4 мішечки на 1 куб.м). Діє цей засіб 2-3 тижні, після чого «начинку» мішечків слід відновити.

Міль, що літає у приміщенні, можна знищити, розпиливши впродовж 3-4 секунд аерозольні препарати дихлофос і «RAID». І врахуйте: термін придатності більшості препаратів 6-12 місяців, тому при покупці звертайте увагу на дату виготовлення і не робіть запасів препарату “на потім”.

Тепер про народні засоби, які допоможуть вам у боротьбі з цим маленьким, живучим і злісним ворогом, що нищить наші речі. По кишенях шерстяного одягу розкладіть суху апельсинову шкірку, горіхове або тютюнове листя, листя полину, звіробою, м’яти, багульника, запашної герані, сушеної лаванди, гвоздики. А знавці радять, як виготовити засіб від молі з їх використанням: зшийте невеликі мішечки, покладіть у них ці рослини й повісьте мішечки на плічики для одягу. Ваш одяг не лише залишиться цілим, а й матиме приємний запах.

Такого ж ефекту можна досягти, якщо розкласти у платтяній шафі ватку, змочену лавандовою, ялицевою або гвоздичною олією, або «покропити» м’ятними краплями дно шафи, після чого щільно закрити її дверцята.

 Створіть для молі несприятливі умови, розклавши на полицях у шафі 6-8 каштанів, замінюючи їх щороку.

Відлякує міль і деяких інших комах запах запашної  герані. Якщо на підвіконні стоїть така квітка,  метелики молі не залетять у вікно.

На закінчення нагадаю про метод, яким користуються здавна, - загортати в газети дрібні шерстяні речі (шарфи, шапки тощо), оскільки міль боїться друкарської фарби.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 2682 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Ваш дім»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс