Як охолодити квартиру у спеку?

15 липня 2020

Дуже просто настроїти клімат у квартирі, коли є кондиціонер. А якщо його немає, допоможуть старі дідівські способи.

1. ЗВОЛОЖУЙТЕ

Спекотливе повітря – сухе повітря. Спека у квартирі набагато легше переноситься, якщо повітря в ній достатньо вологе. Для цього згодиться зволожувач повітря, але ми не шукаємо простих шляхів, а конструюємо найпростіший кондиціонер із труби й вентилятора.

Для того щоб зібрати цю штуковину, на будівельному ринку потрібно купити всього дві речі: витяжний канальний вентилятор і шматок гофрованої труби. Головне, щоб їх діаметри збіглися. Вентилятор потрібно взяти продуктивністю 300 куб. м/ч, він досить потужний, але не сильно шумить.

З’єднавши одне з другим, треба вигнути трубу таким динозавром, а його внутрішність наповнити водою й ганчірками. Вода потрібна для кондиціювання повітря, а ганчірки збільшують площу випару. Автор винаходу затверджує, що воно здатне остудити повітря з 31 до 26°C! Можна модернізувати модель – насипати в це чудо льоду, повітря остудиться ще більше.

2. ПРОВІТРИВ – ЗАКРИВАЙ

Не треба відкривати кватирки на цілий день. На вулиці розпечене повітря, воно точно не додасть прохолоді у квартирі.

Провітрювати треба тільки в нічний час, починаючи з 22-ї години, а ранком, годині о 8-й, закривайте кватирки на весь день.

3. ВІДБИТИ СОНЦЕ

Можна купити в господарському магазині світло відбиваючу плівку й наклеїти її на вікна. Гарячі сонячні промені не потраплять у будинок, кілька градусів жари в такий спосіб можна «відбити».

Є сучасний метод – тонування стекол. Але якщо ми заощаджуємо на кондиціонері, то цей спосіб не для нас.

4. ПРОХОЛОДЖУЄ ВСЕ НА РАЗ СПОСІБ ДІДА «ПРОСТИрадло В ТАЗ»

У мережі звичайно радять частіше обприскувати повітря з пульверизатора або робити вологе прибирання. Наші діди були біль винахідливими. На мотузці закріплювалося простирадло (або інша велика ганчірка), а її кінці опускалися в таз із водою. Вода піднімалася по волокнах, а потім випаровувалася в повітря. 

Якщо в схему додати звичайний вентилятор, то продуктивність «зволожувача» можна збільшити в кілька разів.

5. КЕРУЙ ПРОТЯГОМ

Спосіб годиться для нічного часу доби, тому що ми домовилися, що вдень кватирки не відкриваємо.

Якщо в одній кімнаті відкрити вікно й поставити вентилятор таким чином, щоб повітря видувалося на вулицю, а в іншій кімнаті просто відкрити кватирку, то з вулиці у квартиру буде нагнітатися прохолода. Якщо в другій кімнаті поставити перед кватиркою ще один вентилятор, але не «на видув», а «на вдув», то можна влаштувати сильніший протяг. Головне, не простудитися.

6. ВАННУ НАВСТІЖ

Ще одним джерелом природнього зволоження може стати ванна, наповнена водою. Не закривайте двері у ванну кімнату. І так, якщо ви користуєтеся сушаркою для рушників, яка підключена до системи гарячого водопостачання, то саме час виключити її.

7. ВІДМОВТЕСЯ ВІД ПИЛОЗБІРНИКІВ

Одні говорять, що килими й різні пледи акумулюють тепло, інші, що вони псують повітря, накопичуючи пил, але всі сходяться в тому, що без «пило збірників» улітку в будинку стає набагато комфортніше. Настінні килими, паласи, гобелени – усе, що можна прибрати на час, приберіть. Взагалі, варто навести у квартирі порядок і позбутися мотлоху, повітря відразу стане свіже.

8. ТОНІРУВАННЯ СТЕКОЛ

Надійний спосіб перешкодити сонячним променям - замовити тонірування вікон. Скло заклеять захисною плівкою, і ви зможете бачити свій двір у симпатичних синюватих тонах (втім, колір можна вибрати будь-який). Головне не перестаратися, і не зробити тоніруання занадто щільним: у похмуру темну погоду ваше помешкання буде темним і сумним.

9. САМОРОБНИЙ КОНДИЦІОНЕР

Якщо вищенаведені поради вже не допомагають остудити повітря, настав час виготовити саморобний кондиціонер. Заморожуємо воду в пластикових пляшках і ставимо їх на тацю перед вентилятором. Струмінь вентилятора можете направити в ту точку простору, яка найбільше потребує цього. Наприклад, на себе. Змінити напрямок пора в той момент, коли ви станете оглядатися в пошуках светра.

10. ПРОХОЛОДЖУЄМО ПОСТІЛЬ

Ці ж пластикові пляшки з льодом можна закидати собі в постіль. А перед відходом до сну анти-грілки знову забирати в морозильник. Замість бавовняної постільної білизни виберіть шовкову -  шовк має властивість злегка холодити шкіру.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 2339 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Ваш дім»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс