Як зробити медичну маску?
Після оголошення ВОЗ пандемії Covid-19 проблема захисту від коронавірусу тільки загострилася. Медична маска стає рідкістю в українських аптеках, і часто через це люди бояться виходити на вулицю.
Посередники в інтернеті пропонують позахмарні ціни за колись дешевий спосіб захисту від вірусів. Медична маска своїми руками виготовляється всього за кілька хвилин, а матеріали для її виготовлення точно є в кожному будинку.
ВАТНО-МАРЛЕВА МАСКА
Що потрібно: марля (90 х 40 см); вата (20 х 20 см, товщиною 1 см); ножиці.
Відріжте шматок марлі й складіть його навпіл уздовж довгої сторони. З кожної сторони відміряйте 35 см - потім це будуть зав’язки. З обох кінців зробіть розрізи уздовж (від краю до центру, см. фото зверху) на довжину 35 см. По центру залишився недоторканий квадрат 20х20 см - це основа пов’язки. Розподіліть шматок вати за розміром квадрата так, щоб товщина матеріалу була не менш 1 см. Вкладіть вату між шарів марлі.
Вручну або на машинці прошийте по периметру маску, щоб вата не вилазила назовні.
МАРЛЕВА МАСКА
Якщо з покупкою вати не склалося, можна виготовити безпосередньо марлеву багаторазову пов’язку. Робиться виріб за принципом попередньої пов’язки. Тільки усередині в якості фільтраційного прошарку буде використовуватися не вата, а та ж марля, складена не менш чим в чотири шари. Розмір її такий же — 20х20 см. Якщо є підходящий по мірках стерильний бинт, можна взяти його.
ПАПЕРОВА МАСКА
Що потрібно: паперовий рушник; 2 канцелярські резинки; канцелярський степлер.
Паперовий рушник складаємо «у гармошку», а по краях кладемо резинки — вони будуть тримати маску на обличчі. Загинаємо краї на 1 см і скріплюємо за допомогою степлера. Під час скріплення простежте, щоб не порвати резинки.
ЯК НОСИТИ
Щоб саморобна марлева маска дійсно служила профілактикою вірусів і захищала від мікробів, необхідно дотримувати кілька простих правил використання:
1. Накладіть маску на обличчя так, щоб вона прикривала не тільки ніс, але й рот (при розмовах також працює повітряно-краплинний шлях зараження), а також заходила на щоки до вух.
2. Зафіксуйте виріб так, щоб він прилягав щільно до обличчя, але не надмірно туго. Верхні зав’язки підв’язуються на потилиці, нижні — на тім’ї.
3. Рекомендується надягати пов’язку тільки тоді, коли ви перебуваєте в громадських місцях (магазинах, транспорті, на роботі, людних заходах).
4. Носити маску постійно не слід — на шкірі теж присутні бактерії, якими вам доведеться дихати. Немає необхідності надягати її й на відкритому повітрі.
5. Носити маски рекомендують захворілим (застудою, грипом, вірусом), щоб не поширювати навколо себе бактерії.
6. Не передавайте ношену вами маску іншій людині. Це ваш індивідуальний засіб захисту!
7. Саморобна ватно-марлева маска виконує функції захисту не більше чотирьох годин (просто марлева — не більш двох годин). Після цього слід замінити її. Тому оптимально відразу підготувати кілька пов’язок.
8. Використану маску можна випрати. Краще зробити це вручну й за допомогою звичайного мила, причому виріб слід ретельно виполоскати. На пральний порошок також може з’явитися алергія на шкірі.
9. Випрану й просушену пов’язку необхідно пропрасувати по обидва боки праскою на максимальному режимі («Бавовна»), після чого можна використовувати її повторно.
ДУМКА ФАХІВЦЯ
Екс-міністр охорони здоров’я Уляна Супрун переконана, що дієвість медичних захисних масок занадто перебільшена. Замість цього вона запропонувала ініціативу — респіратори.
- На відміну від масок, через респіратор здійснюється фільтрація дрібних часток (які можуть залишатися в повітрі протягом тривалого періоду часу). Дизайн респіраторів передбачає щільне прилягання до обличчя (чого немає при використанні масок, і це сприяє потоку повітря через краї).
Ступінь функціональної здатності респіратора фільтрувати повітря можна визначити по спеціальному маркуванню на ньому (чого немає у масок), — написала Супрун у своєму блозі.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2473 |
|
© Газета Домовик 2012-2023