Бабусині рецепти проти комарів

22 червня 2019

Народні способи пройшли перевірку часом, вони доступні й ефективні. Корисної інформації в питанні боротьби з комарами багато, спробуємо позначити найбільш популярні компоненти, які дадуть ефект натурального репеленту.

ВАНІЛЬ

Народна мудрість говорить: «як чорт боїться ладану, так комар ванілі». Як з’ясувалося, вони трясуться від жаху, відчувши улюблену багатьма з нас кондитерську пряність. Не варто квапитися обсипати себе ванільним цукром, підійде лише чиста ваніль.

Розмішати пару пакетів в 65 мл води, обробити розчином відкриті місця тіла безпосередньо перед прогулянкою в комариних місцях. Ним же можна обробити дітей, рідина нешкідлива для людини й ефективна в захисті. Розвести ваніль можна в горілці або спирті.

ГВОЗДИКА Й АНІС

Пряності не переносять крилаті тварини. Відповідний розчин готується з 2 ст. л. зірочок гвоздики або насіння анісу, які заливають гарячою водою (50 мл). Якщо залити спиртом – отримаємо посилення аромату. Протирають розчином відкриті ділянки. Подібні настойки можна приготувати й із запашних трав. Підійдуть календула, розмарин, шавлія, полинь.

ЧАСНИКОВА ВОДА

Часник (5-6 зубчиків) кип’ятять до 6 хвилин у склянці води, потім пульверизатором обробляють намет, інші речі. Не дуже приємний засіб, але з ефективним впливом. 

ЗАХОДИ ЕФІРНИХ МАСЕЛ

При цьому способі боротьба з комарами стане приємною, оскільки вибір потрібного аромату за вами.

Кровосос не підлетить, якщо відчує аніс, евкаліпт, гвоздику, базилік, запах чайного дерева – кілька крапель ефірної олії можна додати в будь-яку основу (молочко або крем), змазати шкіру. А можна й прямо з олій створити на тілі ароматну оболонку: нанести за вухами, на скроні, зап’ястя. 

Відкриті джерела вогню й тепла при влученні в них ефірної речовини ароматизують повітря, рятуючи від укусів. Для боротьби з комарами можна використовувати аромалампи.

РИБ’ЯЧИЙ ЖИР І ІНШІ НЕТРАДИЦІЙНІ СПОСОБИ

Якийсь період часу можна урятуватися від навали комарів, якщо намазатися риб’ячим жиром. Вони не переносять запах, не стануть турбувати.

Кедрова олія не пахне, проте  вона чутлива для «друзів», що дзижчать, захист забезпечений.

Протерти шкіру простою рослинною олією. Сьогодні це може здатися не дуже практичним, але, говорять, дієво.

ЕВКАЛІПТ І ЛИМОН

На думку багатьох, найефективніший засіб від комарів складається із цього союзу. Змішують 10 мол евкаліптового масла й сік лимона (одного досить), наносять на відкриті ділянки, внаслідок чого «броня» забезпечена.

МАЗЬ ІЗ ЧОРНОГО ПЕРЦЮ

Знадобиться по 6 крапель олій чорного перцю, лаванди, нима, котячої м’яти, цитронели. Зробити суміш у баночці й додати будь-який зволожуючий косметичний засіб (1:2). Перевірити на невеликій ділянці тіла на алергію, при відсутності реакції, нанести на шкіру.

ВІДВАР З ПОЛИНЮ

На 1500 мл води береться жменя рубаного коріння полиню й доводиться до кипіння. Відвар 30 хвилин настоюється, після цього готовий до застосування. Ним можна умити обличчя, протерти відкриті ділянки – комахи не посміють наблизитися після такої процедури.

ПРИРОДНИЙ СПОСІБ БОРОТЬБИ З КОМАРАМИ

А що робити, якщо навала комах застала вас у лісі або на природі, а під рукою вже зовсім немає нічого?

Існує чимало народних засобів, що допомагають захиститися від укусів комарів на природі. Вони відрізняються безпекою, але коротким терміном дії, при цьому діє відносно не всіх людей. Універсальний варіант – ваніль. Вона й правда працює, що підтверджують відкликання людей.

Допоможе черемшина або горобина. Розтерти відкриті на тілі місця дрібно нарізаними листочками дерев.

Гілки ялівця у вогні віджахнуть кровопивців.

Не переносять комарі запах свіжої бузини, як втім, і запах ромашки (кавказької, далматської, перської). У них руйнується нервова система, і вони відмирають на ходу.

ЯК БОРОТИСЯ З КОМАРАМИ В БУДИНКУ?

Кровожери не пролетять через москітну сітку на вікні – це надійний захист.

Якщо ж вони прорвалися у ваше житло іншим шляхом, допоможе наступне:

- ароматний відлякувач із розрізаного лимона й уткнутих у нього зірочок гвоздик;

- змочити тампон ефірною олією (аніс, чайне дерево, гвоздика, евкаліпт і ін.), залишити на підвіконні;

- можна також розпалити аромалампу із цими засобами;

- гублять комарів заходи аптечної ромашки, гілочок томату, м’яти – так що букетики з них завжди доречні в кімнаті;

- водяна баня з випарами валеріанки, олій кедра й камфори, екстракту евкаліпта допоможе вигнати непрошених гостей навіть із великої кімнати.

НАРОДНІ ЗАСОБИ В ДОПОМОГУ ПОКУСАНІЙ ЛЮДИНІ

Стовідсоткової гарантії, що вас не покусає якась одна сама стійка самка комара ( а саме вона ласує людською кров’ю), немає. У цілому, захищені ви можете бути від загальної навали, але одиничні укуси можливі. Щоб зняти подразнення й сверблячку, можна скористатися народними засобами:

- соком алое й цибулі (розрізати й прикласти до місця – від укусу не буде й сліду);

- листами петрушки накрити ранку, допоможе й кульбаба;

- змазати олією чайного дерева;

- зробити примочки з дуже солоної води;

- сік базиліка - розімніть свіжий листик рослини й змажте місце укусу.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 2203 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Ваш дім»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс