Як заощаджувати електроенергію на бойлері
Підготовка гарячої води в бойлері - це досить енерговитратний захід. Але існують нескладні шляхи скорочення своїх витрат на гарячу воду.
Питання про те, як заощаджувати електроенергію на бойлері, хвилює багатьох. Не секрет, що будь-який нагрівальний прилад - навіть невеликий чайник - споживає дуже багато ресурсів, тарифи на які досить високі. Що вже говорити про обладнання, яке розраховано на 50, 80 або 100 літрів води. Зрозуміло, що для нагрівання такого обсягу потрібно дуже багато електроенергії.
У зв'язку із цим багато хто шукає шлях хоч трохи знизити споживання, щоб наявність гарячої води в будинку не влетіла в копієчку. На щастя, для цього існує кілька простих методів, які абсолютно не йдуть врозріз із законодавством. Для їхнього застосування вам не знадобляться якісь специфічні знання або вміння працювати з електротехнікою - все досить просто.
Перше, що потрібно зробити - це здійснити правильний вибір місця для установки вашого нового придбання. Друге - трохи «пограти» з режимами роботи обладнання, вибравши найбільш вигідну схему. Третє - звернути пильну увагу на стан ТЕНа. Але давайте про все детальніше.
ВИБІР МІСЦЯ ДЛЯ УСТАНОВКИ
Як відомо, бойлер з'єднується із крапками водорозбору - тобто, наприклад, зі змішувачами - за допомогою труб. Коли ви не користуєтеся гарячою водою протягом декількох годин, при відкритті крана спочатку поллється злегка тепла рідина, і тільки потім ви одержите потрібну температуру. Пояснення цьому досить просте. Вода, яка була нагріта бойлером, але не випущена через кран, залишається в з'єднуючій їх ділянці трубопроводу. За період простою вона остигає, а при відкритті змішувача зливається.
Таким чином, ви втрачаєте деяку кількість електроенергії, яка була витрачена на підігрів даного обсягу, впусту. Чим довше труба, що веде від водонагрівача до найближчої крапки водорозбору, тим більш значними будуть ці втрати. За зразковий показник можна взяти 400 мл води на кожний метр трубопроводу.
Щоб уникнути цих, нехай і не занадто великих, втрат, існує простий спосіб. З самого початку установіть бойлер так, щоб ділянка труби між ним і найближчим (або найбільш часто використовуваним) змішувачем була як можна коротше. Наприклад, якщо водонагрівач обслуговує й ванну кімнату, і кухню, то бажано розмістити його між ними, причому так, щоб шлях води до другого приміщення був коротше - адже там вода звичайно включається набагато частіше.
Звичайно, планування не завжди дозволяє здійснити подібне розміщення. Або для цього не вистачає місця в потрібному сегменті житла, або нагрівальне обладнання просто не вписується в інтер'єр. Але можна знайти вихід із ситуації й у цьому випадку.
Щоб вода як можна довше не остигала в трубі, потрібно утеплити останню. Для цього існує безліч сучасних матеріалів, які значно знижують тепловтрати і при цьому легко монтуються. Закріпити їх на трубі можна просто скотчем. Таким чином, ви, хоч і ненабагато, все-таки знизите марну витрату електроенергії, оскільки вода після простою буде цілком придатною для використання.
ВИБІР РЕЖИМУ РОБОТИ ОБЛАДНАННЯ
Дуже часто можна почути суперечки із приводу того, як саме використовувати водонагрівач, щоб заощадити максимальну кількість електроресурсів. Як правило, у подібних дебатах висловлюються дві думки. Деякі люди вважають оптимальним способом економії вимикання бойлера на той час, коли він не використовується - звичайно це ніч. У якості аргументу використовується той факт, що у включеному стані прилад періодично підігріває воду до встановленого рівня, тим самим споживаючи енергію впусту.
Друга думка прямо протилежна першій - потрібно завжди тримати водонагрівач «на максимумі», тобто при режимі нагрівання до 80-90 градусів. Втім, звичайно апеляція йде не стільки до економії, скільки до необхідності підтримувати санітарно-гігієнічний стан бака на належному рівні.
Насправді, обидві думки не зовсім вірні. Перший підхід спричинить відразу дві неприємності. По-перше, вранці ви будете довго чекати, поки нагріється весь обсяг води в баку, або ж вам доведеться вмиватися холодною водою. По-друге, на таке нагрівання піде набагато більше енергоресурсів, чим на підтримку температури. Таким чином, ви одночасно одержите відсутність як економії, так і комфорту.
Що стосується підтримки високої температури в баку для знищення бактерій - у цьому є частка істини. Мікроорганізми, що містяться у воді, дуже залежать від стану навколишнього середовища. При відносно низькій температурі - від 30 до 40 градусів - вони прекрасно себе почувають, активно розмножуються. Наслідком цього є утворення цвілі в баку, а також нанесення шкоди здоров'ю людини. Наприклад, останній ефект здатна викликати бактерія легіонела. Якщо приймати душ, використовуючи насичену нею воду, то рано або пізно можна занедужати.
Ті ж бактерії при температурі від 50 до 60 градусів усе ще живі, але вже не розмножуються і взагалі не діють - простіше кажучи, упадають у глибокий сон. А при 90 градусах знищуються повністю. Таким чином, оптимальним варіантом використання режимів водонагрівача буде наступний:
50-60 градусів - для повсякденного використання;
80-90 градусів - раз на тиждень для дезінфекції бака. У цьому режимі потрібно потримати обладнання пару годин, а потім перевести в повсякденний.
Виключати водонагрівач на ніч не потрібно. При використанні зазначених вище режимів ви не перевитрачаєте електроенергію, а на додаток одержите якісну воду без небезпеки для здоров'я.
ОЧИЩЕННЯ НАГРІВАЛЬНОГО ЕЛЕМЕНТА
Вода будь-якої якості, що подається в бойлер, рано чи пізно приводить до утворення накипу на Тені. Особливо це властиво тим випадкам, коли мова йде про централізовану систему водопостачання. Як правило, вода там не відрізняється високим рівнем чистоти, у ній є присутньою досить велика кількість домішок, які й прикипають до нагрівального елемента.
Подібна ситуація може викликати поломку Тена, але це в особливо важких випадках, коли ним взагалі не займаються. Частіше ж за все можна спостерігати зниження ефективності елемента в міру наростання шару накипу. Це приводить до підвищеного споживання електроенергії, а виходить, ТЕН потрібно регулярно чистити.
Зробити це цілком реально без виклику фахівців. Спочатку перекрийте подачу холодної води, потім злийте вже нагріту з бака. Потім відключіть обладнання від мережі - у жодному разі не пропускайте цей крок, оскільки зворотне чревате серйозною небезпекою для здоров'я і життя.
Після відключення приладу від мережі розберіть його й витягніть трубчастий електронагрівач. Далі вам знадобиться простий розчин, який здатний упоратися з накипом. Для цього розведіть 15 г лимонної кислоти в півтора літрах води. Замочіть ТЕН у розчині на якийсь час, потім акуратно очистіть елемент від накипу й установіть його назад у водонагрівач. Після чого можна включити прилад у мережу і продовжити його експлуатацію в штатному режимі.
Якщо ви з якоїсь причини не хочете займатися даною справою самостійно, то для цієї мети існує безліч фахівців.
Здійснювати процедуру очищення Тена необхідно регулярно. Періодичність залежить від якості води - чим вона гірше, тим частіше потрібно проводити профілактику. Ця процедура, як і два інших описаних вище методи, допоможе вам звести витрату електроенергії до необхідного мінімуму і, відповідно, знизити витрати на оплату ресурсів.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2953 |
|
© Газета Домовик 2012-2023