Сушарка для фруктів своїми руками
Людство сушить продукти протягом багатьох тисяч років. Це один з найстарших методів збереження їжі. Як зробити свою власну сушарку, що працює від променів сонця?
Навіщо потрібна сушарка для фруктів і овочів? Насамперед, для того, щоб зручніше було зберігати їх. У результаті сушіння, у продуктах зберігається велика частина вітамінів і мінералів.
Отже, це процес, у ході якого із продуктів видаляється вся волога. Як правило, їх потім можна вживати протягом цілого року. А в деяких випадках і довше. Вони не тільки не зіпсуються, але й збережуть усі свої корисні властивості. Це особливо зручно для того, щоб заготовлювати сезонні овочі і фрукти.
Сушарка є відмінним пристосуванням. Це природній метод консервації. Для нього не потрібні ніякі хімічні речовини. Все що вам потрібно, це сонячне світло і гарна вентиляція.
Очевидно, що ми живемо в епоху, коли цінується все природнє. З кожним роком з'являється усе більше та більше людей, які захоплені збалансованою дієтою.
Кожний прагне за максимумом скористатися перевагами продуктів харчування. Від вітамінів і мінералів, які пропонують нам фрукти, до білків у бобових та м'ясі.
ЧИ КОРИСНІ ВИСУШЕНІ ПРОДУКТИ?
Незважаючи на те, що збезводнені продукти мають солодкий смак, цукор, який вони містять, є натуральним і більш корисним. Крім того, у них зберігаються всі вітаміни та мінерали (калій, магній, фосфор і кальцій).
Ще однією перевагою є те, що в них зберігається залізо і рослинні волокна.
Цікавим фактом є те, що сухі продукти дають удвічі більше енергії, чим свіжі. Тому їх часто використовують у якості снеків.
Крім того, їх набагато легше переварювати. Інакше кажучи, це відмінні союзники, щоб скинути зайві кілограми.
Сушені продукти - це дуже зручно, насамперед, для зберігання. Вам більше не потрібно буде заповнювати ними холодильник або морозилку. Ви можете спокійно зберігати такі продукти в шафі. Вони зберігають усі свої живильні властивості.
З погляду дієти, сушені фрукти можуть легко замінити такі ласощі, як цукерки. З одного боку, вони не містять жиру, а з іншого боку, не проходять через промислові процеси. Крім того, їх можна використовувати в різних стравах. Усім відомий грибний суп, в’ялені томати або ризото із сушених грибів.
РОБИМО СУШАРКУ
Для цього вам не знадобляться ніякі складні інструменти. Інструкція теж дуже проста. І, найголовніше, усе необхідне уже є у вас вдома.
Устаткування: сітка; степлер для меблів; петлі; дриль; гвинти; дриль; свердла різного розміру; дерев'яний ящик; 4 дерев'яних шканти; 8 дерев'яних планок; шматок прозорого пластику; чорний мішок для сміття.
Що потрібно робити?
По-перше, за допомогою дриля зробіть два отвори з боків дерев'яного ящика. Прямо в середині кожної сторони.
Далі закрийте їх сіткою і закріпіть її степлером.
Тепер покладіть чорний пластиковий пакет на дно ящика. Будьте обережні! Він не повинен порватися, і вам потрібно закрити дно повністю.
Щоб зробити поличку, на якій ви й будете сушити продукти, проробіть 4 отвори в ящику і помістіть в них шканти. Вони повинні розташовуватися приблизно на половині висоти ящика.
Потім, зробіть рамку з дерев'яних планок. Точно такого ж розміру, що і ящик.
Наступний крок - покладіть на раму шматок прозорого пластику і скріпіть з боків шурупами, щоб він був добре закріплений. Дуже важливо переконатися, що у вас не залишилося отворів. Від цього залежить результат.
На одній з довгих бічних сторін ящика закріпіть петлі, щоб відкривати і закривати сушарку.
Потім зробіть раму на кілька сантиметрів менше, чим ящик. Таким чином, щоб її можна було вкласти усередину на вже встановлені дюбелі.
У якості завершення, обшийте внутрішню рамку із сіткою за допомогою степлера.
ЯК ЇЇ ВИКОРИСТОВУВАТИ?
Щоб сушарка працювала максимально ефективно, необхідно враховувати положення сонця. Його промені повинні потрапляти вертикально через прозору кришку.
Якщо ви хочете одержати результат якомога швидше, поставте її туди, де максимально гаряче повітря і мало вологи.
РЕКОМЕНДАЦІЇ
Перш ніж почати, ретельно виберіть фрукти й овочі, які ви хочете висушити. Уникайте переспілих плодів.
Добре вимийте їх. Наріжте смужками, шматочками або маленькими кубиками, щоб прискорити процес. Рівномірно розкладіть їх на сітці.
Буває, що деякі шматочки погано сохнуть. Бажано, щоб ви видалили їх. Інакше інші можуть запліснявіти.
Після того, як продукти висохнуть, відразу ж їх упакуйте, щоб вони не відволожилися. Запишіть дату. Строк придатності таких продуктів близько року.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3049 |
|
© Газета Домовик 2012-2023