19 серпня - Яблучний Спас: що можна робити в цей день і прикмети свята

16 серпня 2018

Свято Преображення Господнього, або Яблучний Спас, який відомий ще із прадавніх часів, святкують 19 серпня. У народі цей день називають Яблучним Спасом. 

На Яблучний спас, за стародавнім звичаєм, освячують яблука, груші, мед, обжинкові вінки або пучок колосся жита і пшениці. Це свято символізує кінець літа й похолодання. Як і всі інші великі релігійні свята, віруючі відвідують богослужіння в цей день.

Свято Преображення обране для благословення плодів, тому що в Єрусалимі саме в ту пору дозрівав виноград, який прийнято освячувати в цей день. Грона винограду, а також колосся люди несли в цей день у храм на подяку Богу. Але виноград ріс не скрізь, тому ця традиція трохи змінилася - стали освячувати яблука.

У народі існувало повір'я, що їсти яблука та страви із цього фрукта до настання Яблучного Спаса не варто, а от після 19 серпня люди могли ласувати цим фруктом.

Існує заборона їсти яблука до початку Спаса жінкам, які втратили дітей. За повір'ям, якщо батьки не їли яблук до Спаса, то дітям на небесах роздадуть подарунки в цей день.

На свято забороняється працювати в будинку, дозволено тільки на кухні й у саду.

На Яблучний Спас прийнято пригощати всіх яблуками і, звичайно, їсти їх самим, тому що цей плід символізує родючість і благополуччя в родині. Варто відзначити, що благополуччя й велику силу несуть тільки освячені в храмі плоди. Тому перед уживанням необхідно здійснити обряд освячення.

А ще в народі вірили, що в день Спаса яблука здобувають чудодійну силу. Якщо відкусити плід і при цьому загадати бажання – воно неодмінно має здійснитися.

Яблучний Спас має чимало прикмет, які мають звичай збуватися.

Яка погода в Яблучний Спас, така буде в січні. Якщо вдень іде дощ — узимку теж буде багато опадів.

Якщо на Спаса сухо — осінь буде така ж.

Яблучний Спас символізує кінець літа й похолодання. Після свята люди починають готуватися до настання осені. У народі говорять, що Яблучний Спас є завершальним моментом літа. У будь-якому разі, це світле свято несе в собі добро, надію й обов'язково віру за кращих часів.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 2575 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Ваш дім»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс