Декоративний садовий вазон своїми руками
Можливо вам, як і автору ідеї, захочеться прикрасити садову ділянку незвичайним вазоном у формі лопушини. Для цього вам буде потрібно 2-3 відра піску, 3-4 кг цементу М400, вода, велика лопушина, ємкість для змішування цементу та піску, поліетилен, гумові рукавички, металева щітка, ніж і зелена фарба-спрей у балончику.
Першою справою потрібно висипати пісок на землю і сформував руками рівну купу. Зверху, прямо на цю купу укласти лопушину лицьовим боком вниз і злегка його вирівняти рукою.
Прийшов час приготувати піщано-цементний розчин з розрахунку 2 частини піску на 1 частину цементу. Спочатку в ємкості зробити суху суміш, а потім, надягнувши рукавички й додаючи потроху води, вимісити розчин. Густота розчину має бути, немов м'який пластилін. Тепер йому потрібно настоятися хвилин 10-15.
Викласти розчин на лист, розрівняти руками (фото 1). Шар має бути 1,5-2 см. Коли весь лист буде покритий, розгладити його руками, трохи змочуючи водою.
Накривши лист поліетиленом, залишити сохнути протягом 2-3 днів (залежить від температури). Навіщо його накривати? На тонких роботах особливо важливо, щоб бетон висихав повільно, інакше тонкий шар просто розтріснеться.
Через пару днів можна приводити вазон у порядок, прибрати первинник - лопушину. Найпростіше налити усередину трохи води, промочити весь лист і, використовуючи металеву щітку, зчистити його з цементної основи (фото 2). Не можна давити занадто сильно, а то можна стерти фактуру. Прожилки листа, що залишилися, видаляти вістрям ножа.
Після всіх процедур лист стане чистеньким. Дайте йому полежати на повітрі ще кілька годин, а потім приступайте до фарбування.
Можна використовувати найдешевшу автомобільну фарбу-спрей у балончику. Нею добре профарбувати всю поверхню листа, усі прожилки і задній бік. У принципі, замість цієї фарби можна використовувати кисть і будь-яку емаль (фото 3).
Коли фарба висохне, у готовий вазон можна посадити мініатюрні рослини.
Такий вазон не боїться ніяких капризів погоди, будь то дощ або палюче сонце. Та й зимувати може прямо під снігом. Єдиний момент – за літо фарба трохи вигорає.
Основний мінус такого вазона – крихкість. Якщо упустите його з висоти хоча б 0,5 м, то він розіб'ється або, як мінімум, трісне. Втім, його завжди можна підлатати свіжим розчином.
ВАЗОН У САДУ ПРОСЛУЖИТЬ НЕ ОДИН РІК, ЯКЩО:
- Фарбувати його ретельно, а краще 2-3 рази. Фарба захистить від дощу і сонця. На інший рік, на початку весни, трохи пройдіться по поверхні вазона наждаковим папером № 1 і нанесіть 1 шар фарби. Така щорічна реставрація продовжить життя вазону.
- Не перевантажувати вазон великою вагою. Без армування він вільно витримує до 5 кг.
- Сушити лист стільки, скільки необхідно. Якщо на вулиці прохолодно, то за 2-3 дні цемент не схопиться, потрібно трохи більше часу. Квапитися отут не можна, інакше зламаєте лист.
- Цемент використовувати не нижче М400.
- Пісок взяти чистий, без домішки глини. В іншому випадку, висихаючи, вазон буде тріскатися.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2320 |
|
© Газета Домовик 2012-2023