День Святої Трійці: що не можна робити у свято

23 травня 2018

Трійцю - одне з головних християнських свят - прийнято відзначати на 50-й день після Великодня, тому її ще називають П'ятидесятницею. У 2018 році це свято випало на 27 травня.

Згідно з Євангелієм, у цей день з небес на апостолів зійшли вогненні язики Святого Духа, і чоловіки заговорили на різних мовах, щоб надалі йти до народів і проповідувати християнство.

Апостоли і Мати Божа були в кімнаті будинку на горі Сіоні. З ними були учні Христа й перші віруючі. Раптом кімната заповнилася небувалим шумом – немов вітри заповнили приміщення. І на кожного апостола й на Пресвяту Марію зійшов Дух Божий у вигляді язиків полум'я. Апостоли раптово заговорили всі разом на різних мовах, яких ніколи не знали. Святий Петро вийшов на ґанок і оголосив, що дух Божий зійшов на апостолів, і можуть вони пророкувати. Саме тому День Святої Трійці йменується також днем народження Християнської Церкви.

ТРАДИЦІЇ СВЯТА

В Україні свято тісно пов'язане із зустріччю літа й проводами весни. Тиждень перед Трійцею називають«русальним» або «клечальним», а 3 дні перед самим святом і 3 дні після нього називають Зеленим тижнем. У період Зелених свят цвіте овес, народ прикрашає квітами й зеленню свої будинки, молоді дівчата плетуть вінки.

До свята господарки наводять чистоту в будинку, прикрашають квітами кімнати, використовуючи із цією метою моріг і зелені гілки, які символізують весну, продовження та процвітання життя. Для прикраси найчастіше використовуються гілки дуба, берези, клена, горобини, м'ята, трава лепехи, меліса.

Щоб улітку був багатий урожай, за ставні, лиштви, рами вікон вставляли березові гілки, а зелену траву розкидали по будинку.

Зранку у День Святої Трійці треба обов'язково сходити і зібрати зелень: любисток, лепеху, полинь, м'яту та чебрець. Потім зробити букет і освятити його в церкві під час святкової служби. Вважається, що висушена Троїцька трава допомагає оберігати житло від нечесті.

Є й інші народні прикмети. Наприклад, якщо на Трійцю буде йти дощ, то слід очікувати багатого урожаю. А якщо ні, то врожай буде вбогим.

Родичів і близьких людей запрошують на святковий обід, пригощають короваєм, млинцями, стравами з яєць, пирогами, киселем. У цей день прийнято дарувати один одному веселі подарунки.

ЩО НЕ МОЖНА РОБИТИ на ТРІЙЦЮ

Вважається що в це свято не можна працювати, а потрібно займатися молитвами і думати про вічне, в інтерпретації церкви – про Бога. Правда, до цієї заборони варто ставитися без фанатизму, дозволено виконувати термінову і життєво важливу роботу, яку не можна відкласти, а так само годувати свійських тварин.

У зелений тиждень не варто виходити з будинку без натільного хрестика – за народними повір'ями, з якими погодилася й церква, це час розгулу нечистої сили, а освячений у церкві хрестик захистить від неприємностей. Особливо важливим вважається, подбати про дітей і надягнути на них хрестик.

У день Трійці не можна думати про погане, бажати кому-небудь зла і сваритися з близькими та далекими. Скандали в цей день вважаються великим гріхом – потерпіть кілька днів, можливо після цього і сваритися не захочеться. 

Увесь тиждень перед Святою Трійцею не здійснюють церковні обряди – вінчання, відспівування, хрещення – усе відкладають на кілька днів після свята.

На Трійцю не прийнято грати весілля, інакше родину чекає лихо. А от свататися на Трійцю було гарною прикметою. Вважалося, якщо посватаються на Трійцю, а одружаться на Покрову, виходить, у цих подружжях життя буде щасливим і довгим, жити вони будуть у любові й згоді.

У цей день заборонено шити, пекти і працювати на городі. Вважається, що хто не відпочиває на це свято - у того неприємності будуть. Хто оре - без худоби залишиться, хто сіє - без урожаю, а хто пряде - у того вівці заблудяться.

Вважається, що на Трійцю буянять мавки й русалки, тому не можна одному йти в ліс або на поле. Також не можна водити худобу в ліс.

На Трійцю не прийнято купатися в річці, водоймах або морі, тому що є великий ризик потонути. Вважається, що якщо ви полізете у воду в цей день, то вас може потопити нечиста сила.

На Трійцю не варто йти на цвинтар. Для поминання призначений день напередодні - батьківська субота (26 травня)

На Трійцю не можна сварити, злитися або заздрити.

Понеділок після Трійці – Духів день. У цей день Земля вважалася іменинницею. На землі не працювали, а рано вранці ходили на пошук скарбів. Вважалося, що у свої іменини вона відкриє гарній людині щось цінне.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 2552 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Ваш дім»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс