Як видалити жуйку з одягу
Жувальна гумка здатна за лічені секунди освіжити ваш подих, але ще швидше вона може завдати шкоди вашій улюбленій речі.
Якщо вам терміново потрібно видалити залишки жуйки з одягу, то потрібно не боятися і пробувати всі придумані методи. Пам'ятайте, що вибір цієї процедури залежить від кольору й типу матерії.
Якщо ви приліпили гумку до речі з тканини, що линяє, то гарячі методи відмити жуйку вам не підійдуть. Те ж саме можна сказати про вовняну тканину й будь-які делікатні матерії (атлас, шовк, шифон).
МОРОЗИЛЬНА КАМЕРА
Це найпопулярніший спосіб прибрати жуйку з джинсових речей, якщо ви раптом не помітили й сіли на неї в транспорті або іншому громадському місці.
Джинси потрібно скласти, загорнути у звичайний одноразовий пакетик і помістити в морозилку на 1 годину.
Цього часу достатньо, щоб вона повністю змерзла, і її було легко видалити з тканинних волокон. Більша частина гумки має відпасти самостійно, а найбільш стійкі часточки потрібно пошкребти гострим предметом. Робіть це обережно, щоб не ушкодити тканину.
КУБИК ЛЬОДУ
Якщо забруднена річ занадто велика, щоб поміститься в гніздо морозильної камери. Можна просто обробити прилиплу жуйку кубиком льоду. Достатньо потримати лід на гумці хвилину, щоб вона повністю застигла.
Після потрібно віддерти її із тканини, використовуючи щітку із жорсткою щетиною.
Особливо гарний цей метод для драпових або вовняних пальто, шуб, дублянок і хутряного одягу. Однак якщо ви хочете відтерти жуйку від штанів, але морозилка вам не допомогла, спробуйте випробувати і «крижану процедуру».
ОКРІП
Якщо дві перші процедури показали нульовий результат, настав час звертатися до окропу. Самостійно провести цю операцію не вдасться, вам неодмінно потрібний помічник. Один з вас має лити окріп, а інший – притримувати річ і намагатися відтерти гумку невеликою щіткою (ідеально підійде зубна).
Якщо ви не помітили миттєвого результату, потрібно довести до кипіння воду в каструлі, занурити туди заплямовану ділянку штанів або іншої речі і прокип'ятити близько хвилини.
Прямо у воді спробуйте видалити жуйку з одягу за допомогою щітки або якого-небудь гострого предмета. Після завершення операції потрібно випрати річ у пральній машині.
Такий спосіб підходить далеко не для будь-якої тканини. Не можна кип'ятити яскраві синтетичні речі, тому що фарби злиняють. Не можна піддавати термічній обробці вовняні й делікатні тканини.
ПРАСКА
Багато господарок віддають перевагу цьому методу всім іншим. Він допомагає прибрати жуйку зі штанів шкільної форми дитини або костюмних штанів.
Візьміть непотрібний шматочок будь-якої натуральної матерії або промокальний папір, покладіть зверху на прилиплу жувальну гумку й ретельно пропрасуйте праскою. Коли жуйка переміститься з одягу на папір, нещастя не закінчиться: на місці жуйки залишиться пляма, як від жиру. Її можна відіпрати за допомогою рідини для миття посуду.
Деякі господарки радять використовувати винятково газету. На неї потрібно покласти забруднену ділянку тканини лицем униз і пропрасувати праскою зі зворотного боку. Праску потрібно виставити на режим «Вовна» і прасувати до повного розчинення жуйки. Вона має залишитися на газеті.
ФЕН
Увімкніть фен на максимальну потужність і подуйте на пляму. Після максимального нагрівання потріть брудну ділянку непотрібною зубною щіткою. Такий гарячий спосіб найбільш щадний, тому можете використовувати його і для вовняних светрів, і для штанів з шовку або віскози.
ОЦЕТ
Це ідеальний метод очистити від жуйки яскраві, кольорові речі. На водяній бані потрібно нагріти трохи оцту до 40 градусів. Поки він ще не охолов, мокніть у нього стару непотрібну зубну щітку й круговими рухами обробляйте прилиплу жуйку. Таку операцію можна без ризику проводити для виведення плями із джинсів синього кольору.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2450 |
|
© Газета Домовик 2012-2023