Що робити, щоб двері автомобіля не примерзали

3 січня 2018

Причиною прикрої ситуації є волога, яка потрапляє на ущільнювачі, повідомляє сайт «Твоямашина». Волога може залишатися після мийки автомобіля, якщо він був недостатньо добре висушений. Або виникати через конденсат, який утворюється при різких перепадах температур (у салоні тепло, на вулиці морозно). Якщо ви закриваєте машину під час сильного снігопаду, то на ущільнювачі потрапляє сніг, він тане і перетворюється на воду, яка надалі замерзає й намертво приклеює двері. Вода також може потрапляти в замок і перешкоджати його відкриванню.

ЯК ВІДКРИТИ ЗАМОК?

Спосіб, яким користувалися ще наші діди, полягає в нагріванні ключа звичайною запальничкою. Нагрітий ключ вставляється в замок і робляться спроби його провернути. Без фанатизму і зусиль, щоб не обламати ключ. Такі дії повторюються кілька разів.

Для сучасних водіїв були винайдені спеціальні пристрої, які дозволяють цивілізованішим способом відкрити замерзлий замок на дверях автомобіля. Наприклад, брелок, який так і називається «розморожувач автомобільних замків». Працює цей прилад від батарейок, має висувний щуп. Він вставляється в замок і нагрівається, тим самим розморожує механізм.

Якщо такого обладнання немає під рукою, то можна залити в замкову щілину спирт або спиртовмісну рідину, горілку, незамерзаючу автомобільну рідину або засіб, який створений спеціально для розморожування замків в авто. Останній варіант особливо гарний, оскільки речовина витісняє із замкової шпари замерзлу воду, покриваючи при цьому місце контакту маслянистою плівкою із захисним ефектом.

Не варто допускати розповсюджених помилок, які можуть привести до сумних і непоправних наслідків:

- використовувати гарячу воду;

- застосовувати силу в провертанні ключа;

- підносити запальничку до дверей авто.

ЯК ВІДКРИТИ ДВЕРІ?

Відкрити замок - це тільки половина проблеми. Адже часто самі двері примерзають до кузова. У такій ситуації можна піти двома різними шляхами. Найшвидший спосіб підходить для дуже зайнятих і заможних водіїв. Смикаємо двері, не турбуючись про те, у якому стані після таких дій будуть перебувати ущільнювачі. Якщо цей спосіб вам повністю підходить, то вибирайте той бік машини, яка використовується рідше. Розірвані ущільнювачі з боку водія принесуть вам масу незручностей, а протяг навіть може завдати шкоди здоров'ю. Не варто сподіватися на гарантію - за нею гумки не міняються. За цю послугу доведеться платити самому.

Ощадливим, бережливим і водіям, які не дуже поспішають, варто розглянути інший варіант, який збереже гумки на дверях у цілості й схоронності. Для цього потрібно діяти за наступним алгоритмом:

- переконатися, що замок функціонує і перебуває у відкритому положенні;

- усунути шар льоду на капоті авто, який може перешкоджати відкриттю дверей. Для цього можна використовувати спеціальний шкребок або пластмасовий предмет відповідної форми. Проявляти свої силові можливості не варто, щоб зберегти лакофарбове покриття автомобіля;

- шляхом легкого натискання і постукування по кутах дверної конструкції спробувати зруйнувати шар льоду, який утворився на ущільнювачі дверей. Подібні дії виконати з кожними дверима автомобіля та навіть із багажником у хетчбеках і універсалах.

Якщо попередні дії не привели до позитивного результату, то на допомогу прийде WD-40 або його аналог. Обраний вами засіб наноситься на ущільнювальні гумки, які через 10 хвилин мають розм'якнути й відстати від кузова.

Двері не можна відкривати за допомогою підручного важеля, використовувати киплячу воду (на найбільш крайній випадок теплу).

ЗАПОБІЖНІ ЗАХОДИ

Щоб усі описані вище неприємності не засмучували вас узимку, потрібно підготувати авто до майбутніх морозів. Для цього слід змазати замок WD-40 або будь-яким іншим аналогом. Зробити це легко - масло наноситься на ключ, який потім вставляється в замкову щілину і прокручується плавними рухами. Проводити цю процедуру краще при плюсовій температурі. Також масло наноситься на ущільнювачі. Для цих цілей добре використовувати засоби на основі силікону або знову ж WD-40. На крайній випадок підійде технічний вазелін, але його нанесення взимку доведеться кілька разів повторювати.

Ці засоби варто наносити акуратно, щоб не допустити їхні влучення на сидіння й одяг. Силікон має властивість витиснення рідини з будь-якої поверхні, на яку він наноситься. Цей засіб утворює водовідштовхувальну плівку. Силіконове змащення може наноситися на гумки навіть відразу після миття.

Якщо вам потрапив гарний засіб, то всього одне змазування може захищати ваше авто протягом місяця або навіть до кінця холодів.

Оскільки причиною замерзання дверей автомобіля є вода, то її необхідно постійно усувати. Після кожного миття ретельно протирати ущільнювачі. Утворення конденсату можна уникнути, якщо перед стоянкою залишати машину відкритою на 5 хвилин. За цей час температура в салоні й на вулиці стане однаковою.

Щоб у майбутньому не танцювати навколо свого авто і не відривати найбезжаліснішим чином гумки, подбайте про придбання спеціальних засобів з догляду за машиною. Змащення всіх прилягаючих елементів є обов'язковим етапом у процесі підготовки авто до зими. Про всяк випадок майте під рукою засоби для розморожування. Обов'язково зберігайте їх за межами машини. І пам'ятайте, що у сумлінного та відповідального водія двері не примерзають до кузова.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 2562 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Ваш дім»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс