Чистимо драпове пальто в домашніх умовах
Драп — тонка, але міцна, важка вовняна тканина, а тому драпове пальто — відмінний спосіб утеплитися в осіннє-зимовий період. Адже воно захищає від вітру, зберігає тепло і до того ж виглядає елегантно.
Існує безліч видів драпу. Наприклад, із чистої вовни шиють верхній одяг для представників бізнес-класу, тому що це дороге задоволення. А в інші додають лляні або бавовняні нитки, найчастіше в підбивку, тому на зовнішній вигляд це не впливає.
Довжина, колір, вид в'язки— усе це відрізняє одне пальто від іншого, але вишуканість і простота їх поєднує. Жіночі, чоловічі та навіть дитячі пальто виглядають витончено й вишукано. Саме тому даний вид одягу не втрачає своєї популярності.
Але з якого б виду вовни, чистої або змішаної, не було зшите пальто, воно рано чи пізно забрудниться. В ідеалі, сезонний верхній одяг потрібно чистити раз на рік, перед відправленням у шафу, незалежно від ступеня забруднення. При ігноруванні цієї поради можна суттєво скоротити строк життя одягу.
Не періть верхній одяг у пральній машині, краще віддати речі в хімчистку. Якщо пляма невелика, можна вивести її самостійно.
У домашніх умовах прати пальто в пральній машині — погана ідея. Особливо якщо є вставки з хутра. Не допоможуть ні щадний режим, ні скасування віджиму. Швидше за все, тканина або просто сяде або деформується до невпізнанності. Експеримент можливий, тільки якщо сама річ дешевше хімчистки, і у випадку псування її не шкода викинути.
Ручне прання нехай і в холодній воді, і з особливими засобами для вовни також не найбільш підходящий варіант. Хіба що на конкретному виробі позначений дозвіл на ярлику. Якщо ж правила обережності будуть порушені, можна залишитися без гарного верхнього одягу.
Якщо дозвіл позначений, то переться пальто із драпу у ванній, наповненій водою 30–40°С. З додаванням рідини для прання вовни. Потім тканину потрібно несильно пом'яти, у жодному разі не терти, інакше з'являться катишки. І обполоскати в холодній воді два-три рази або поки остаточно не зійде піна. Вичавлювати небажано. Нехай вода стече сама. Також можна акуратно обгорнути у великий рушник і дати йому всотати зайву вологу. Сушити пальто за можливістю горизонтально в добре провітрюваному приміщенні, типу балкона, попередньо розправивши всі загини. Так виріб висохне ідеально, потім не доведеться витрачати час і сили на вирівнювання одягу.
У випадку, коли будь-яке прання заборонене, а коштів на хімчистку немає, проводять чищення забруднених ділянок, таких як комір або рукави. Для цього використовують слабкий розчин, що складається з води й прального порошку для ручного прання (кількість порошку на літр води зазначена на упаковці), губку або щітку з м'якими щетинами. На пляму наносять мильну воду, протирають губкою, при серйозних забрудненнях несильно труть щіткою, потім вологою ганчіркою ретельно змивають, щоб після сушіння не з'явилися розводи, і залишають сушитися на плічках.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2563 |
|
© Газета Домовик 2012-2023