Лимон і маслинова олія: як легко помити мікрохвильову піч
Мікрохвильова піч здорово полегшує нам життя, але іноді її доводиться відмивати від жиру. Це не дуже приємно, хоча є способи зробити це миття легким. Ділимося корисними хитростями.
ВАЖЛИВО!
Мікрохвильовку не можна мити абразивними засобами. Вони можуть ушкодити внутрішній шар, який відбиває хвилі.
Не можна терти, сильно натискати, використовувати жорсткі губки й мочалки – ви ушкодите поверхню печі.
До миття оцтом і лимонною кислотою не можна вдаватися часто, може ушкодитися все те ж внутрішнє покриття мікрохвильової печі.
ПРОФІЛАКТИЧНА МИЙКА
Склянку води потрібно вилити в тарілку, поставити у СВЧ і закрити дверцята. Включити мікрохвильовку на повну потужність. Парка вода розтопить жирові відкладення, що почали накопичуватися на стінках, і їх буде легко видалити вологою губкою.
СЕРЕДНІ ЗАБРУДНЕННЯ
Лимон. Беремо лимон, розрізаємо навпіл, видавлюємо сік у широкий посуд з водою (потрібно приблизно 2 склянки води). Вичавлений лимон кидаємо туди ж. Миску – у піч, піч – на повну потужність. І чекаємо 5 хвилин. Після чого виключаємо, але дверцята не відкриваємо і чекаємо 15 хвилин. Конденсат з лимонним соком, що випав на стінки пічки, розчиняє жир.
Після чого протираємо мікрохвильовку вологою губкою, видаляючи жир і бруд.
Замість лимона можна покласти в миску столову ложку лимонної кислоти.
Сода. Спосіб схожий на попередній. Тільки замість лимона розчиняємо у воді 1 ст.л. соди. Нагріваємо на повній потужності 5 хвилин. Залишаємо постояти закритою ще п'ять хвилин, після чого протираємо всю внутрішню поверхню.
СИЛЬНІ ЗАБРУДНЕННЯ
Оцет. Змішуємо оцет з водою в пропорції 1:1. Оцет найкраще взяти столовий, 9-відсотковий. Змочуємо сумішшю губку й наносимо на жирні плями в мікрохвильовці. Можна протерти сумішшю всю внутрішню поверхню, а на жирові плями нанести побільше рідини.
Залишаємо на 20 хвилин із закритими дверцятами. Потім протираємо Свч-піч вологою губкою вже без оцту. Після чого залишаємо мікрохвильовку з відкритими дверцятами: вона висохне, а оцет вивітриться.
Маслинова олія. Якщо застарілі плями не видалилися, то можна протерти їх губкою, змоченою в маслиновій олії.
КОРИСНІ ПОРАДИ
При розігріві страв краще користуватися спеціальним ковпаком, який не дасть розприскуватися жиру. У тих же цілях можна використовувати харчову плівку, але це не найбільш здоровий спосіб, тому що тонкий поліетилен однаково нагрівається й виділяє канцерогени.
Мікрохвильову піч потрібно мити раз на 1-2 місяці.
Якщо у Свч-печі є неприємний запах, то можна залишити на ніч блюдце із сіллю. Вона всотає запахи і дезінфікує поверхню.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3216 |
|
© Газета Домовик 2012-2023