Як утеплити квартиру

2 листопада 2017

Кожному хочеться, щоб у його будинку було тепло й затишно. Але що робити, якщо по квартирі гуляють протяги, а температура в приміщенні не набагато вище, чим на вулиці? Ця проблема особливо актуальна для жителів панельних багатоповерхывок і старих хрущовок, однак і в цегельних будинках сучасної будівлі через помилки або відверту халтуру будівельників кліматична обстановка може бути дуже несприятливою. Вихід тільки один – утеплити квартиру самостійно.

УСУВАЄМО ВТРАТИ ТЕПЛА

Насамперед, слід розібратися, яким чином втрачається тепло з квартири, виявити й усунути всі втрати тепла. Головні «винуватці» протягів – щілини у вікнах і дверях. Ліквідувавши їх, можна підвищити температуру в приміщенні на 4-5 градусів.

Вхідні двері у квартиру бажано поставити подвійні. Внутрішні двері слід оббити повстю або іншим теплоізоляційним матеріалом. Щілини між дверною коробкою й стіною нескладно закрити за допомогою монтажної піни, а для ущільнення примикання дверного полотна до коробки використовуються трубчасті профілі. Потрібно звернути увагу й на вхідні двері в під'їзд, які мають бути постійно закритими. Для цього застосовується спеціальне інерційне обладнання – «доводчик». Вікна на сходах також повинні щільно закриватися. А якщо ні, то, мешканці мають право звернутися у свою керуючу компанію й зажадати утеплення під'їзду.

Наступний важливий крок до тепла й комфорту у квартирі – заскління лоджії або балкона. Крім того, лоджію можна утеплити, розташувавши там радіатори опалення.

На вікна оптимальніше за все поставити двокамерні склопакети, у цьому випадку додаткова теплоізоляція не буде потрібною. Якщо такої можливості немає, необхідно, принаймні, замінити скло з тріщинами на нове, а також виявити й закрити всі щілини, домагаючись герметичності із зовнішньої і внутрішньої сторони рам. Виявити щілини нескладно, піднесши запалену свічку до рами вікна – коливання полум'я підкаже, де відбувається витік тепла. Через брак свічки, відчути холодні потоки повітря можна навіть рукою. 

Перед утепленням вікна необхідно вимити, висушити та знежирити. Потім слід зашпаклювати і зафарбувати всі щілини в рамах. Великі зазори між рамою та стіною заповнюються монтажною піною. На наступному етапі скло виймається, на раму наноситься силіконовий герметик за допомогою монтажного пістолета. Після цього вікна ущільнюються за допомогою спеціальних прокладок і ущільнювачів (поролонових, силіконових, гумових).

ОПАЛЮВАЛЬНА СИСТЕМА

Радіатори опалення у квартирі бажано замінити на більш сучасні та ефективні – сталеві або біметалічні. Якщо це з якихось причин неможливо, для збільшення тепловіддачі старих батарей їх потрібно ретельно вимити, зняти зайву фарбу, а також навісити додаткові металеві кожухи. Ніколи не слід закривати батареї шторами й меблями – вони поглинають тепло й не дозволяють радіаторам як слід прогрівати кімнату. Крім того, можна виготовити й установити за радіатор спеціальний тепловідбиваючий екран з пінофолу або фольги. Лист фольги приклеюється за батарею скотчем або притискається дерев'яними планками, які кріпляться до стіни шурупами. Ще простіше наклеїти фольгу на картон і поставити за радіатор, або використовувати готовий металевий аркуш. Екран буде відбивати тепло усередину кімнати.

ШТОРИ Й КИЛИМИ

Для того, щоб зберегти тепло у квартирі, штори на вікнах мають бути щільними, світлого відтінку. Їх можна заправляти за батареї, використовуючи в якості тепловідбиваючого екрана. На підлогу взимку добре покласти товстий килим. При бажанні можна повісити килими й на стіни, хоча зараз це вже вийшло з моди, але чого не зробиш заради порятунку від лютого холоду?

УТЕПЛЕННЯ СТІН КВАРТИРИ

Найефективніший спосіб – утеплити зовнішні стіни будинку за допомогою листів пінопласту. При цьому не скорочується корисна площа квартири, а для проведення робіт не потрібно відселення мешканців. У тих випадках, коли це неможливо (заборонене місцевою владою, будинок являє собою пам'ятник архітектури та ін.), залишається утеплення зсередини. Для цього застосовуються ті ж пінопластові плити, мінеральна і скляна вата, коркові ізоляційні мати або теплий розчин штукатурки. За допомогою зазначених матеріалів створюється додатковий теплоізоляційний шар. Необхідно враховувати, що внутрішнє утеплення квартири найчастіше приводить до утворення конденсату на стінах, який значно погіршує теплоізоляційні властивості матеріалу і до того ж сприяє появі в приміщенні грибка та цвілі. Для того, щоб запобігти подібним негативним наслідкам утеплення квартири, необхідно зробити пароізоляцію. Пароізоляційна мембрана – тонка полімерна, поліетиленова плівка або фольга – клеїться поверх теплоізоляційного шару. Вона не дозволяє водяним парам проникнути усередину конструкції. Крім того, слід подбати про гарну вентиляцію утепленого приміщення для своєчасного видалення з квартири водяних парів.

Перед укладанням теплоізоляційного шару слід спочатку видалити зі стін стару обробку, перевірити стики панелей, наявність тріщин, закрити всі щілини. Потім необхідно вирівняти й поштукатурити стіни, нанести гідроізоляційну ґрунтовку або плівку. Після цього укладається теплоізоляційний шар у вигляді пінопластових плит. При використанні в якості утеплювача мінеральної вати або коркових матів необхідно додатково змонтувати каркас з вертикальних дерев'яних рейок. Потім клеїться монтажна сітка, поверх неї – гіпсокартон, шпалери, декоративні панелі або інший матеріал для остаточної обробки приміщення.

ЯКИЙ УТЕПЛЮВАЧ ВИБРАТИ?

Фахівці рекомендують коркові мати, як найбільш натуральний, практичний, вологостійкий і довговічний матеріал. Він же є й найдорожчим, але ціна відповідає високій якості.

При виборі в якості утеплювача пінопласту слід звертати увагу на обов'язкову наявність у його складі протипожежних речовин, тому що сам по собі цей матеріал досить горючий, і у випадку пожежі вогонь може швидко поширитися. 

Недолік мінеральної вати й скловати в тому, що така конструкція буде займати досить багато місця, скорочуючи життєвий простір мешканців квартири. Крім того, теплоізоляційний шар доведеться дуже надійно захистити від вологи, оскільки намокла вата не здатна виконувати функцію утеплювача.

Кілька шарів теплої штукатурки також є прекрасним і недорогим засобом утеплення квартири.

Поза всяким сумнівом, утеплення квартири – досить трудомісткий процес, що вимагає також певних фінансових витрат, однак у результаті можна заощадити значні кошти на додатковий обігрів. До того ж, тепло, затишок і комфорт у власному будинку будуть кращою нагородою за всі витрачені зусилля.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 2714 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Ваш дім»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс