Колір вашого будинку
Колірне рішення будинку - один з найважливіших елементів інтер'єру. Від вибору кольору багато в чому залежить, чи буде ваш будинок затишним і комфортним або, навпаки, «холодним» і дратівним. А це значить - від кольору будинку, у якому ви живете, залежить і ваше самопочуття, настрій, і навіть особисте життя.
Щоб не помилитися у виборі, необхідно знати ази теорії кольору. Змішуючи попарно три основні кольори - червоний, жовтий і блакитний, можна одержати три нові, вторинних: жовтогарячий, зелений і фіолетовий. Знову змішуючи суміжні кольори, ми одержуємо колесо основних кольрів з 12 секторами. Однак навіть у межах одного сектору кольору можна додати нескінченну різноманітність відтінків, додаючи різні співвідношення білого й чорного.
Усі 12 кольорів колеса можна умовно розділити на 2 групи: теплі (від жовтого до червоно-фіолетового) і холодні (від фіолетового до жовто-зеленого). Теплі кольори також називають наближуючими, тому що пофарбовані в них поверхні видадуться ближче, чим є насправді. Приміщення, пофарбовані в ці кольори, виглядають теплими й гостинними, але при цьому меншими за розміром. Кольори холодної гами називаються віддаляючими, тому що приміщення стає більш просторим на вид.
Колірне колесо допомагає також створити гармонію й контраст кольорів. Сусідні або близькі за кольором називаються гармонічними і діють заспокійливо. Однак занадто гармонічне, одноманітне колірне рішення приміщення буде мати монотонний і стомлюючий вигляд. Ідеальна колірна схема: гармонічна основа з розумним додаванням контрастних елементів.
Не секрет, що колірний дизайн вашого будинку впливає на настрій і працездатність. В одній і тій же кімнаті залежно від її забарвлення можна зазнавати відчуття затишку або дискомфорт. Тому колірне рішення може (і повинне) мінятися залежно від призначення приміщення. Розглянемо це на прикладі найпоширеніших кольорів.
ЧЕРВОНИЙ
Енергія червоного кольору збуджує, допомагає підтримувати існування тіла, підвищує внутрішні ресурси організму. Цікаво, що в народній медицині слабких дітей було прийнято загортати в червоні пелюшки, щоб вони «підживлювалися» живлющою енергетикою кольору. Якщо вам не дістає оптимізму й упевненості в собі, можна «підлікуватися» червоним кольором - нехай це буде якийсь дріб'язок у будинку, що часто потрапляє на очі. Червоний колір - найбільш активний, створює відчуття тепла й ефектного інтер'єру. У той же час приміщення, вирішене в червоних тонах, буде виглядати менше і нижче. Цей колір краще використовувати для приміщень, де проходить найбільш активне життя родини, - вітальні, кабінету, холу, кухні і т.д. У спальні його краще не застосовувати.
СИНІЙ І БЛАКИТНИЙ
Блакитний - колір неба, свіжої прохолоді, бездонної височіни, спокою. Впливаючи на фізичному рівні, він заспокоює нерви, знімає біль, виявляє жарознижуючу дію. Синій колір має властивості, подібні із блакитним, але тому що інтенсивність його висока, то і вплив на людину є набагато сильнішим. Це символ свідомості, глибини, внутрішнього джерела життя, колір спокою й умиротворення. Синій колір знижує прояв емоційності, тому ділові переговори найкраще вести в костюмі синього кольору.
Світло-блакитні стелі візуально зроблять приміщення вище й просторіше. Відтінки синього особливо гарні для невеликих приміщень. Присутність синього кольору в інтер'єрі завжди надає кімнаті вишуканість і шляхетність. Блакитний найкраще використовувати в спальні - постільна білизна, нічна сорочка або піжама блакитного кольору прекрасно підготують до сну. Неяскравий блакитний колір підходить запальним і нестриманим.
ЖОВТИЙ І ЖОВТОГАРЯЧИЙ
Жовтий колір - джерело тепла й світла, він стимулює інтелектуальні здібності людини. На фізичному рівні сприяє очищенню організму, виділенню жовчі. Взагалі жовтий колір є антиподом негативних відчуттів. Якщо ви вважаєте, що вас не люблять, не розуміють, і гнітить почуття внутрішньої скутості - використовуйте жовтий колір.
Жовтогарячий колір (суміш жовтого і червоного) гарний для тих, хто важко сприймає нові ідеї, часто впадає в стан депресії й песимізму, не бачить виходу в складній ситуації. Цей колір допоможе відчути себе досить вільним, щоб подолати кордони, що найчастіше є лише плодом власної уяви.
Дуже насичені й інтенсивні кольори в чистому виді практично не застосовуються. Ці кольори краще трохи приглушити білилом, додавши трохи фіолетового тону. Будь-які комбінації цих кольрів добре підходять для дитячих кімнат.
ЗЕЛЕНИЙ
Суміш жовтого й синього. Зелений колір пов'язаний із процесом розвитку органічного життя і є символом росту, руху. Він найбільш звичний для очей, не дратує зір, не викликає надмірної активності або, навпаки, занепаду сил і часто використовується для обробки приміщень. Але тому що його вважають холодним, найкраще він виглядає на стінах у сонячній кімнаті. Яскраво-зелений колір можна використовувати також у дріб'язках, якщо ви почуваєте байдужість, нездатність викликати чиюсь любов і обдарити нею кого-небудь. Стимуляція зеленим кольором - це розвиток сердечності в людині.
ФІОЛЕТОВИЙ
Фіолетовий колір впливає на духовний стан людини. Завдяки сильному його впливу ви можете звільнитися від глибинних страхів і навчитися черпати зі своєї свідомості творчу силу. Він випромінює скромність і гідність, радість і заспокоєння. Але в інтер'єрах його варто використовувати тільки в комбінації з теплими «життєвими» відтінками (наприклад, жовтий і жовтогарячий), або в розведеному (світлому, бузковому) вигляді.
ЧОРНИЙ І БІЛИЙ
Найчастіше в одязі ми використовуємо білий і чорний кольори. Білий колір - вихідний, чорний - сприймаючий (чорна діра). Білий колір - активність, спрямована назовні, чорний - сприймаюча пасивність. Наприклад, люди відкриті, життєрадісні, віддають перевагу одягу світлого кольору, замкнені, потайливі (і зі схованими комплексами) одягаються в чорне. Цікаве використання чорного кольору в народній медицині для лікування безсоння: стіни обклеювалися найтемнішими шпалерами, на вікна вішалися важкі щільні чорні штори, простирадла, наволочки й сорочки також шилися із чорної матерії. Говорять, що метод цей давав разючі результати - засинали навіть ті, хто не спав уже протягом декількох місяців.
І наостанок - кілька практичних порад, які допоможуть правильно вибрати колірне рішення своїх кімнат:
1. При світлому фарбуванні стін приміщення видасться ширше й вище.
2. Темні контрастні стіни візуально звужують кімнату.
3. Слеля буде виглядати вищою, якщо вона пофарбована світліше стін, і нижчою, якщо темніше.
4. Шпалери з вертикальними елементами візерунка роблять кімнату більш високою.
5. Подушки, гардини, абажури та інше з тканин, що контрастують із загальною колірною гамою, можуть пожвавити приміщення, внесши необхідну різноманітність.
6. У дитячих кімнатах краще використовувати яскраві контрастні кольори, а для літніх членів родини - спокійні пастельні тони.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3421 |
|
© Газета Домовик 2012-2023