Навіщо і як збирати дощову воду на дачній ділянці

21 червня 2017

Води багато не буває, тим більше на дачній ділянці. Вода — це й полив, миття підлоги, машини, поїння домашнього птаха, і запас на всякий пожежний випадок. Для тих, хто зацікавився даним питанням, можна пояснити, що збір дощової води ділиться на два способи: використання водостоків даху; через системи водозбору.

ДЛЯ ЧОГО ВИКОРИСТОВУЄТЬСЯ ДОЩОВА ВОДА

- для поливу саду й городу (дощова вода не містить хлору та багата киснем);

- для прання і прибирання (м'яка дощова вода зменшує витрату мийних засобів);

- для миття машини й змиву туалету.

ЗБІР ДОЩОВОЇ ВОДИ З ДАХУ

Найпростіший і доступний для дачника спосіб - це збір води з даху з використанням системи жолобів, установлених по краях даху, основного водостоку і прийомної тари.

Тара для приймання дощової води має бути добре очищена й мати кришку. Найпростіший і розповсюджений матеріал — це двохсотлітрові бочки з-під різних пально-мастильних матеріалів. При підготовці такої тари необхідно дотримуватися запобіжного заходів. Верх такої тари зрізують, після кількаразового промивання бочки від залишків умісту, після видалення верху — внутрішності прожарюють паяльною лампою, потім зачищають наждаковим папером і ще раз промивають. Після зрізу верхньої частини бочки, краї обробляють грубим напилком і відшліфовують. Потім знімають розмір діаметра тари й виготовляють кришку з дерева з ущільнювальним кільцем.

Набирати воду буде легше, якщо в нижню частину бочки урізати кран.

Непрезентабельний вигляд такої тари усувається шляхом фарбування під колір або тло дачного будиночка. Найбільш просунуті вмільці роблять збоку бочки зливальний кран — корисний додатковий елемент, якщо треба помити руки, не заносячи мило або інші засоби гігієни у всю ємкість. Необхідність щільної кришки диктується заходами захисту води від влучення в неї комарів, павуків, метеликів та іншої братій, що дзижчить. У період збору води верх бочки закривайте москітною сіткою, таким способом ви позбавите себе наступного виловлювання листя та іншого сміття, занесеного знадвору або змитого з даху водяним потоком.

ПОРАДА!

1. Для зберігання дощової води підходять резервуари з бетону, оцинкованої сталі, поліетилену, скловолокна та ін. Оптимальний варіант — високоякісний поліетилен, що не пропускає світло й тепло. Бажано, щоб усередині було покриття, придатне для зберігання харчових продуктів.

2. Подача води з накопичувального бака в будинок здійснюється примусово. Для цієї мети використовують відцентровий насос, який розміщають поруч із ємкістю.

3. При установці накопичувального бака слід підстрахуватися від надлишку води. Для цього у верхній частині резервуара врізають клапан і роблять відвід, що веде в каналізацію.

4. З настанням холодів наземну систему консервують до наступного сезону.

Насос слід почистити і прибрати на зберігання в тепле приміщення. Для захисту ємкості від промерзання кришку засипають зверху піском.

Пити таку воду не рекомендується без спеціальної обробки, яка полягає в кип'ятінні та хлоруванні за допомогою спеціальних таблеток, які продаються в аптеках.

При будівництві дачного будинку виводьте ринви на задній двір. Бажано встановлювати їхню висоту від землі відповідно до висоти тари для збору води. Якщо на ділянці є сарай або технічний будиночок для реманенту, також обладнайте його системою збору води, це не займе багато часу, а кінцевий результат, повна бочка чистої води, завжди придасться справжньому дачнику. Поливаючи квіти або ділянки городу з улюбленою рослинністю, не доведеться носитися зі шлангом по ділянці, щоб добратися до клумб. Легше наповнити лійку дощовою водою і полити квіти.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 6131 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Ваш дім»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс