В Україні спрощене оформлення спадщини для найближчих родичів спадкодавця
Правові норми затверджені Законом № 0940 «Про внесення змін у Податковий кодекс України щодо оподатковування спадщини й уточнення деяких положень». Норма закону застосовується до доходів, отриманих від спадщини або дарунка, починаючи з 1 січня 2017 року.
ОСНОВНІ НОВОВВЕДЕННЯ В СПАДКУВАННІ НЕРУХОМОСТІ
Законом скасовані податки й грошова оцінка нерухомих об'єктів оформленої спадщини, отриманих спадкоємцями першої та другої черги споріднення зі спадкодавцем.
До прийняття закону, тільки родичі першої черги споріднення володіли правом не оплачувати податок у розмірі 5 відсотків від вартості нерухомості, отриманої в спадщину. Податок однаковий для всіх громадян України.
Спадкоємцями першої черги вважаються батьки, чоловік, дружина та діти заповідача. Спадкоємці другої черги - брати, сестри, дідусі, бабусі, онуки заповідача - у 2017 році, одержали право на нульову ставку податку на дохід від успадкованого майна. Також скасована оцінка нерухомості, отриманої за заповітом у спадщину.
Крім того, по нульовій ставці обкладається прибутковим податком рухоме й нерухоме майно, а також кошти, успадковані інвалідами 1 групи, а також дітьми-сиротами й дітьми, позбавленими батьківської опіки.
ПЕРЕВАГИ ДЛЯ ЖИТЕЛІВ СІЛ
Однією із цілей затвердження нових норм оподатковування є вирішення проблеми з оцінкою нерухомості, що перебуває в сільській місцевості. Часто, при вступі в права спадкоємця, оцінювачі значно завищували цінність нерухомого об'єкта. У результаті, розмір податку, який потрібно оплатити спадкоємцю, перевищував реальну вартість отриманої нерухомості. Мінімальний тариф на оцінку в Україні починається з 600-800 грн, але його розмір може досягати й декількох тисяч гривень. Користуючись цим, багато експертів з оцінки вносили в документи вартість старих сільських садиб аналогічну сумам, за які можна придбати особняк за містом.
НОВОВВЕДЕННЯ ДЛЯ ДАРУВАННЯ НЕРУХОМОСТІ
Для отриманого в дарунок нерухомого майна встановлена ставка податку в розмірі 5%. Новий закон установлює, що при оформленні договору дарування, подарунки, у тому числі, і нерухомість, обкладаються за нульовою ставкою податку для родичів першої черги споріднення. Але всі інші родичі мають сплатити державі 5% за одержання нерухомості в дарунок.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3366 |
|
© Газета Домовик 2012-2023