Сонячний дегідратор: сушарка для плодів на сонячній енергії
Хтось напевно подумає - що за дивина. А тим часом багато дачників зіштовхуються з питанням збереження ягід і плодів вирощених на своїх ділянках. Звичайно, більшість із нас робить заготовки в консервованому виді. Але є випадки, коли плоди або ягоди потрібно висушити для подальшого зберігання. І отут нам на допомогу приходить сушарка.
Однак зверніть увагу. Якщо ви, наприклад в «Ютубі» задасте слово «Дегідратор» російською мовою, вам видадуть міріади відео-роликів з різноманітними електричними й газовими сушарками. Нас штучно підштовхують до залежності від електрики й до витрати грошей на покупку побутових приладів. Але варто вам задати те ж слово «Dehydrator» в англійській транскрипції як англомовна частина «Ютуба» видасть вам десятки роликів із саморобними конструкціями сонячної сушарки. Ви будете здивовані, які різноманітні ці конструкції. На відміну від нас, увесь західний світ активно намагається використовувати нескінченну сонячну енергію. Жителі приватних будинків роблять різноманітні сушарки, якими активно користуються.
Для чого ж потрібний дегідратор? У ньому можна сушити практично все. Яблука, груші, сливу, полуницю, трави й листя для чаю, будь-які овочі і коренеплоди. Ту ж суницю або коріння. Усе, що можна порізати часточками або скласти невеликим шаром. Але, головне, для цього не потрібно ні електрики, ні грошей.
Давайте ж подивимося як улаштований дегідратор. Не будемо розглядати дуже складні конструкції або дуже примітивні. Глянемо на класичний дегідратор із сонячною панеллю.
Каркас дегідратора складається із брусків. Звичайно використовують брусок 50х40 мм або 40х40 мм. Каркас досить простий, і не вимагає великих знань для створення. Ширина і глибина його вибирається на розсуд майстра. Зазвичай це 500-600 мм, залежно від вашого бажання.
Висота з коником даху приблизно 2-2,2 м. Вище робити не має смислу, його буде незручно обслуговувати.
Зсередини на каркас набиваються реєчки для висувних сітчастих полиць. Зовні дегідратор можна обшити вагонкою або фанерою. Дехто обтягає просто чорною плівкою. Але все-таки, краще не використовувати полімери.
Сітчасті полички збивають із бруска 20х30 мм, обтягають будь-якою сіткою, яка у вас є.
Позаду дегідратора роблять розстібні дверцята. А з переднього боку аж унизу роблять пропил для сонячної панелі. Її виготовляють також без витівок. Це звичайний ящик, накритий склом і пофарбований зсередини чорною фарбою. Верх і низ цього ящика просвердлений для проходження повітря. Сонце нагріває панель крізь скло і повітря з неї починає підніматися нагору.
Багато вмільців установлюють усередину сонячної панелі трубки зі звичайних пивних банок з висвердленим дном. Їх склеюють між собою в трубки і так само фарбують у чорний колір. Повітря в таких трубках нагрівається ще швидше і швидше піднімається в сушарку.
Так само є вмільці, що підключають до сонячної панелі вентилятори. Це прискорює рух гарячого повітря, але вимагає подачі електроенергії. Що перетворює сонячний дегідратор в електро-повітряний із сонячним нагріванням. Не можна сказати що це погано, але такий дегідратор уже без догляду не залишиш. А крім того це вимагає витрат як на самі вентилятори, так і на електрику.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3582 |
|
© Газета Домовик 2012-2023