Позбуваємося червиці
Незважаючи на свої скромні розміри, червиці здатні заподіяти дерев'яному будинку непоправний збиток. Виявити їхню присутність нескладно. Складно позбутися, але ми знаємо як!
Перша ознака присутності червиці - отвори в деревині, під якими обов'язково будуть купки деревного борошна. По-друге, часто вони видають себе характерним хрускотом. Побороти шкідника досить складно.
Вся справа в тому, що вони прогризають ходи, які йдуть далеко вглиб дерева і більшість поверхневих отрут залишається ними просто непоміченими. Виходячи із цього, отрутохімікати потрібно підбирати такі, які мають властивості випаровуватися, щоб токсичні речовини проникли в деревину, не залишивши шкідникам шансу на порятунок. Для цих цілей можна використовувати готові покупні отрутохімікати або приготувати їх самостійно.
Гарним засобом є суміш на основі скипидару. Для її готування потрібно взяти 4 частини скипидару і по одній частині нафталіну, гасу й розплавленого воску. Добре перемішаним розчином варто обробити уражені місця.
Якщо вистачить терпіння, за допомогою шприца його можна ввести в створені шкідниками отвори. Використовуючи отруту, необхідно пам'ятати, що токсини, які вона виділяє, шкідливі не тільки для червиць, але й для людини, тому необхідно дотримувати техніку безпеки.
Також деревину можна обробити сумішшю зі смоли, чорної карболки і нафталіну, змішаних у рівних частинах. Цей засіб наносять на уражену поверхню щіткою.
Можна просочити місце проживання жуків гарячою оліфою. Але цей спосіб не підійде для порятунку меблів, тому що після такої обробки постраждають її декоративні якості.
Ефективні отрути проти червиць можна знайти й у магазині. Існує кілька варіантів інсектицидів:
• Суміші гострої дії. Наносять пульверизатором. Загибель жуків наступає миттєво. Мінус у тім, що повернутися в будинок можна буде не раніше чим через 4 години після обробки.
• Інсектициди залишкової дії. Їх також розпорошують по всій дерев'яній поверхні, але загибель шкідників у цьому випадку відбувається не відразу. Дані розчини вважаються не небезпечними для людей і тварин, тому повернутися в будинок можна буде відразу.
• Спреї та рідини, що розпорошують у просвердлені в деревині отвори. Препарат поступово просочує дерево й убиває червиць. Ці суміші дуже токсичні, тому будинок доведеться покинути на кілька днів.
Від появи червиці може вберегти своєчасна обробка всіх дерев'яних елементів антисептичними сумішами. Зробити це потрібно ще до початку монтажу дерев'яних конструкцій, щоб можна було просочити всю поверхню. Тому що червиці віддають перевагу вологій деревині, ще один спосіб профілактики - зберігати матеріали в сухому місці.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3034 |
|
© Газета Домовик 2012-2023