Новорічні прикмети
Новорічне свято для багатьох людей підсвідомо пов'язане з магічним ритуалом очищення від старого і входом у нове. Так, входження в Новий рік для людини - це майже входження в нове життя. Саме тому в народі існує велика кількість марновірств і новорічних прикмет, у тому числі й пов'язаних безпосередньо з новорічною ніччю, якій приписувалися магічні властивості особливого характеру.
НОВОРІЧНІ ПРИКМЕТИ ПРО ЧАС
1. Новий рік завчасно, тобто до його настання, святкувати не можна. Інакше - всі плани переплутаються. Якщо ж ви сіли за стіл раніше опівночі, то з добром проведіть старий рік. А Новий Рік починайте зустрічати рівно опівночі під бій годинників.
2. По першому дні в році дивляться, яким буде й увесь рік. Якщо перший день у році пройшов весело, то й увесь рік таким же веселим буде. Краще в перший день року заборонити собі будь-які песимістичні настрої. Ніякої меланхолії та депресії!
НОВОРІЧНІ ПРИКМЕТИ ПОБУТОВІ
1. Перед Новим Роком потрібно ретельно вимити будинок. Буде чистим будинок, і новий рік чистим прийде.
2. Перед Новим роком не виносять сміття з будинку, інакше цілий рік не буде благополуччя в будинку. Потерпіть з виносом сміття до середини 1 числа.
3. Не можна під Новий рік прати одяг. Це може викликати лихо на кого-небудь з членів родини.
4. Перед новим роком потрібно викинути з будинку весь розбитий, колотий або тріснутий посуд. Розбиваючись, посуд приймає на себе всю негативну енергію будинку. І такий посуд, заряджений негативом, найкраще викинути, щоб у новому році в будинку не залишалося нічого негативного.
5. Напередодні Нового року бажано позбутися предметів, котрі нагадують про неприємності і проблеми, які сталися в році, що йде. Новий рік краще починати із чистого аркуша.
НОВОРІЧНІ ПРИКМЕТИ ПРО ЇЖУ
1. Їжі та напоїв на новорічному столі має бути удосталь, тоді весь рік у родині буде статок і їжа на столі.
2. Всю їжу, що поставили на новорічний стіл, потрібно обов'язково з'їсти. Тому ставте на стіл багато страв, але не накладайте в тарілки відразу багато їжі. Краще підкладайте їжу в тарілки по ходу свята. І додавайте рівно стільки їжі, скільки точно з'їдять господарі і гості за столом.
НОВОРІЧНІ ПРИКМЕТИ ПРО ЩАСТЯ
1. Як Новий рік зустрінеш, так і весь рік проведеш. Якщо зустрінеш новий рік один, увесь рік проведеш на самоті. Якщо на Новий рік посваришся з кимось, то й весь рік із цією людиною у сварці проведеш. Якщо ж Новий рік зустрінеш у щасті й веселощах, то й весь рік таким буде.
2. Якщо в Новий рік гості, то весь рік у будинок гості.
3. У Новорічну ніч прийнято загадувати бажання. Але треба загадувати тільки одне єдине бажання - найзаповітніше й бажане: протягом року воно неодмінно збудеться!
4. За хвилину перед боєм годинників потрібно взяти цитрусовий фрукт (апельсин або мандарин), очистити його від шкірки й покласти під ялинку. Якщо встигнути, тоді рік буде дуже щасливим.
НОВОРІЧНІ ПРИКМЕТИ ПРО ПОГОДУ І ПРИРОДУ
1. У Новий рік сильний мороз і малий сніжок - до врожаю хліба, а тепла й відсутності снігу надворі в цей день боялися більше пожежі, тому що було це вірною ознакою прийдешнього неврожаю й голоду.
2. У новорічну ніч небо зоряне - до врожаю ягід і грибів.
ГРОШОВІ НОВОРІЧНІ ПРИКМЕТИ
1. Перед Новим роком потрібно віддати всі борги, щоб у новому році боргів не було.
2. Якщо в перший день нового року торговець віддасть товар першому зустрічному покупцеві дуже дешево, то весь рік буде вдала торгівля.
3. У кого в Новий рік буде порожньо в кишенях, той весь рік проведе в нестатку.
4. Позичати гроші під Новий рік не можна ні за яких умов, щоб увесь наступний рік не бути в боргах.
5. 31 грудня, 1 січня, а також у перший понеділок січня, і на Різдво 6 і 7 січня не можна нічого віддавати з будинку в борг. Інакше віддасте тільки своє гарне, а візьмете погане.
НОВОРІЧНІ ПРИКМЕТИ ПРО ОДЯГ
1. У Новий рік прийнято надягати новий одяг. Якщо на Новий рік надягти що-небудь нове, то наступаючий рік буде вдалим.
НОВОРІЧНІ ПРИКМЕТИ ПРО ЯЛИНКУ
1. Новорічну ялинку, коли настане строк її виносити з будинку, не можна викидати з вікна або з балкона - сімейне життя піде порохом, а щастя зруйнується. Ялинку треба дбайливо винести й застромити в сніг. А найкраще використовувати штучну новорічну ялинку, яку щороку наряджати на новорічне свято. Тоді це сімейне дерево з кожним роком буде тільки набирати силу і зміцнювати рід.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 5500 |
|
© Газета Домовик 2012-2023