Починайте готуватися до свят: прибирання в будинку
Новий рік не за горами. Тому, готуючи квартиру до новорічних свят, у першу чергу зверніть увагу на підлогу. Чиста підлога - це вже затишок у будинку.
Забруднену фарбовану підлогу миють водою з нашатирним спиртом (2 ст. л. на відро води). Для додання блиску її протирають сумішшю з денатурату й рослинної олії в рівних частинах. Коли підлога, змазана цією сумішшю, просохне, її натирають до блиску сукниною.
При акуратному поводженні паркет миють не частіше двох разів на рік. Плями з нього видаляють скипидаром, але якщо пляма відразу не піддається, її посипають тальком, накривають промокальним папером і пропрасовують не занадто гарячою праскою. Іноді цю операцію доводиться повторювати кілька разів.
Покриту лінолеумом підлогу раз на місяць миють теплою водою з милом, ретельно змиваючи піну чистою водою. Але при цьому не слід користуватися ні содою, ні нашатирним спиртом, вони можуть викликати ламкість лінолеуму. Раз на 2-3 місяці лінолеум доцільно змазувати лляною олією і натирати м'якою ганчіркою. Сліди та смуги, залишені підошвою взуття, можна видалити бензином. Чорнильні плями з лінолеуму видаляють наждаковим папером або пемзою. Після цього залишаються сліди, які потрібно ретельно протерти рослинною олією, а потім це місце гарно пополірувати вовняною ганчіркою.
Килими не люблять: дуже твердих щіток, вогкості, гарячої води, пролитого чаю, кави, молока. Щоб на килимі не з'явилися лисини від ніжок стільців або столів, на них рекомендується наклеїти шматочки поролону.
І про ламінат. Догляд за ним не вимагає особливих хитростей. Але важливо пам'ятати, що це деревний матеріал, тому важливо берегти його від надмірного зволоження. Це може привести до руйнування захисних шарів і здуттю матеріалу. Ламінат очищається за допомогою пилососа й вологої ганчірки. Плями, які є на ламінаті, потрібно попередньо видалити. А вологе прибирання бажано проводити два рази на тиждень. На ламінаті темних тонів, крім усього іншого, залишаються сліди висохлих крапель, що створює неохайний вигляд. Тому темний ламінат після прибирання варто обов'язково насухо протирати м'яким дрантям.
Для прибирання підлог використовується звичайна вода або спеціальні засоби з догляду за ламінатом. Для усунення складних плям (фломастер, клей, крем, воскові крейди) використовують або спеціальний засіб, або рідке господарське мило. Не використовуйте суміші на основі воску або силікону (вони не усмоктуються, а залишають розводи). І в жодному разі не використовуйте порошки, що чистять, і розчини, які містять луг. Невеликі ушкодження можна закрити спеціальною пастою відповідного кольору. Ніжки стільців рекомендується обладнати повстяними набиваннями, а коліщата меблів або візків мають бути з м'яких матеріалів. Але головний ворог ламінованої підлоги - це бруд, у якому перебуває пісок. Тому використовуйте перед входом килимок, щоб бруд залишався за порогом.
ГОСПОДАРЦІ НА ЗАМІТКУ
• Нехай все, чим ви прибираєте свій будинок, буде найкращої якості і найпривабливішого вигляду. Ошатне відро, зручна швабра, якісні ганчірки та інше.
• Поруч з диваном або ліжком тримайте плетену пластикову або матер'яну газетницю для журналів, книг, пульта й окулярів.
• Зберігайте речі там, де вони можуть вам знадобитися.
• Зберігайте однотипні речі разом.
• Привчіть дітей допомагати вам у прибиранні, діти схильні більше цінувати свою працю, чим чужу.
• Сміливіше розставайтеся з непотрібними речами.
• Не заощаджуйте на придбанні систем зберігання, вони здатні зробити ваше житло просторішим, і значно полегшити прибирання.
• Завжди залишайте кухню на ніч чистою! Завершіть прибирання пранням ганчірок. Губки можна замочити в розчині відбілювача, після чого їх варто ретельно прополоскати. Не забувайте промити стоки у ванній та кухні спеціальними засобами або просто залийте окропом.
• Можна розписати всю домашню роботу за пунктами, розрізати цей список на окремі листочки, скласти їх у ємкість і щодня витягати по одному.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3149 |
|
© Газета Домовик 2012-2023