Як зробити своїми руками автомобільний термос
Коли збираєшся в далеку подорож на автомобілі або йдеш у похід, непогано захопити із собою їжу. Але продукти мають звичай псуватися.
Можна, звичайно, купити автомобільний холодильник, але вартість таких агрегатів дуже висока, і, що ще більш важливо, вони споживають багато енергії. Поки їдеш, це не так істотно, хоча додаткове навантаження на генератор є теж небажаним. Але варто зупинитися, і виникає небезпечна ситуація - може розрядитися акумулятор.
Якось, міркуючи над цією проблемою, я згадав, що мій дідусь, коли ще не було вагонів-рефрижераторів, працював на льодопункті. Такі "заклади" були на всіх великих залізничних станціях. Узимку там заготовлювали лід, яким завантажували вагони, які зараз назвали б ізотермічними. Власне, це були свого роду термоси на колесах.
Так що проблему цілком можна вирішити в буквальному значенні дідівським способом. Для цього потрібно спорудити термос достатнього обсягу. Я взяв два циліндричних пластмасових відра з-під фарби: одне місткістю 30, інше - 20 л. Якщо вставити одну судину в іншу, між їхніми стінками утвориться зазор приблизно 5 см. За таким принципом "мотрійки" можна підібрати тару й інших місткостей, залежно від потреб.
ВИГОТОВЛЕННЯ "ТЕРМОСА-МОТРІЙКИ"
Ізолюємо одне відро від іншого. Для цього з пінопласту товщиною 5 см вирізуємо коло за розмірами дна. Потім, використовуючи більш тонкі аркуші такого матеріалу, підганяємо відра по висоті - їхні краї мають перебувати на одному рівні. Вставлене внутрішнє відро треба зафіксувати в центральному положенні, використовуючи обрізки пінопласту.
Після цього потрібно створити теплоізоляційний шар між стінками двох судин. Для цього зручно застосувати монтажну піну, що буде добре тримати температуру усередині термоса, та до того ж забезпечить міцність конструкції.
У цій роботі є дві тонкості. По-перше, піною не можна заповнювати простір за один раз - вийдуть порожні місця, особливо внизу. Щоб цього не відбулося, доведеться набратися терпіння і задувати піну шарами, чекаючи, щоб кожний з них добре висохнув. По-друге, щоб добратися до самого низу, варто надягнути на сопло балончика з піною підходящу за товщиною гумову трубку. Після нанесення теплоізоляційного шару з піни її надлишки видаляються ножем, причому треба намагатися зробити подобу жолоба. На нього слід нанести силіконовий герметик, що забезпечить щільне прилягання кришки.
КРИШКА
Ту, що йшла в комплекті з великим відром, потрібно доробити. Для цього вирізуємо з пінопласту товщиною 5 см коло, що на 2 см ширше кришки. Потім за її розміром у пінопластовому колі вирізуємо порожнину глибиною 2,5 см - так, щоб кришка щільно туди входила, а збоку залишалася "спідничка". Вона буде надіватися на відро, забезпечуючи герметичність. Пінопласт для міцності потрібно пофарбувати, а зверху покласти пластмасове або алюмінієве коло, що прикріплюється до кришки гвинтами із широкими шайбами.
Можливо, доведеться трохи зігнути ручку, за яку носять відро, або виготовити нову.
Як акумулятори холоду можна використовувати Пет-пляшки місткістю 0,33 або 0,5 л. Після заморозки в холодильнику їх розміщають навколо покладених у термос продуктів.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3332 |
|
© Газета Домовик 2012-2023