5 секретів економії електроенергії

12 грудня 2016

Питання про економію електрики хвилює багатьох. Більшість людей задавалися цим питанням, але не всі знайшли для себе методи, за допомогою яких можна заощаджувати. Але ж насправді в цьому немає нічого складного, якщо додержуватися певних правил.

І перше, із чого варто почати при бажанні заощадити на електроенергії - це із себе. Так, саме так. Потрібно перестати лінуватися. Адже найчастіше пообіцявши собі додержуватися певних правил, які дозволять зменшити витрати на електрику - людина через якийсь час перестає їх виконувати. І все повертається на своє місце.

Що ж варто зробити, щоб дійсно відчути економію?

• Поміняти електропроводку. Тому що стара проводка, зроблена з використанням алюмінієвих проводів, може мати втрату електроенергії до 10 %. Найкращим варіантом буде, використати нові кабелі з мідними жилами. При цьому, відразу варто замислитися і про навантаження на неї, вибираючи дріт з більшим перетином.

Якщо в таких масштабах дії не плануються, то перевірити всі з'єднання в місцях установлених розеток, вимикачів. Їхня робота має бути чіткою, без затримок, без нагрівання.

• Замінити лампочки на… І отут виникає питання - на що? На енергозберігаючі, які так посилено рекламуються. Ні, на світлодіодні. Вони набагато ефективніше інших і при цьому дають м'яке світло, що не напружує зір. Що ж стосується енергозберігаючих ламп то ті, що продаються в магазинах за ціною до 300 гривень, не відповідають заявленим вимогам. І найчастіше є підробкою.

• Виключати з мережі всі прилади, якими не користуються. Найпоширенішим, є залишення включеними в розетку - зарядних пристроїв. Але ж дані пристрої самі по собі споживають енергію, навіть коли не виконують своїх безпосередніх функцій. До того ж "тихими" споживачами електроенергії є й всі прилади, що перебувають у режимі сну або включеними за допомогою основної кнопки. Це може бути комп'ютер, ноутбук, мікрохвильова піч та інше. Обов'язково потрібно виключати їх безпосередньо з мережі і це допоможе зберегти до 5 % від усього споживаної електрики.

• Використовувати посудомийні або пральні машини в нічний час. А конкретніше з 23.00 до 7.00 години. Адже тариф у цей час нижче, ніж удень і можна домогтися реальної економії. Але важливо й отут пам'ятати два правила:

- потрібно встановити двох-тарифні лічильники, це є головною й обов'язковою умовою;

- ну й звичайно ж електроприлади мають відповідати класу енергоспоживання не нижче "А".

Також варто виконувати ще ряд простих правил. Ідучи завжди потрібно гасити світло. Але й отут є нюанс. Світло потрібно виключати, тільки якщо ви йдете надовго. Якщо ж постійно включати й виключати світло при кожному виході із приміщення і швидкому в нього поверненню, то енергоспоживання навпаки збільшується. Тому що лампам при включенні потрібно більше енергії, чим при наступній роботі.

Ще, існують прилади, які допомагають контролювати роботу електроприладів - це різні таймери й понижуючі вмикачі (реле). Таймери самостійно відключають прилади, що споживають електроенергію в певний час або ж при їхній бездіяльності. А понижуючі вмикачі дозволяють зменшувати яскравість світла до необхідної межі.

Таким чином, якщо не лінуватися і слідувати цим простим правилам, то можна домогтися значної економії електрики.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 3303 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Ваш дім»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс