Утеплення горища: основні способи й види утеплювачів
Сучасний заміський будинок, неважливо, чи садовий це будиночок, призначений для сезонного проживання, або ж використовуваний як постійне житло шикарний котедж, неможливо собі уявити без провітрюваного горища.
При цьому виникає одна дуже істотна проблема - втрата тепла через його перекриття, а потім і через дах.
Тому, щоб уникнути такої проблеми, рекомендується якісно й надійно проводити утеплення горищного перекриття, щоб тепле повітря зберігалося в житлових приміщеннях, а не йшло у холодні й безжиттєві простори горища.
ОСНОВНІ СПОСОБИ УТЕПЛЕННЯ ГОРИЩА
Як уже було сказано, при устрої в заміському будинку вентильованого горища, його дах залишається "холодним" (на відміну від мансарди), а утепленню піддаються лише розташовані під ним перекриття, що відокремлюють нижчерозташовані житлові приміщення.
Існує безліч способів утеплення таких перекриттів, що залежить від їхнього типу (залізобетонні перекриття або ж перекриття по балках). Розглянемо докладно кожний з них.
УТЕПЛЕННЯ ЗАЛІЗОБЕТОННОГО ПЕРЕКРИТТЯ ГОРИЩА
Варто відзначити, що розрізняють збірні плити із залізобетону й монолітне, цільне залізобетонне перекриття. Однак поєднує їх те, що вони мають дуже рівну поверхню, здатну винести високе навантаження. Виходячи з цього, і варто вибирати конкретний тип утеплення для горища. Почнемо з найпростішого.
1. Монтаж дерев'яних балок (можна металевих) або лаг з розміщеним між ними утеплювачем. При цьому можна використовувати всілякі види утеплювального матеріалу: різні засипання, мати або рулони з ековати, мінеральної вати та навіть найзвичайнісінький пінопласт. Більш докладно розглянемо види утеплювачів для горища трохи нижче.
2. Утеплення без застосування лаг за допомогою засипання. Як засипання можна використовувати керамзит або коктейльний шлак (у цьому випадку його необхідно буде ізолювати від житлового приміщення). Або будь-який інший тип засипання.
Утеплення горища засипанням здійснюється наступним чином: насипається шар обраного матеріалу товщиною від двадцяти до тридцяти сантиметрів, після чого його заливають цементним розчином і роблять стяжку. Якщо ж горищне приміщення надалі використовуватися не буде, стяжку можна не робити. Для додаткового захисту й пароізоляції також рекомендується зафіксувати на плитах руберойд.
З мінусів такого способу варто відзначити трудомісткість роботи й необхідність великої кількості часу.
3. Утеплення твердим утеплювачем (без лаг). Ще один популярний і ефективний спосіб утеплення суцільного перекриття із залізобетону.
У якості теплоізолятора в цьому випадку найчастіше використовують або пінобетон, або піноскло. Обидва варіанти мають достоїнства й недоліки.
Піноскло більш сучасний, ефективний і доступний у застосуванні матеріал, однак і досить дорогий. З цієї причини дотепер нерідко використовують більш важкий і грубий пінобетон. Возитися з ним доведеться трохи довше, крім того, знадобитися шар товщиною не менше сорока сантиметрів. Але й фінансові витрати вийдуть куди менш хворобливими.
Зате в обох випадках не доведеться вдаватися до "мокрих" робіт, оскільки стяжка тут не потрібна.
УТЕПЛЕННЯ ГОРИЩА ПО БАЛКАХ
У цьому випадку матеріал для утеплення розміщають між деревними або металевими балками. Після завершення монтажу перекриття обшивається на вибір будь-яким погонажним матеріалом, наприклад, вагонкою. Нерідко також використовують гіпсокартон.
Але бувають випадки, коли балки перекриття виконані з якісного та надійного матеріалу, мають належний вигляд, і їх залишають відкритими. А оздоблювальний матеріал підлоги (шпунт, фанера, МДФ і так далі) стелять безпосередньо по балках. Найчастіше такий варіант використовується в будинках з оцилідрованого бруса або колоди.
Що стосується виду утеплювального матеріалу, то в цьому випадку вибір досить широкий. Тому перейдемо безпосередньо до розгляду утеплювачів для горища і їхніх особливостей.
ВИДИ УТЕПЛЮВАЧІВ ДЛЯ ГОРИЩА
1. Засипання. Найчастіше як засипання використовують або керамзит, або шлак (коктейльний). Також використовують перліт, але це більш дорогий варіант. Головний недолік такого утеплення - його висока вага, тому він вимагає дуже надійної і потужної основи і підшивки.
2. Базальтова вата. Буває у вигляді рулонів або еластичних плит. Для надійної ізоляції достатньо одного шару даного матеріалу товщиною двадцять сантиметрів. Недорогий, доступний і відносно ефективний для своєї вартості матеріал, що вимагає, однак, пароізоляції (захисту від вологи).
3. Скловата - більш дешева альтернатива базальтовій ваті. Поставляється найчастіше у вигляді плит. За властивостями практично повністю аналогічна базальтовій ваті, хіба що трохи менше вогнестійка.
4. Пінопласт. Найдешевший і доступний матеріал, що не вимагає вітрозахисту. З недоліків варто відзначити високу крихкість і недостатню еластичність матеріалу.
5. Ековата. Це найсучасніший, екологічно чистий і зручний у застосуванні матеріал. Виготовляється з целюлози. Практично негорючий за рахунок спеціальних просочень, гіпоалергенний, поставляється в сипучому вигляді або у вигляді плит. Мінус - найвища вартість з усіх представлених матеріалів.
Наприкінці хочеться відзначити, що найбільш надійна й ефективна теплоізоляція горища буде тільки в тому випадку, якщо хазяїн виконає також всі необхідні заходи щодо її пароізоляції та вітроізоляції. У противному випадку, волога й вітер дуже швидко приведуть навіть найдорожчий матеріал у непридатність.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3532 |
|
© Газета Домовик 2012-2023