Садова гойдалка своїми руками

21 вересня 2016

Для власників дачної ділянки кінець літа - напружена пора: необхідно не тільки зібрати весь урожай, але й зберегти його на зиму у вигляді банок з соліннями, маринованими овочами, компотами й вареннями з усіляких ягід. Але як же приємно після всієї тієї суєти й важкого дня відпочити, побути наодинці з собою та світом, подивитися на останні теплі й сонячні дні й побачити їхню неповторну красу. Подвійно приємніше все це робити буде на простій і зручній садовій гойдалці, зробити яку зможе без зусиль будь-яка людина.

Нам знадобиться:

- дошка бажаного розміру (для сидіння гойдалки);

- пара гаків з петлями і різьбленням;

- два карабіни;

- дві гайки з чотирма підходящими шайбами;

- металевий ланцюг потрібної довжини;

- ґрунтовка й фарба для дерева (може підійти захисна оліфа або морилка).

1 ЕТАП - СИДІННЯ ДЛЯ ГОЙДАЛКИ

Як сидіння нам знадобиться міцна дошка товщиною більше 3 см. Довжина й ширина визначаються тільки вашими перевагами, але найбільш зручним і універсальним варіантом сидіння як для дорослих, так і для дітей буде дошка довжиною 50 см. Як деревину можна взяти будь-яке міцне дерево, що не боїться впливів зовнішнього середовища й вологи - наприклад, модрину або дуб. Також можна взяти заготівлі для терасової дошки - вона вже оброблена і відшліфована.

Дошка є, тепер необхідно обробити її наждаковим папером і видалити всі нерівності, зачіпки й сучки. Потім відміряти отвори для гаків - відступіть 2,5 см від краю (по довгій стороні дошки) і знайдіть центр дошки по ширині - поставте олівцем позначку і просвердліть отвір. Повторіть з другого боку.

Важливий момент: варіант кріплення гойдалок по одному з обох боків можливий тільки для вузьких сидінь, ширина яких не перевищує вашу долоню від кисті до кінчиків пальців. Якщо ж сидіння значно ширше, просто додайте ще по одному кріпленню до кожної зі сторін дошки.

2 ЕТАП - ЗАХИЩАЄМО ДЕРЕВИНУ

Для того, щоб гойдалка служила довго, у ній не завелися шкідники, грибок і цвіль, необхідно захистити наше сидіння від вогкості та інших впливів. Захист може вироблятися у два етапи: спочатку ми покриваємо дошку ґрунтовкою або антисептиком, а потім просто фарбуємо фарбою для вуличних робіт - так ми захистимо гойдалку ще від сонця, снігу й морозів. 

Замість фарби й антисептиків можна з легкістю скористатися різними оліфами, просоченнями й морилками, у складі яких є компоненти від шкідників і цвілі. Але, на жаль, усі ці покриття будуть триматися не так довго, як кілька шарів фарби.

3 ЕТАП - ЗБОРКА

Після висихання фарби можна приступати до зборки нашої гойдалки. В отвори вставляємо гаки з петлями (переконайтеся, що на них є різьблення) і закріплюємо їх гайками, прокладаючи шайби як зверху, так і знизу сидіння.

У петлі вставляємо карабіни - у цей же карабін ми будемо вставляти ланцюг. Визначаємо довжину ланцюга від гілки дерева, на якій буде розташовуватися гойдалка, до землі за допомогою рулетки - відстань від сидіння гойдалок до землі має бути не менше 50 см.

Відміряємо ланцюг, видаляємо непотрібні ланки гострозубцями або болторізом і прикріплюємо ланцюг до карабіна. Тепер можна прикріплювати гойдалку до дерева - для цього потрібно кілька разів обмотати ланцюг навколо гілки або, за допомогою карабінів, зробити петлі з ланцюга. Для того, щоб зробити тертя ланцюга об дерево мінімальним, можна навколо гілки обмотати товсту мотузку або канат, а вже до витків каната прикріпити ланцюг.

Залишилося тільки перевірити нашу підвісну конструкцію на міцність. Гойдалка готова - тепер можна сидіти прохолодними вечорами, закутавшись у плед і попиваючи ароматний трав'яний чай, дивитися, як по західному небу летять на південь журавлі, а з дерева, відокремившись від гілки із сухим звуком, починає обпадати перше листя.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 3867 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Ваш дім»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс