Ремонт і сусіди. Коли можна шуміти при ремонті
Ремонт і сусіди - це не просто два слова, це - гримуча суміш. Будівельники не дадуть збрехати, та й сусіди теж. Зараз ми з вами будемо розбиратися, у який час можна шуміти у квартирі, а в який ні, і що в цьому випадку можна зробити.
В Україні питання захисту населення від шкідливого впливу шуму регулюють два нормативно-правових документи, ось вони: 1. Закон України "Про забезпечення санітарного й епідемічного благополуччя населення" (№ 4004-12). Стаття 24.
Проведення на захищених об'єктах ремонтних робіт, що супроводжуються шумом, забороняється в робочі дні з двадцяти однієї до восьмої години, а у святкові й неробочі дні - цілодобово.
2. Постанова Кабінету Міністрів України від 24 січня 2006 р. за № 45: "Правила користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків"
Пункт 9 говорить: У приміщеннях житлових будинків і гуртожитків заборонено: проводити в робочі дні із двадцяти однієї до восьмої години, а у святкові й неробочі дні цілодобово ремонтні роботи, що супроводжуються шумом.
Отже, запам'ятовуємо: відповідно до Закону України дозволений час для ремонтних робіт - будні дні з 8.00 до 21.00. Ремонт у вихідні й святкові дні... ні, не заборонений, заборонені тільки гучні роботи, і цей момент дуже важливо розуміти. Причому в законі є виправлення, що якщо сусіди всіх прилягаючих квартир дадуть згоду, то шуміти можна й у вихідні.
Тепер друге головне питання: що робити, якщо будівельники порушують ці закони? У першу чергу, потрібно спробувати вирішити питання мирно - просто піти й поговорити з порушниками спокою. Якщо вам не відкрили двері або відмовилися припинити гучні роботи, сміливо викликайте наряд міліції або дільничного за фактом адміністративного правопорушення!
Покарання. Згідно статті 182 кодексу України про адміністративні порушення, винуватця чекає покарання у вигляді попередження або штрафу розміром від 85 до 255 гривень. Якщо це вже не перше адміністративне порушення протягом року, штраф буде складати від 255 до 510 гривень плюс конфіскація шумовідтворюючих апаратур.
Варто додати ще пару дуже важливих порад. По-перше, давайте розуміти, що якщо в сусіда працює ремонтна бригада, це зовсім не означає, що будівельники шумлять спеціально вам на зло. Робота в них така. По-друге, якщо вам, приміром, потрібно укласти спати маленьку дитину, а час для ремонтних робіт у самому розпалі, підіть і просто поговоріть з будівельниками. Установіть контакт. Привітайтеся, скажіть з якої ви квартири і попросіть, за можливістю, увійти у ваше положення й не шуміти під час сну вашої дитини - з такої по таку годину. Будівельники теж люди (ну, більшість), тому при людському підході вам обов'язково підуть назустріч!
Головне, не починайте розмову з лементу й образ! Спочатку - привітайтеся.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 10158 |
|
© Газета Домовик 2012-2023