Як правильно прокладати садові доріжки
Акуратна, гарна садова доріжка - атрибут для дачі не обов'язковий, але вона настільки перетворює ділянку, що має сенс витратити час на її спорудження.
Будівництво доріжок найкраще проводити влітку або восени, тому що взимку відбудеться усадка ґрунту природним шляхом. Роботи з прокладання доріжок виконуються в три етапи:
1. Проектування.
2. Підготовка ложа для доріжок.
3. Вибір і укладання оздоблювального матеріалу.
На етапі проектування потрібно обов'язково вибрати "крапки прив'язки", які будуть з'єднуватися за допомогою доріжок. Ними можуть стати альтанки, клумби, місце для мангала і - обов'язково! - хвіртка. Цікавим варіантом стане тропа, що обгинає всю територію цілком. Головним орієнтиром має служити стиль, у якому виконаний сад, тому що доріжки можна зробити як прямими, так і плавно вигнутими. Усе залежить від ваших побажань і фантазій. Розмітка доріжок виконується за допомогою кілочків і мотузки.
Після того, як виконаний план пролягання троп, потрібно зайнятися підготовкою ложа для них. Визначивши склад ґрунту і глибину залягання ґрунтових вод, потрібно зняти родючий шар ґрунту й перенести його в спеціально відведене місце. Надалі він придасться для використання в саду. Потім виймається інший ґрунт на ту глибину, що є необхідною для закладання основи й завершального шару (вона складає близько 20-30 см).
Потрібно враховувати, що майбутня доріжка має бути піднята на 5-8 см, через те, що навесні рівень землі перебуває трохи нижче, ніж в інші пори року. Будь-яка доріжка повинна бути виконана з ухилом 3-5 градусів, і бути оснащена системою водовідведення. Для цього прекрасно підійдуть лотки або короби. У противному випадку, вода, що поглинається в будь-яку поверхню, дуже швидко зіпсує зроблені вами ландшафтні конструкції, і всі зусилля зійдуть нанівець.
На добре втрамбоване дно траншеї, що вийшла, укладається шар гравію або щебенів. Не обов'язковою, але й не зайвою, виявиться гідроізоляційна плівка, що вистилається перед висипанням наповнювача. Гравій або щебені ретельно втрамбовуються, потім зверху поміщається шар піску, що теж потрібно дуже акуратно вирівняти. Після виконання цих дій підкладку можна вважати готовою. Далі приступаємо до вибору оздоблювального матеріалу. Звичайно, у першу чергу потрібно орієнтуватися на той стиль, у якому виконаний дизайн житлового будинку та інших будов, що розташовуються на ділянці. Основними характеристиками, якими має володіти матеріал для обробки, є його міцність, якість, стійкість до несприятливих погодних умов. Не варто забувати про безпеку: наприклад, плитка в дощову погоду або взимку стає слизькою і травмонебезпечною.
Укладання матеріалу може вироблятися:
- на суху суміш по гравійно-піщаній основі;
- на заливання основи бетоном.
Бордюри уздовж доріжок установлюють до того, як починають укладати оздоблювальний матеріал.
Як уже говорилося раніше, доріжки можна виконувати з будь-яких матеріалів, але технологія їхнього устрою буде трохи розрізнятися.
Монолітні доріжки з бетону робляться наступним чином (перші два пункти однакові при виробництві будь-якого типу садових доріжок):
- виробляється розмітка за допомогою мотузки;
- знімається ґрунт;
- дно укладається наповнювачем (дренажний шар не має перевищувати 5 см);
- зверху просипають 5-6 см піску, який проливають водою й утрамбовують;
- установлюється опалубка: тут потрібно бути вкрай уважним, тому що від правильно виставлених її фрагментів залежить прямолінійності доріжки (оптимальним стане використання рівня);
- робиться цементний розчин (3 частини піску на 1 частину цементу);
- заливається траншея, причому, її рівень повинен злегка підніматися над рівнем землі.
Якщо в стяжку покласти арматуру, то термін служби доріжки і її міцність збільшаться. Такого роду доріжки зовні виглядають одноманітними, але при цьому є досить практичними й довговічними.
Садові доріжки із цегли відрізняються цікавим зовнішнім виглядом і простотою облаштованості:
- розмітка;
- зняття ґрунту;
- наповнення траншеї піском на 10-15 см, основа проливається водою й утрамбовується;
- кладка цегли.
Для зв'язки матеріалу можна використовувати цементний розчин або стики між цеглинами просипати піском, перемішаним із цементом (4 частини піску й 1 частина цементу) - усе залежить від того, яким способом проводиться кладка.
Дерев'яні доріжки прекрасно виглядають, але не підходять для місцевості з високою вологістю. Виготовляються вони з деревини твердих порід: тис, горіх, дуб, груша. Розміщати їх бажано таким чином, щоб на них потрапляло сонячне світло. Заздалегідь заготовлені бруски, висотою близько 25-35 см, укладаються на підкладку з піску. Після викладення кожний елемент по краях підсипається піском і ущільнюється. Для того, щоб забезпечити більш тривалий термін служби, нижню частину заготівель варто обробити мазутом або мастикою.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3340 |
|
© Газета Домовик 2012-2023