Як очистити кімнату від ртуті
Колись ртутні градусники та термометри були єдиними доступними для споживачів інструментами для вимірювання температури. Зараз з'явилися електронні пристрої, здатні впоратися із цим завданням. Проте сказати, що вони повністю витиснули своїх попередників, не можна.
Ртутні градусники дуже точні і при цьому недорого коштують. На відміну від електронних, вони не виходять зненацька з ладу, починаючи збиватися в показаннях. Їх можна легко мити водою та дезінфікувати. А ще вони можуть служити вічно, якщо раптом не розіб'ються. Ось тут і спливає головний недолік цього вимірювального інструмента.
ОБЕРЕЖНО: РТУТЬ!
Невидимі пари ртуті, що не володіють запахом, є надзвичайно небезпечними для живих організмів. Підкреслимо ще раз, небезпечні саме пари, але проблема полягає в тому, що випаровуватися ртуть починає вже при 18 градусах, що значно нижче середньої кімнатної температури.
Потрапляючи при диханні в організм, ртуть розподіляється в усіх органах і вкрай повільно виводиться, провокуючи хронічне отруєння.
Сильному удару через руйнування клітин піддається нервова система. Сон і апетит пропадають, підсилюється слиновиділення на тлі кровоточивості ясен, болі в животі супроводжуються блювотою, розвивається запалення легенів. При сильному отруєнні летальний результат можливий через пару діб.
ЩО РОБИТИ, ЯКЩО РОЗБИВСЯ ТЕРМОМЕТР
Якщо у вас у квартирі розбився градусник, усіх домочадців необхідно вивести із приміщення, відчинити вікна для провітрювання й зайнятися демеркурізацією (очищенням приміщення від ртуті). Проводити її рекомендується в синтетичних речах, вони менше поглинають пари. На руки потрібно надягнути гумові рукавички. Рот і ніс прикрити вологою пов'язкою.
Ртуть легко скочується по поверхнях і розбивається на дрібний пил, вам необхідно зібрати всі часточки. Особливу увагу приділіть щілинам у підлозі та плінтусам.
Віником користуватися марно, він тільки ще більше роздрібнить кульки. Пилосос теж не помічник. І основна проблема зовсім не в тім, що потім його доведеться утилізувати. Нагріваючись у процесі роботи, пилосос сприяє утворенню парів ртуті, які потім розсіюються по кімнаті через повітровідвод.
Найбільш надійними інструментами будуть спринцівка й медичний шприц. Крім того, можна використовувати змочену водою вату або газету, змочені соняшниковою олією серветки, спицю або м'який пензлик з аркушем паперу як совок. Ртуть також прилипає до мідного дроту, лейкопластиру і скотчу. Щоб краплі були помітніші, використовуйте для підсвічування настільну лампу. Всю зібрану ртуть і предмети, що контактували з нею, складайте в скляну банку, що щільно закручується.
ЗАХОДИ БЕЗПЕКИ
Після того, як вам удалося зібрати ртуть від термометра, речі й килими потрібно провітрювати не менше трьох місяців, перш ніж знову почати ними користуватися. І не здумайте прати їх у машинці!
Слідом за механічним відчищанням рекомендується обробити поверхні мийним засобом, що містить хлор, розчином марганцівки або хоча б мильним розчином.
У жодному разі не викидайте ртуть на смітник і не зливайте в каналізацію. Вчинивши так, ви просто отруїте все навколишнє середовище. Банку з зібраною ртуттю та інші заражені речі варто здати співробітникам МНС.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 8337 |
|
© Газета Домовик 2012-2023