Як уникнути безладу в будинку. Правила зберігання речей
Часто буває так: скільки не прибираєшся, а ідеального порядку однаково немає. Або ж так: не встигнеш навести порядок, як він зникає буквально на другий день після прибирання.
Якщо це все - про вас, то, імовірно, ви просто не вмієте правильно зберігати речі. Можливо, ці нескладні правила зберігання речей допоможуть створити й підтримувати порядок у вашій квартирі.
КУПИВ? ВИКИДАЙ!
Ні, не покупку відразу в урну. Коли ви вирішуєте принести в будинок нову річ, для неї потрібно звільнити місце. Іноді заради цього буде потрібно щось викинути. І не потрібно думати, що викидати вам нема чого. Скільки речей лежить у вас про всяк випадок. Щоб покласти щось нове, потрібно викинути старе.
Звісно ж, це поширюється не на всі ситуації. Наприклад, якщо ви переїхали в нову квартиру, з неї складно щось викинути. Але, коли ваш будинок у цілому укомплектований і ви збираєтеся купити щось ще, потрібно замислитися про місце для речей. Особливо це стосується футболок, взуття й кухлів. Якщо руки тягнуться купити новеньку річ, проведіть ревізію, щоб викинути одну стару.
Знову ж, без фанатизму. Ювелірні вироби не потрібно нести в ломбард, а книги здавати в бібліотеку. Колекції речей гарні, якщо ви ними постійно користуєтеся й у них є окреме місце для зберігання.
ПОРЯДОК ПОЧИНАЄТЬСЯ В КУТАХ
Організація будь-якого будинку починається з організації складів. Гараж, підвал, горище, комора, антресоль. Перегляньте, що в них лежить, і безжалісно викиньте все, що вам заважає. Звільниться купа місця. Якщо ви живете в невеликій квартирі, періодично перетрушувати потрібно шухляди, шафи та всі темні кути, завалені речами, які ви не використовуєте.
Коли продумуєте схему розташування речей, рухайтеся від загального до частки, з огляду на кілька рівнів зберігання речей:
- Для загального використання. І якщо всі користуються однією шафою, хтось обов'язково зіпсує стрункий порядок. Тому загальні системи зберігання мають бути найпростішими та зручними.
- Особистий простір. Отут, як не намагайся, уніфікація не допоможе. Усі будуть працювати так, як їм зручно.
- Невеликі простори. Це окремі шухляди й коробки, простори під раковинами і так далі. У них теж можна розкласти речі в окремому порядку.
МОЖНА КУПИТИ ШАФУ, АЛЕ НЕ МОЖНА КУПИТИ ПОРЯДОК
Якщо ви придивляєтеся до систем зберігання і збираєтеся придбати яку-небудь чарівну шафу з мільйоном ергономічних поличок, вам здається, що вона вирішить усі проблеми. Ви ж не думаєте, що тільки сам факт покупки тренажера змусить вас тренуватися щодня?
Системи зберігання - відмінний вихід, але їх потрібно вибрати виходячи з параметрів будинку та своїх звичок. І пам'ятати, що найсуперсучасніші проекти не будуть прибирати речі на місця і виносити сміття без вашої участі.
ГРУПУВАННЯ - ПОЧАТОК ПОРЯДКУ
Коли визначаєте місце для зберігання речей, групуйте їх, складайте подібне з подібним. Чим логічніше та простіше зможете розподілити предмети по групах, тим простіше буде з ними жити та підтримувати порядок.
Збирайте речі у вашому будинку по типах і зберігайте їх поруч одну з одній. У вас обов'язково знайдуться предмети, які ніяк не піддаються класифікації. Ось для них ви заведете окрему шухляду "Різне й усяке".
СВОЄ МІСЦЕ
Мало враховувати те, як часто використовується предмет і до якої групи його потрібно віднести. У деяких речей можуть бути й свої умови зберігання. Щось не можна залишити у вологому приміщенні, щось - під сонячними променями, для чогось потрібна гарна вентиляція. Знайдіть упаковку для кожної речі в будинку відповідно до цих вимог.
ВСІ ХОДИ ЗАПИСАНІ
Хочете, щоб усе лежало акуратно, було в цілості й схоронності? Відмінно. Доводиться в пошуках одного шарфа перерити всі шухляди, коробки та полички? Так собі перспектива.
А тепер уявіть, що всі запаси, наприклад зубної пасти, лежать у шафі з лівого боку, а на лівих дверцятах написано: "Зубна паста, мило, гель для душу, шампунь". Пошук спрощується - це раз. Зручніше відразу прибирати речі на місце після покупки - це два. Ну й ви завжди бачите, коли запаси чогось одного підходять до кінця - це три.
Маркірувати сховища потрібно, особливо це рятує, коли справа доходить до сезонного одягу і речей тривалого зберігання. Якщо у вас роками під ліжком стоїть ящик із чимось дуже важливим, але ви вже не пам'ятаєте, із чим саме, дістаньте його й напишіть, що усередині.
ТРИМАЙТЕ РЕЧІ ТАМ, ДЕ ВОНИ МОЖУТЬ ПРИДАТИСЯ
Здається, що це порада від Капітана Очевидність, але тільки однаково цього ніхто не робить. Зберігайте колекцію шарфів поруч із вхідними дверима, щоб можна було вибрати аксесуар перед виходом, а похідне спорядження, що ви останній раз діставали кілька років тому, заховайте куди подалі. Так простіше буде складати речі на свої місця.
Наслідок із цього правила: речі повинні переміщатися протягом року між різними кімнатами й поличками, залежно від сезону.
УСЕ ЗА ПЛАНОМ
Правильна організація простору робиться не за два дні, над нею потрібно поміркувати і вводити поетапно.
Пробіли в ергономіці квартири проявляються поступово. Іноді ми навіть не бачимо безладу, поки не підійдемо до цього місця впритул і не спробуємо там щось знайти. Сьогодні ви не повісили на місце куртку, тому що вішати її незручно, учора півгодини витратили на пошук потрібного документа, що виявився не в тій шухляді, позавчора заробили шишку, коли відкрили дверцята шафи й потрапили під обвал речей. Вирішуйте проблеми в міру їхнього знадходження. Складіть план з перетворення квартири (хоч на рік уперед, вас ніхто не квапить) і робіть усе по черзі.
Проходьте час від часу по будинку з олівцем і блокнотом. Кресліть план приміщення й маркером позначайте зони, де найбільше накопичується сміття й утворюється завалів. З ними й розбирайтеся в першу чергу.
ПОГЛЯД З БОКУ
Якщо ваш диван останні 10 років стояв на одному місці і кожний ранок починався з того, що ви зачіпали мізинцем ноги цей самий диван, може, має сенс щось поміняти в розташуванні речей?
Збирайте думки. Якщо ви живете не на самоті, то в інших членів родини теж є свої міркування про те, що і де має лежати.
Знаєте, у кожного є такий приятель, до якого можна прийти в будь-який час доби і виявити, що в домі ідеально чисто? Запитайте, як він це робить. Повторіть.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 4411 |
|
© Газета Домовик 2012-2023