Як правильно купатися в ополонці на Водохрещення

13 січня 2016

У святе свято Водохрещення прийнято купатися в річці або хоча б просто прийняти ванну, тому що за давніми повір'ями вода в цей день має цілющі властивості.

Для купання в ополонці потрібно свято вірити, що це очистить тіло й душу.
Для купання в ополонці потрібно свято вірити, що це очистить тіло й душу.

В ідеалі підготовку до занурення на Водохрещення починають улітку. Але якщо почуваєте потребу приєднатися до «моржів», то за кілька днів до свята потрібно попередньо підготуватися. У першу чергу потрібно настроїтися морально. Необхідно свято вірити, що купання на Водохрещення очищає душу й тіло, що такий учинок піде дійсно вам на користь. А якщо вважаєте це даниною моді, то краще відмовтеся від нього. Інакше крижана купіль може закінчитися застудою, шоком або серцевим спазмом. 

Можна потренувати тіло й фізично. Для цього потрібно набрати в таз крижаної води, стати в нього ступнями й енергійно ходити хвилин 5-15. Можна таку процедуру робити кожні дві-три години. При цьому з кожним разом наливати води побільше та збільшувати час перебування в ній (починають з однієї хвилини). А після такої процедури слід розтерти ступні жорстким рушником і надягнути шкарпетки з овечої або верблюжої вовни, потім хвилин 10 енергійно походити. 

Якщо вирішили зануритися вперше, то краще, щоб поруч були досвідчені люди. Перед зануренням необхідно розім'ятися в тонкому спортивному костюмі. Для цього потрібно енергійно присісти раз десять, побігати або пострибати хвилин п'ять-десять. Можна змазати шкіру гусячим жиром, щоб вона не пересихала. 

Щодо самого купання, то заходити в ополонку, що до речі має бути не менше, ніж три на два метри, слід поступово. Новачкам не можна бути у воді більше 10 секунд: два-три гребка - і на берег. Після цього потрібно розтерти тіло жорстким рушником, швидко одягнутися й випити склянку гарячого чаю. 

Також перед зануренням не рекомендується нічого їсти, хіба що шматочок чогось жирного - сала або риб'ячого жиру. Алкоголь припустимо вживати тільки після повернення додому, причому краще у вигляді глінтвейну. А от уживання «для хоробрості» тільки підсилить переохолодження і дасть зайве навантаження на серце. 

Медики відзначають, що тільки здорова людина може сміливо занурюватися в крижану воду на Водохрещення. Якщо ж є хронічні захворювання, то краще не ризикувати. Адже занурення в холод - це стрес для організму. І він може принести як користь, так і шкоду. Не слід лізти у воду людям з гіпертонією, слабким серцем, нежиттю та навіть незначним підвищенням температури. 

Але потрібно відзначити, що поринати в ополонку на Водохрещення не обов'язково: змиває гріхи та цілющою вважається будь-яка освячена панотцем вода. Водохресна вода не псується і зберігає свої цілющі властивості рік.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 5053 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Краса та здоров'я»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс