Літній душ на дачі
Дача без літнього душу - не дача. Яке задоволення після трудового дня прийняти теплий душ у затишній кабінці, зробленій своїми руками. Побудувати душ не так важко, як може здатися, було б бажання. Отже, приступаємо.
МІСЦЕ
Бажано, щоб весь день душ перебував на сонці, щоб вода в ньому могла достатньо нагріватися. Розташувати його краще на невеликій височині для стоку води.
ОСНОВА
Душ не повинен бути тісним: мінімальні розміри мають бути не менше 1 кв.м в основі та висотою 2,5 м. Для роздягальні достатньо приміщення розміром 1х0,6 м.
З урахуванням товщини матеріалів розмічаємо на землі прямокутник 110х170 см. Для міцності конструкції віддаємо перевагу фундаменту із труб.
По кутах прямокутника вкопуємо дерев'яні або металеві стовпи, оброблені захисними засобами. Окремо виготовляємо каркас, установлюємо його і робимо перев'язку, починаючи зверху і скріплюючи деталі за допомогою довгих болтів.
ПІДЛОГА
Вона може бути дощатою або являти собою піддон.
У дощатій підлозі необхідно передбачити щілини для стоку води. Але варто враховувати, що з них буде протягати. З піддона вода через шланг стікає на землю, протягів немає, у такому душі комфортніше і тепліше. Хоча стояти на дерев'яній підлозі приємніше та безпечніше. Вибір за вами.
СТІНИ
У мийному відділенні гарними є дерев'яні стіни, але дерево - матеріал дорогий, до того ж швидко виходить із ладу. Тому зараз багато хто робить стіни з полікарбонату і профнастилу. Деякі вмільці взагалі використовують для цього щільну плівку. Був би каркас, а вже чим обшити - зараз не проблема.
Чи утеплювати душ, щоб купатися в ньому навесні та восени - справа особиста. Для утеплення знадобляться легкі утеплювачі: пінополістирол або пінопласт. Після монтажу їх накривають вологозахисною плівкою й оздоблювальним матеріалом.
БАК
Зараз у продажі є велика розмаїтість баків для душу різних форм і матеріалів. На баках передбачений сантехнічний клапан, що перекриває подачу води, коли бак наповниться за допомогою насоса. У баках чорних кольорів вода нагріється швидше. Фаворитом є великий плаский бак із чорного пластику об'ємом 200 л, який одночасно слугує дахом душу, що дуже зручно, тому що це заощаджує матеріали для покрівлі. Його легко монтувати, а при необхідності знімати на зиму. У баків з металу свої плюси - вода, нагрівшись, довго залишається в них теплою.
ПІДІГРІВ ВОДИ
Сонце досить швидко нагріває воду в баці, але при необхідності прискорити процес і зробити воду гарячішою допоможе тепличка з рейок і поліетилену, а також дзеркальне полотно або аркуш фольги, закріплені на північному боці бачка.
ЗЛИВ
Природний злив води прямо під душ - не найкращий варіант. Краще зробити водотривку площадку із плівки, руберойду або забетонований ухил, звідки по похилій трубі вода буде стікати в спеціальну яму. Її обсяг має бути у два рази більше об'єму водяного бака.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 4456 |
|
© Газета Домовик 2012-2023