Науковий підхід до чистоти
Як часто потрібно чистити і прати? Багато хто з нас робить це не замислюючись, у міру необхідності. А от учені не полінувалися і з'ясували, які речі та з якою регулярністю необхідно піддавати чищенню та пранню, щоб вони не нашкодили нашому здоров'ю.
МОБІЛЬНИЙ ТЕЛЕФОН
Протягом дня ми доторкаємося до стільникових телефонів від 100 до 150 разів. У середньому на них живе до 7 тисяч різних видів бактерій - від нешкідливих до найнебезпечніших (що живуть у ґрунті, у тваринах, а також у фекаліях). Мікроорганізми знаходять прекрасні умови для розмноження в теплих щілинках телефону. Тому телефони щодня протираємо антибактеріальними серветками. Сюди ж відносяться пульти від телевізорів, брелоки з ключами.
ПОСТІЛЬНА БІЛИЗНА
Уві сні вночі людським організмом виділяється до 1 л поту, що створює сприятливі умови для розмноження пилових кліщів – небезпечних алергенів. Міняти білизну необхідно раз на тиждень, прати при температурі не нижче 60°С, сушити бажано на сонці і прасувати гарячою праскою.
ПОДУШКИ
Матеріал, яким наповнюють подушки, добре вбирає в себе піт і також є прекрасною основою для життєдіяльності різних бактерій. Згодом третина ваги подушки зможе складатися з мікроорганізмів, їхніх виділень і відмерлих клітин шкіри. Тому подушки варто прати раз на 3 місяці при температурі 60°С. Краще застосовувати рідкий засіб і використовувати режим додаткового полоскання.
МАТРАЦИ
У них також люблять селитися бактерії, кліщі, грибки, а ще - золотавий стафілокок, норовірус і збудники кишкових інфекцій. Раз на півроку матраци необхідно провітрювати на сонці, пилососити, обробляти гарячою парою і за можливістю гладити гарячою праскою. Якщо на матрацах є тонкі наматрацники, то їх можна прати або віддавати в хімчистку, а також частіше провітрювати.
ЩЕ КІЛЬКА ПОРАД УЧЕНИХ
Джинси варто відправляти в прання після п'яти надягань. Позбутися мікроорганізмів допоможе і такий оригінальний і ефективний спосіб: джинси кладемо в пакет і залишаємо на ніч у морозилці.
Бюстгальтери кладемо в прання після того, як відносили їхній два дні, тому що зона під грудьми відрізняється підвищеним потовиділенням і легко віддає вологу та запах тканині.
Піжами перемо часто, особливо шорти і штани - після кожних двох надягань. Верх можна прати рідше.
Кухонні рушники відправляємо в прання відразу після використання, тобто щодня. Бажано замочувати їх у дезінфікуючому розчині або кип'ятити не менше п'яти хвилин. Обов'язково прасувати гарячою праскою.
Гарною альтернативою є використання одноразових серветок - їх можна купити зараз гарної якості і за прийнятними цінами.
Губки для миття посуду також міняємо щодня.
Гаманці й сумки є небезпечними розсадниками фекальних бактерій, золотавого стафілокока, кишкової палички. Навіть якщо ви дуже охайна людина, підчепити їх можна в громадських місцях, особливо через банкноти. За дослідженнями учених, золотавим стафілококом забруднені більше 75% усіх банкнот і близько 50% кредиток.
Ніколи не ставте вдома сумки на ліжко або стіл, тільки на спеціально відведене місце. Пригадайте, де тільки не бувають ваші сумочки - у громадських туалетах, на дні продуктових візків, на сидінні транспорту.
Гаманці й сумки необхідно знезаражувати за допомогою антибактеріальних серветок щотижня, а якщо дозволяє матеріал, то і прати в машині.
А взагалі краще взяти за правило протирати їх щодня по приходу додому дезінфікуючими засобами.
Це ж саме побажання можна віднести до комп'ютерних клавіатури та миші, робочого столу, вимикачів, дверних ручок, особливо в туалеті. Пригадайте, як раніше в організаціях, а особливо в медичних і дитячих установах, регулярно обробляли дверні ручки щоб уникнути інфекцій.
Свійські тварини. Улаштовуємо їм мильну прочуханку не рідше одного разу на два місяці. І це потрібно, насамперед, для безпеки людини, тому що самі тварини мають досить міцну імунну систему, і бруд не доставляє їм особливих турбот. А ось від глистів, бліх і кліщів, носіями яких найчастіше є домашні вихованці, може постраждати людина.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3214 |
|
© Газета Домовик 2012-2023