Як завести автомобіль у мороз? Профілактика проблем і послідовність дій
Зима - така пора року, коли особливо важливо, щоб автомобіль справно заводився, грів салон і віз свого господаря по справах. Якщо одного морозного ранку ви виявите, що пічка не гріє, колодки ручника примерзли або, що найбільш неприємне - машина не завелася, то може постраждати не тільки настрій.
Наслідки можуть бути неприємними для гаманця, тому що неправильні маніпуляції з холодною машиною можуть привести до її поломки. А доповнить список невезіння упущений час, адже справи теж не чекають.
Для того щоб користуватися всіма перевагами особистого автомобіля, варто подбати про нього заздалегідь, перед настанням холодів.
Проблем запуску не буде, якщо справні всі системи двигуна, використовується зимове моторне мастило, паливо гарної якості, акумулятор не зношений і виконується хоча б одна з наступних умов:
- машина стоїть у теплому гаражі;
- установлений передпусковий підігрівник (на рідкому паливі або електричний);
- акумулятор теплий, тобто перед запуском зберігався у будинку;
- машина прогрівалася автозапуском, настроєним за часом або за температурою;
- на стоянці використовується пусковий пристрій.
Отже, холодний зимовий ранок. Планів - величезна кількість. Пішли до машини? Вважаємо, що відкрити її вдалося без зусиль - адже напевно перед холодами, при підготовці машини до зими, ви промастили гумові ущільнювачі дверей силіконовим змащенням. Якщо це не допомогло, а під рукою немає спеціального брелока з підігрівом, скористайтеся простою гумовою грілкою з окропом, приклавши її до дверного замка. Усе, відкрилася наша ластівка.
Дістали щітку й шкребок, почистили машинку від снігу та інею на склі. Ну що, рідна? Заводься!
Спочатку розбудимо наш акумулятор. Увімкнемо-виключимо музику, ближнє світло, кілька разів мигнемо дальнім світлом. Нехай АКБ прокинеться. Але не перестарайтеся, інакше він просто «сяде» на морозі.
Включимо запалювання і трохи почекаємо - буквально кілька секунд, поки бензонасос накачає бензин. Виключимо все, що можна - пічку, магнітолу, обігрів сидінь і скла, фари. Вижмемо зчеплення й повертаємо ключ запалювання. Тримаємо кілька секунд, не більше 10-15. При інжекторному двигуні на «газ» не натискаємо. При карбюраторному трохи попрацюємо педаллю газу.
Перша спроба не увінчалася успіхом? Все виключаємо і чекаємо хвилину. І робимо ще спробу.
Не можна крутити стартер довго - небезпека загоряння! Уважно спостерігаємо за наступними спробами. Якщо двигун щоразу крутиться трохи довше, то 5-7 спроб цілком виправдані і шанс завестися є. Ну а якщо спроб зроблено 10 і більше, свічі швидше за все вже залило бензином, і доведеться їх викручувати і протирати. Однак якщо у вас автомобіль з інжекторним двигуном, натискаємо «газ у підлогу» - цим включається режим продувки циліндрів, і крутимо стартером секунд 5-10.
Після запуску повільно відпускаємо зчеплення, коробку передач тримаємо на нейтралі, близько 2 хвилин. Якщо двигун карбюраторний, то 10-15 хвилин прогріваємо машину і тільки потім їдемо. Якщо двигун інжекторний або дизельний, можна їхати відразу, але перші п'ять хвилин тримаємо швидкість не вище 40 км/год, розганяємо і гальмуємо плавно.
А якщо всі спроби ні до чого не привели, значить, з машиною не все в порядку і її погано підготували до зими.
ПРОБУЄМО ВИПРАВЛЯТИ ПОМИЛКИ:
1. Видаляємо вологу з високовольтної проводки за допомогою спрея-смазки, наприклад, WD-40.
2. Якщо акумулятор розряджений - «прикурюємо» від іншої машини.
3. Якщо загустіло моторне мастило, можна погріти картер тим, що є під рукою - від багаття та паяльної лампи до термофена або потужного прожектора. Головне правило у виборі методу - обережність.
4. Якщо нічого не допомогло - шукаємо водія, що візьме на буксир, і, включивши запалювання, на швидкості близько 30 км/год, плавно відпускаємо зчеплення на третій передачі, а відразу після запуску ставимо нейтраль і сигналимо «тягачу» про успіх.
Ура, поїхали! Добралися до місця? Але ж нам ще їхати назад! Тому не забудемо правильно заглушити мотор. Виключимо всі електроприлади й поганяємо мотор на середніх оборотах із хвилину. Цими простими діями ми забезпечимо собі чисті свічі до наступного запуску.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3895 |
|
© Газета Домовик 2012-2023