Як правильно штукатурити стіни?

29 квітня 2014

Якщо ви маєте будинок або квартиру, то напевно зіштовхувалися з необхідністю штукатурити стіни з наступним доведенням під фарбування або обклеювання. В інтернеті існує безліч статей «криворуких вчителів», у яких мало розумного. Як же правильно підготувати стіни для опоряджувальних робіт?

Отже, вам необхідно правильно заштукатурити площину стіни, уже оштукатурену в чорнову, або з відкритою цеглою, блоками. 

1. ПІДГОТОВКА

Будемо сподіватися, що стіну клали за виском, але зробимо всі вимірювання рівнем по вертикалі й горизонталі. Якщо відхилення в межах до 3 см, то це вже непогано. Намічаємо олівцем (крейдою) місця, де ми встановимо маяки. Ширина між маяками має бути трохи менше правила. Якщо ваше правило 1,5 м, то робимо на стіні вертикальні лінії через 1,2-1,3 м. Купуємо металеві маяки, штамповані зі смуги оцинкування, які звичайно бувають довжиною 2,5 або 3 м. Підготовляємо стіну: знімаємо погану штукатурку, прибираємо фарбовані поверхні, якщо потрібно - створюємо додаткову шорсткість. 

Купуємо ґрунтовку, розводимо за інструкцією і промащуємо нею всю поверхню стіни. Для наклеювання маяка можна використати звичайний клей для плитки. Розводимо його в невеликій кількості і приклеюємо крайні до кутів два маяки до обкресленого місця, виставляючи вертикально за рівнем. Для цього добре мати довгий відкалібрований рівень 1,5-2 м. Доведеться чекати, коли клей висохне, у цей час можна підготувати інші стіни. Потім між двох крайніх маяків натягаємо знизу й зверху нитки. Ці нитки дадуть нам додаткові крапки площини. Так само приклеюємо всі середні маяки таким чином, щоб зазор площини маяка від нитки був близько 1 мм. Додатково перевіряємо рівнем. Найбільш кропітка робота виконана.

2. ВИРІВНЮВАННЯ

Розпаковуємо мішок з цементною штукатурною сумішшю. Засипаємо до половини в пластикове відро на 10 л, додаємо води і мішаємо дрилем з міксерною насадкою. Води додаємо за необхідністю, щоб вийшла сметаноподібна маса. 

Тепер беремо кельму і починаємо накидати суміш між маяками, починаючи знизу. Проводимо правилом по напрямних маяках, знімаючи виступаючий шар. І так поступово накидаємо на всю стіну. Маяки залишаємо замурованими в штукатурці. Після висихання у нас вийшла сіра, рівна, трохи шорсткувата стіна.

 3. ШПАКЛІВКА

Розпаковуємо мішок з гіпсовою штукатурною сумішшю. Увага! Якщо строк виготовлення такої суміші більше півроку, то вона у вас буде дуже швидко застигати, чим викличе великі складності в роботі. Тому пробуйте розводити з водою спочатку в малих обсягах. Готовимо сметаноподібну масу, але більш рідку, і накидаємо на стіну, розтираючи шпателем, намагаючись затерти всі шорсткуваті місця.

Шпаклювати стіну необхідно як мінімум у два шари. Основний шпатель використовувати широкий, з довжиною леза не менше 40 см. Даємо стіні добре просохнути, потім беремо ручну пластмасову шкуротертку і вставляємо в неї абразивну сітку. Починаємо чистити площину стіни, знімаючи дрібні нерівності, що залишилися. Білого пилу буде багато. Отримуємо бажаний результат - білу й ідеально рівну стіну.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 5964 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Ваш дім»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс