Абіссинський колодязь

5 березня 2014

Знайдіть повну незалежність від колективного водопостачання!

Устаткування для абіссинського колодязя не займає багато місця, а воду можна провести прямо в сільський будиночок.
Устаткування для абіссинського колодязя не займає багато місця, а воду можна провести прямо в сільський будиночок.

Абіссинський колодязь - це найпростіша конструкція колодязя для підйому води, що, по суті, є свердловиною активного водозабору. Його можна встановити де завгодно, аж до закритих приміщень типу гаража або підвалу приватного будинку. Установивши у себе абіссинський колодязь, можна вирішити проблему з водопостачанням, не залежати від централізованого водопостачання й істотно заощадити.

При невисокій вартості спорудження, тривалому строку функціонування і делікатності стосовно об'єктів на ділянці навколо свердловини, абіссинський колодязь - просто знахідка не тільки для дачника, але й для тих, хто постійно живе в заміських будинках.

ЩО СОБОЮ ЯВЛЯЄ

Абіссинський колодязь - це свердловина діаметром 2,5 см. Одержав свою назву від країни, де він був уперше застосований англійською експедицією у XIX столітті після війни 1867-1868 років, яку вели англійці проти Абіссінії. 

Класична конструкція абіссинського колодязя являє собою трубу діаметром 2,5 см, можливою довжиною до 30 м, на нижньому кінці якої виготовлений фільтр: перфорація і дрібна сітка. На верхньому кінці труби встановлюється насос.

Спорудження свердловини не займає багато часу (зазвичай 5-10 годин, що залежить в основному від категорії ґрунту і глибини залягання водоносного шару). Використовувана техніка не вимагає великого простору (близько 1,5х1,5 м і висотою 2-2,5 м). Тому колодязь може бути встановлений навіть у підвальному приміщенні.

Приплив води практично не залежить від діаметра використовуваних труб або бетонних кілець. Для приклада, насос «Маля» зі свердловини зі сталевою трубою 160 мм при глибині опускання 10 м дає 10 л/хв. У той же час поверхневі насоси з порівняно невисокою вартістю (наприклад, БН 2-40) з абіссинського колодязя з трубою 2,5 см (тобто прохідним розтином 25 мм) можуть подавати воду до 30 л/хв. на висоту до 40 м.

Спорудження абіссинського колодязя (свердловини) за ціною обходиться у 2-4 рази дешевше звичайного колодязя. 

ДОСТОЇНСТВА ТА НЕДОЛІКИ 

Абіссинський колодязь має свої достоїнства та недоліки. 

До недоліків належать:

- водоносний шар дуже тонкий, невідома глибина його залягання. Потрібно «піймати» цей самий водоносний шар. Можна легко проскочити воду, забити трубу глибше, і в результаті води не буде. Такі помилки часто допускають ті, хто самостійно робить такі свердловини для себе;

- обмеження за глибиною, до дзеркала води, має бути не більше 8 метрів. Хоча сама свердловина може мати загальну глибину до 30 метрів. Це пояснюється вакуумним способом підняття води (при середньому атмосферному тиску 746 мм рт. ст. величина водяного стовпа складає теоретично ~10,5 м, а практично обмежується 9 м). При більш глибокому заляганні води необхідно заглиблювати насос. Це досить складно, і значить потрібно використовувати інші варіанти - буравлення артезіанських свердловин (якщо є доступ для великої машини);

- іноді, з геологічних причин, таку свердловину-колодязь зробити неможливо. Це залежить від місцевості (наприклад, іде шар глини аж до 15 м).

До достоїнств належать:

- швидкість установки свердловини. Для цього потрібно від п'яти до десяти годин, у будь-який час року, незважаючи на погоду;

- вода чиста. У 90 випадках зі 100 її можна використовувати без попереднього очищення;

- можливість установки в умовах обмеженого простору, у тому числі підвалах, льохах, оглядових ямах гаражів, лазнях, кухнях і так далі;

- відсутність яких-небудь спеціальних вимог до під'їзних колій, усе необхідне встаткування розміщається на причепі легкового автомобіля. При роботі в обмежених умовах (підвалі або іншому закритому приміщенні) перенос бурового встаткування здійснюється вручну;

- продуктивність абіссинської свердловини із зовнішнім насосом або насосною станцією: 10-60 л/хвилину (0,6-3,5 куб/година);

- легкість підключення зовнішнього насоса або насосної станції;

- невисока вартість спорудження;

- термін служби 25-30 років;

- герметичність з'єднання унеможливлює влучення бруду та інших домішок з повітря та з поверхні землі у воду;

- відновлення свердловин.

КОНСТРУКЦІЯ СВЕРДЛОВИНИ

Виготовляється конструкція колодязя з товстостінної оцинкованої труби діаметром 25 мм, герметично з’єднаної з відрізків різної довжини (від 1 до 2 м). Знизу цієї складеної труби знаходиться фільтр, він являє собою коліно з труби такого ж діаметра, у якій просвердлено багато отворів діаметром 8-10 мм (перфорація), з наконечником («голкою»), а зовні намотана спеціальна сітка з нержавіючої сталі, що пропускає воду і не пропускає пісок. Через таку сітку можуть пройти тільки частки діаметром менше 0,3 мм.

Насос для такої свердловини використовується самоусмоктувальний, котрий підключається безпосередньо до труби і створює в ній розрідження (вакуум). Цей вакуум і піднімає воду на поверхню. 

Що стосується якості води з абіссинської свердловини - як правило, (90%) воно гарне. Вода вважається питною і має якість джерельної.

По-перше, вода береться з глибини 5-30 м. Вода доходить до вас у первозданному, природному за своїм гідрохімічним складом вигляді. У більшості випадків вода практично не має потреби в очищенні: протікаючи у надрах землі та проходячи крізь пісок і гравій, вона піддається природному і практично ідеальному очищенню.

По-друге, у неї сприятливий мінеральний склад. Поняття питна - непитна практично взагалі не пов'язані з глибиною. Від природи чиста, збалансована за фізико-хімічним складом, природна вода з абіссинського колодязя дарує енергію тим, хто її п'є. За якістю вона буває значно кращою, ніж вода з глибинної, тобто артезіанської свердловини (узята з глибини 25-120 м), тому що не містить розчиненого заліза, домішок важких металів тощо.

ЕТАПИ РОБІТ

На першому етапі робіт з виготовлення абіссинського колодязя виробляється буравлення і опускання водопідйомних труб з фільтром на необхідну глибину. Етап закінчується перевіркою приходу води за допомогою поверхневого самоусмоктувального насоса.

Далі виконується монтаж необхідного встаткування, у тому числі систем автоматичного водопостачання.

ВІДНОВЛЕННЯ СВЕРДЛОВИНИ

Абіссинський колодязь може прослужити 25-30 років, але при періодичних очищеннях і відновленні свердловини, вона може прослужити значно довше. 

Практика показує наступне: 3% з установлених фільтрів протягом 8-10 років може замулитися, забити отвори в сітці фільтра. Від цього може впасти водовіддача колодязя. А промивання водою під тиском не завжди приводить до бажаного результату. Для цього виймається фільтр і виконується його заміна на новий.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 6488 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Ваш дім»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс